Jump to content
Mikorist

Transformator kao analogni izlazni stepen DAC

Preporučeni Komentari

Ovako stoje stvari po meni. Iz avijona :Flying: se vidi da taj prekidač i činčevi ti kvare zvuk. Žice ne znam koje su, ali uzmi od nekog makar malo one Dunavkove žice. I stavi kipp prekidač neki bolji. Imam dosta žice ako ti treba. Kutija je plastična i ne utiče puno sigurno, osim što je drvenasta puno lepša ako se lepo uradi.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Zato sam ja pravio onoliku kutiju za DAC.... Em staju izlazni trafoi - em bafer - em pločica za DAC - em ispravljač - em trafo golem...

A sve može i u 3 kutije sa zilion kablova

p.s.

plus uvek mogu sve iznutrice da zamenim... nekim drugim - novim Toppingom - nekim trećim DIY DAC-om

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
29 minutes ago, NIXIE said:

Ovako stoje stvari po meni. Iz avijona :Flying: se vidi da taj prekidač i činčevi ti kvare zvuk. Žice ne znam koje su, ali uzmi od nekog makar malo one Dunavkove žice. I stavi kipp prekidač neki bolji. Imam dosta žice ako ti treba. Kutija je plastična i ne utiče puno sigurno, osim što je drvenasta puno lepša ako se lepo uradi.

Mislim da nisi pažljivo pročitao, to u kutiji je tuđe, moji su na pleksiglasu.

5 minutes ago, Mikorist said:

Zato sam ja pravio onoliku kutiju za DAC.... Em staju izlazni trafoi - em bafer - em pločica za DAC - em ispravljač - em trafo golem...

A sve može i u 3 kutije sa zilion kablova

Ti ćeš tek da dođeš na tapet,:heat:  em si me podmašio, em to činiš i dalje, ima tema o DAC-u pa da je ja bar ne širim ovde, mada se dopunjuju. Imam ja još trafuljaka, a dobići ih još:

utc.jpg.4fb2ea463de734da3b4b7d13af6e7ed5.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Fini ti UTC trafuljci.

Mogu da se slozim sa Nixie, moglo je tu da padne bar savijeno limce i neki pristojni cincevi,, ako je vec cela kutija problem, nije to bog zna kakav trosak, a garantuje kvalitet i pouzdanost.

Zice deluju korektne.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne ulazim baš previše u tuđi izbor i ukus, moji će da se upakuju u drvenu kutiju. Za činčeve će se videti, verovatno WBT, a žica je posebna priča. Ovo što je na slici, moguće da je vojna, ja bih ipak uzeo nešto egzotično čisto, mada ne dajem ni 5 para za kablažu, no, nekad valja napraviti izuzetak, neki predlog?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Dobru zicu ima dunavko, ako nije rasprodao riznicu...mil standard, posrebreni bakar u  teflonu, ako je to zona interesovanja...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja nekako volem bakar mundorf a srebro neotech, i jedno i drugo izvaditi iz tankog teflona i prebaciti u debeli.

I onda za bajpas staviti dobre releje, čisto da mora kabl za struju, pa sve zajedno u drvo :) I odoše dva trafuljka u projekat

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ako će šta pomoći, mogu poslati metar Neotech LECT 26 awg (pravougaoni presek, occ bakar, ptfe izolacija) ili SOCT 28 awg (okrugli presek, ptfe izolacija)

to bi išlo savršeno sa WBT 0210cu

image.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Tuđi skutijani trafoi imaju mogućnost bajpasa zbog nevernih Toma, ja slušam trafoe iza CD-a već više od 2 decenije, nema govora ni o kakvom bajpasovanju, čisto sam naveo svoj slušni zaključak i moguće činioce koji utiču na razliku. Gde ima te dve žice da se kupe?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Poslaću Vam, bakra sam uzeo metar viška. 
Dajte mi adresu na PM i odaberite pravougaonik ili krug

I ne stavljajte nikakav bajpas onda kad znate da je bolje kroz trafoe :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 30 minuta, Lemić reče

nema govora ni o kakvom bajpasovanju,

To je ispravno. Nisam onomad baš odmah shvatio šta je tuđe a šta tvoje.:rasta:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...