Jump to content

Disco-M Scan-Speak studio monitori


stefaca

Preporučeni Komentari

17 hours ago, Aleks said:

Slobodno napiši, da ljudi znaju, šta reklama.

I mene interesuje ;)

Ja uzeh na KupujemProdajem. Veliki izbor ima i na sajtu frischeis-u. Evo i cenovnika. Fineline je negde pri kraju dokumenta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Leonardo said:

^ Kako su ti poslali naručen furnir? Smotano na neki tubus ili upakovano između daskica ili kartona? Meni savršeno odgovara da naručim i da mi kurir donese.

Ovi drugi kako im pise na sajtu kaze da rade dostavu. Meni juce bilo dosadno, neradni dan, seo u auto i otisao da uzmem. Ujedno da vidim uzivo taj furnir. Eto, da nisam otisao uzeo bih pogresan :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, mutayu said:

Kako seces, cime lepis, koliko se susi, cime presujes...

Ja sam radio sa drvofiksom, namaže se furnir i kutija (koristio sam mali valjak da bude ravnomerno). Kada se osuši zalepim peglom preko pamučne krpe i okrajcujem skalpelom natenane pa finom šmirglom doteram. Evo stoji od 93 nije se nigde odlepilo. Probaj na nakom parčetu, medijapan dosta upija lepak pa tu možda mora dva puta premaz lepkom. Ja sam tada furnirao već ranije farbane kutije (lak za školske table), jedan premaz lepka je bio dosta, a pre toga lagano šmirglanje farbe. Kad sam kasnije furnirao neku ivericu, mazao sam je dva puta lepkom jer je upijala dosta.

Može i Sintelanom da se lepi, samo to je onako težak trip zbog isparenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, mutayu said:

Napisi nam i malo detalnije kako radis sa furnirom. Kako seces, cime lepis, koliko se susi, cime presujes...

E ja sam se odlucio na sledeci proces:

* uzeo krep traku, profi neka, ne hobi. hobi mi se odlepi za 5min

* lepim furnir na mestu gde ga secem, secem skalpelom, lagano pa dok ne prodje skalpel skroz

* zatim sintelan i spakla i nanesem ruku na kutiju i sacekam da se osusi. onda druga ruka lepka na kutiju i prva na furniru. sacekam da kada prinesem ruku da dlacice se ne lepe bas

* prinesem furnir lagano jednu stranu i parcetom drveta sirine 5cm lagano nanosim i stiskam furnir

* kada sve legne nastavim da stiskam dosta jace da ga sto vise nabijem na drvo da se lepak sto vise uhvati

 

Sve ovo je po savetu starijeg i iskusnijeg kolege. Meni je ovo prvi put da lepim ovim lepkom. Ali da moze i lepak za drvo i pegla. No, plasio sam se posto je dosta tanak furnir da mi lepak ne prodje kroz isti. Zato sam se odlucio na ovu metodu. 

Za sada od slika nemam nesto. Samo to dno sam zalepio. Ovih dana nastavljam. Dosta vremena mi oduzme to sto kutija nije pravilnog oblika vec ima te secene coske kako gore tako i dole. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...