Jump to content

Korato FM tjuner, hibrid (ss + tube)


чика-Брка

Preporučeni Komentari

Korato FM tjuner, hibrid.

ss + tube (ECC82). :wub:

nabavljen zahvaljujuci kolegi forumasu Krci.

(koji inace ima kod mene veliki plus kao i bonus)

popravljao sitne zajebancije, promenio pot za trazenje stanica

i uradio fine tuning.

radi sa parcetom zice sto kazu preprodavci sa KP.

salim se, radi sa 3 krokodila spojena zajedno.

neverovato, ali istinito - nemam dzek za antenu.

:lol:

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cika Brko zar ne bese pozadi coaxialni ulaz za antenu ?   Ako se dobro secam na taj coax utikac sam mogao nakaciti parce zice sa konektorom, onim sto su nekad japanci davali uz tunere... a mislim da sam kacio i obicnu coax zicu ...( sa coax konektorom nekad davno ? )

Drago mi da si ga sredio   :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merio sam zicu za tuner koju imam sacuvanu od neke stare Sony mini linije... duzina je je izmedju 190cm i 2 metra, da znas, mislim da je to odgovarajuca duzina radi najboljeg prijema,   radi i sa znatno kracom ali kad sam zadnji put probao sa ovom je hvatao odlicno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, krca44 said:

Merio sam zicu za tuner koju imam sacuvanu od neke stare Sony mini linije... duzina je je izmedju 190cm i 2 metra, da znas, mislim da je to odgovarajuca duzina radi najboljeg prijema,   radi i sa znatno kracom ali kad sam zadnji put probao sa ovom je hvatao odlicno.

Talasna duzina FM-a je, ugrubo, oko 3m. Zica duzine polovine talasne duzine- 1,5m kao njeni umnosci ( 0,75 i 3) ce biti odgovarajuca, bar za pocetak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, mutayu said:

Talasna duzina FM-a je, ugrubo, oko 3m. Zica duzine polovine talasne duzine- 1,5m kao njeni umnosci ( 0,75 i 3) ce biti odgovarajuca, bar za pocetak.

U Hi Fi World magazinu objavili projekt kako napraviti DIY antenu, dali dimenzije itd.  Setivsi se toga pade mi na pamet da prosto izmerim duzinu zice koja je standardno nekad davana uz tunere i to izadje nesto malko manje od 2m.

Nekad sam koristio 70cm coaxialnu zicu sa ovim tunerom, radilo ali ne tako dobro kao ona duza zica... bilo prekida kad se pomeram po sobi i dobrog prijema kad pridjem ali kad se udaljim umeo da se gubi prijem... a nesto mi se cini da je broj stanica, stabilnost prijema i jacina sveukupno bolja sa duzom zicom.

Zao mi je sto nemam onaj plasticni konektor viska ( za tunere ) za cika Brku... taj konektor lezi lepo da klasicnim tunerima i na coax konektoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...