Jump to content

Fake tranzistori


NIXIE

Preporučeni Komentari

Kaže Guja da su OPA1612AID preko Mouser provereno made in USA.

I naravno moraš da platiš više za original....

Meni sve to isto izgleda:smesna:

https://export.farnell.com/texas-instruments/opa1612aid/ic-audio-amp-soic-8/dp/1754265?st=Opa1612

 

I ovo je original...narucis danas za 2 dana kod tebe...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 GBP je 80MHz, opseg sa gainom 4 je 20MHz...,  proizvod gaina i opsega...je priblizno konstantan..i sve preko 2MHz je lutka za audio..

Problem su moguce oscilacije i moguca zvonjava...kada su ampovi raspolozeni za dvocifrene MHz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, vladd said:

 GBP je 80MHz, opseg sa gainom 4 je 20MHz...,  proizvod gaina i opsega...je priblizno konstantan..i sve preko 2MHz je lutka za audio..

Problem su moguce oscilacije i moguca zvonjava...kada su ampovi raspolozeni za dvocifrene MHz

Za audio primene brzina nije vrlina :) upravo iz razloga koje si naveo. Danasnjom tehnologijom nije veliki problem zaci dubogo u MHz opsege sa OP, ali lako nam se moze desiti da od pojacavaca napravimo oscilator. Vazniji su neki drugi parametri, kao sto je THD , nivo suma, slw rate....

Uostalom evo preporucene aplikacije za OPA1612:

OPA1611.png.20b5cac5008f6762fb8c7807728e9b26.png

Nisu bas mali kondenzatori za frekventnu kompenzaciju na prva dva OP (2.2nF). treci je vec sam po sebi low-pass filter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa staro je pravilo kada god pravis pojacavac, ispadne odlican oscilator, i obratno. :) 

Od parametara je..sta se hoce, i sve na kraju zavisi od zeljenog gaina..

Miko, te oscilacije su razlicitih karaktera, najdramaticnije je kada cip ili neki stepen fals osciluju na nekoj f, ali ono najcesce  i najprisutnije je oscilovanje pri relaksaciji signala, sto vise utice na karakter zvuka nego na rad opampa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iščitao sam ceo taj forum.  I na par mesta su promenili u 1612....

Već sam ih naručio. Sparkos je bolji (možda) ali je preskup za tako jeftin DAC

 

Druga opcija je da potpuno izbacim opampove - ali to nije ova tema.

Bitno je da se rešim fejk delova - imam ih prilično:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Mikorist said:

Bitno je da se rešim fejk delova - imam ih prilično:smesna:

Halo Bing, kako brat..:D

Prosledi te fejkove, dogovorcemo se za razmenu dobara, pa da se upregnu u nesto ne tako odgovoro kao audio...za neki signalcic proste vrste... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam OPA637 kod nekih bugara za 0.8$/kom. Za tu cenu mogao sam da kupim eventualno 741 ili 358 pa me nije mnogo interesovalo kakvi su.

Medjutim, bio sam prijatno iznenadjen njihovim karakteristikama koje su daleko bolje od pomenuta dva. Jesu JFET i imaju odlican BW i SR. Sasvim su upotrebljivi za neke aplikacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...