Jump to content

Transformator kao analogni izlazni stepen DAC


Mikorist

Preporučeni Komentari

49 minutes ago, Zen Mod said:

mentok rece : "Izlazi iz DAC-a imaju 1.65 volti DC pa je trafo zgodan da skine DC,"

kako si ti vezao buffer na 1V65 potencijal?

čisto "akademsko" pitanje jel moguće da se tip bafera kao u Iron-u poveže da radi sa, kako si negde pominjao "virtuelnim groundom" sa povišenim potencijalom ili je kondenzator jedina opcija ?

možda debalansiranim + - railovima za napajanje ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Mentok said:

čisto "akademsko" pitanje jel moguće da se tip bafera kao u Iron-u poveže da radi sa, kako si negde pominjao "virtuelnim groundom" sa povišenim potencijalom ili je kondenzator jedina opcija ?

možda debalansiranim + - railovima za napajanje ?

vec radjeno i to bas za Sabre ...... to i jeste negde finalna verzija Vladinog (AR2) Sabre dac-a

same sex buffer (i dole i gore N type JFet, dakle kao u Iron Pumpkin , dok je u onoj skalameriji kod Mikuma kompl. buffer)

ulaz se ne referencira na gnd, izostavlja se gate shunt res. , gate se veze direkto na izvor (koji se nalazi na tom nekom potencijalu)

logicno je da onda i izlaz buffera bude na tom naponu (plus Ugs gornjeg JFeta), tako da se to mora uzeti u obzir

generalno - moze se isto izvesti i sa komplementarnim JFet buffer, izostavljanjem reference na gnd, ali nekako dodje greota architi P type JFet ...... menja se THD spectra ...... dok kod same sex buffera nema neke promene - onaj gornji i dalje radi sto radi inace, ccs dole i dalje ccsuje, sve je samo shiftovano za neki potencijal

 

e- da - nema potrebe ni menjati railove

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa lepo, pošto, nešto tako nalik na dual-rail B1 mi je i bilo pre na umu, nego komplementarni, a i što kažeš po pitanju nabavljivosti delova, no rekoh "akademski" pošto nisam dovatio lemilicu jedno pola godine :hammer:, ali dobro je znati.

Hvala :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli su moji "interstage", međustepeni, trafoi. Dobio sam info, 1Kom su, 1:1,4 odnos. Limovi se vide da su tanki. Transformatori koje sam slušao, u kutiji i ove koje sam dobio na pleksi pločici su identični, međutim, moji zvuče za nijansicu bolje. Razliku verovatno pravi nešto što se vidi okom, PVC kutija, taster za bapas, žice su verovatno iste, konektori ni na mojim nisu ništa pa posebno. Kutija nije metalna niti magnetna, ali sigurno pravi elektristaski plašt, tako da ću moje da skutijam u staro, dobro i provereno, drvo.

viber_image_2020-10-24_14-07-44.thumb.jpg.31cedd3d6f1c156822013e15875aa75f.jpg

 

20210113_133506.jpg.5483b855fc8ab08e7fb84ea0c41b450e.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako stoje stvari po meni. Iz avijona :Flying: se vidi da taj prekidač i činčevi ti kvare zvuk. Žice ne znam koje su, ali uzmi od nekog makar malo one Dunavkove žice. I stavi kipp prekidač neki bolji. Imam dosta žice ako ti treba. Kutija je plastična i ne utiče puno sigurno, osim što je drvenasta puno lepša ako se lepo uradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sam ja pravio onoliku kutiju za DAC.... Em staju izlazni trafoi - em bafer - em pločica za DAC - em ispravljač - em trafo golem...

A sve može i u 3 kutije sa zilion kablova

 

p.s.

plus uvek mogu sve iznutrice da zamenim... nekim drugim - novim Toppingom - nekim trećim DIY DAC-om

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, NIXIE said:

Ovako stoje stvari po meni. Iz avijona :Flying: se vidi da taj prekidač i činčevi ti kvare zvuk. Žice ne znam koje su, ali uzmi od nekog makar malo one Dunavkove žice. I stavi kipp prekidač neki bolji. Imam dosta žice ako ti treba. Kutija je plastična i ne utiče puno sigurno, osim što je drvenasta puno lepša ako se lepo uradi.

Mislim da nisi pažljivo pročitao, to u kutiji je tuđe, moji su na pleksiglasu.

5 minutes ago, Mikorist said:

Zato sam ja pravio onoliku kutiju za DAC.... Em staju izlazni trafoi - em bafer - em pločica za DAC - em ispravljač - em trafo golem...

A sve može i u 3 kutije sa zilion kablova

Ti ćeš tek da dođeš na tapet,:heat:  em si me podmašio, em to činiš i dalje, ima tema o DAC-u pa da je ja bar ne širim ovde, mada se dopunjuju. Imam ja još trafuljaka, a dobići ih još:

utc.jpg.4fb2ea463de734da3b4b7d13af6e7ed5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fini ti UTC trafuljci.

Mogu da se slozim sa Nixie, moglo je tu da padne bar savijeno limce i neki pristojni cincevi,, ako je vec cela kutija problem, nije to bog zna kakav trosak, a garantuje kvalitet i pouzdanost.

Zice deluju korektne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ulazim baš previše u tuđi izbor i ukus, moji će da se upakuju u drvenu kutiju. Za činčeve će se videti, verovatno WBT, a žica je posebna priča. Ovo što je na slici, moguće da je vojna, ja bih ipak uzeo nešto egzotično čisto, mada ne dajem ni 5 para za kablažu, no, nekad valja napraviti izuzetak, neki predlog?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nekako volem bakar mundorf a srebro neotech, i jedno i drugo izvaditi iz tankog teflona i prebaciti u debeli.

I onda za bajpas staviti dobre releje, čisto da mora kabl za struju, pa sve zajedno u drvo :) I odoše dva trafuljka u projekat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tuđi skutijani trafoi imaju mogućnost bajpasa zbog nevernih Toma, ja slušam trafoe iza CD-a već više od 2 decenije, nema govora ni o kakvom bajpasovanju, čisto sam naveo svoj slušni zaključak i moguće činioce koji utiču na razliku. Gde ima te dve žice da se kupe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...