Jump to content

Transformator kao analogni izlazni stepen DAC

Preporučeni Komentari

Ovako stoje stvari po meni. Iz avijona :Flying: se vidi da taj prekidač i činčevi ti kvare zvuk. Žice ne znam koje su, ali uzmi od nekog makar malo one Dunavkove žice. I stavi kipp prekidač neki bolji. Imam dosta žice ako ti treba. Kutija je plastična i ne utiče puno sigurno, osim što je drvenasta puno lepša ako se lepo uradi.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • Odgovora 132
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

U trenutcima nervnog rastrojstva umalo nisam naručio dva Jensen trafoa da bi iste met'o na DAC jeftiniji tri puta od ta dva trafoa. S*anje je kad se to otme kontroli. U tom trenutku sam već bio puk'o

Miko, osnivaj stranku PIZDAC - Partija Izuzetno Zajebanih Dakdžija  Ja se upisujem blanko 

Hvala, išao bih možda radije na golu žicu pa naneo svoju izolaciju, pereferiram bakar, no, možda je red da okusim srebro.

Postovane slike

Zato sam ja pravio onoliku kutiju za DAC.... Em staju izlazni trafoi - em bafer - em pločica za DAC - em ispravljač - em trafo golem...

A sve može i u 3 kutije sa zilion kablova

p.s.

plus uvek mogu sve iznutrice da zamenim... nekim drugim - novim Toppingom - nekim trećim DIY DAC-om

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
29 minutes ago, NIXIE said:

Ovako stoje stvari po meni. Iz avijona :Flying: se vidi da taj prekidač i činčevi ti kvare zvuk. Žice ne znam koje su, ali uzmi od nekog makar malo one Dunavkove žice. I stavi kipp prekidač neki bolji. Imam dosta žice ako ti treba. Kutija je plastična i ne utiče puno sigurno, osim što je drvenasta puno lepša ako se lepo uradi.

Mislim da nisi pažljivo pročitao, to u kutiji je tuđe, moji su na pleksiglasu.

5 minutes ago, Mikorist said:

Zato sam ja pravio onoliku kutiju za DAC.... Em staju izlazni trafoi - em bafer - em pločica za DAC - em ispravljač - em trafo golem...

A sve može i u 3 kutije sa zilion kablova

Ti ćeš tek da dođeš na tapet,:heat:  em si me podmašio, em to činiš i dalje, ima tema o DAC-u pa da je ja bar ne širim ovde, mada se dopunjuju. Imam ja još trafuljaka, a dobići ih još:

utc.jpg.4fb2ea463de734da3b4b7d13af6e7ed5.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Fini ti UTC trafuljci.

Mogu da se slozim sa Nixie, moglo je tu da padne bar savijeno limce i neki pristojni cincevi,, ako je vec cela kutija problem, nije to bog zna kakav trosak, a garantuje kvalitet i pouzdanost.

Zice deluju korektne.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne ulazim baš previše u tuđi izbor i ukus, moji će da se upakuju u drvenu kutiju. Za činčeve će se videti, verovatno WBT, a žica je posebna priča. Ovo što je na slici, moguće da je vojna, ja bih ipak uzeo nešto egzotično čisto, mada ne dajem ni 5 para za kablažu, no, nekad valja napraviti izuzetak, neki predlog?

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Tuđi skutijani trafoi imaju mogućnost bajpasa zbog nevernih Toma, ja slušam trafoe iza CD-a već više od 2 decenije, nema govora ni o kakvom bajpasovanju, čisto sam naveo svoj slušni zaključak i moguće činioce koji utiču na razliku. Gde ima te dve žice da se kupe?

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...