Jump to content
Aoxomoxoa

Phono vs cd

Recommended Posts

1 minute ago, Doktor said:

kako bih mogao da podelim DVA smajlija odredjenom postu ?

Nikako. Može samo jedan.  Isto kao na fejsu.

:smesna:

Ja uvek pozdravim prelazak iz poslednje klupe medju one napred, kao zeljne nekog drugacijeg pogleda na prirodu i drustvo. 

One koji insistiraju na ostanku u zadnjim klupama ipak pomalo zanemarujem...licni izbor.

40 minutes ago, vladd said:

....srafovi se odsrafljuju a komponente otpadaju).

Jel to možda zbog  

6 hours ago, vladd said:

Pa ovo je skoro tenkovsko fiksiranje uz podesavanja sta treba. :) 

To je skroz Ok kad Gramofon sa REGA ručkom slušaš u tenku.

Tad će SIGURNO da se odšrafi . Uostalom čitaj malo pažljivije :

7 hours ago, paja959 said:

javna tajna da se ta donja matica kod Rega rucke ne doteze do00no,maltene je dovoljno ono sto se prstima moze uraditi..

Pošto smo otišli skroz u Off ja se odjavljujem.......

Jeste vrucina ali ne treba da se preteruje.

Doca lepo rece snejk oil za ...ali primenjljivo za micel inzenjeriju.

Uostalom, postoje razni mehanizmi za kocenje i fiksiranje pozicije, navojne ili prosto klizne, nebitno(sa tenkovskim tehnikama opruga i mehanizama na srafu, ili bez :) ), ali predpostavljam da bi to bilo nezgodno da stranci naprave i prodaju za tricavih 40-50 funti.

A covek je nas..mislim... mozda mu nadjemo resenje na diy forumu...idejno ili realno...za bar trivijalu...

Malo slikovitije da uporedim, onaj srafasti zmijski distancer za regu i recimo ovu malo finiju profi tehniku(pa pride sa sertifikovanim karakteristikama i merama) a jeftiniju. Kako sad to...ako nije "ono"...? A lici da je ono....jer ko su ljubitelji ako ne plate, ne postuju ono sto ih ne odere...

https://www.thorlabs.com/newgrouppage9.cfm?objectgroup_id=1195

https://www.thorlabs.com/thorproduct.cfm?partnumber=DAS110

3 hours ago, vladd said:

Malo slikovitije da uporedim, onaj srafasti zmijski distancer za regu i recimo ovu malo finiju profi tehniku(pa pride sa sertifikovanim karakteristikama i merama) a jeftiniju. Kako sad to...ako nije "ono"...? A lici da je ono....jer ko su ljubitelji ako ne plate, ne postuju ono sto ih ne odere...

https://www.thorlabs.com/newgrouppage9.cfm?objectgroup_id=1195

https://www.thorlabs.com/thorproduct.cfm?partnumber=DAS110

Stvarno ovo nema nikakve veze sa :notthinking:

Em je taj šraf po kom. isti kao ceo mehanizam za VTA,:

2112506736_DifferentialAdjusterScrew.JPG.e3c2570d0d57840ea5e6d148c75a8afb.JPG 

Što znači da pod uslovom da možeš da upakuješ sva tri šrafa u Regina tri otvora, dođeš na cenu od 120 $ , a povrh svega nema teorije da uterš sva tri šrafa na istu visinu. (Tj možeš za jedno xxxx sati). Kolko vidim ne shvataš uopšte šta je problematika VTA gramofonski ručki .

Te iz tog razloga odoh ja na :drink2:.

Budi mi živ i zdrav i :drinks: i nastavi da :moil: .

38 minutes ago, Woland said:

ako ćemo o sitnim crevcima onda ovo, i to on fly:

be75e6d4aad5c068bf4659e661bfe30a.jpg

ovo mnogo sofisticirano (a I supo) ja ce napravim od mikrometar nesto ovako

IMG_20190813_223626.png

2 hours ago, Dumus said:

Stvarno ovo nema nikakve veze sa :notthinking:

ne sluzi to da se gura bilo gde, ali bi se to shvatilo da nije teskih predrasuda...

Dao sam primer, da ne bih ja filozofirao o inostranskim-anglo cenama, kako treba da izgleda precizni proizvod i koliko to realno kosta. Tako da bude jasnije cudo koje zbog hobija sluzi za dranje.

Onaj nesrecni sraf ne moze da bude toliki procenat cene rucke, kao prvo, a kao drugo, znacajno vaznije od alave cene, ne treba da kvari karakteristiku preciznih lezajeva rucke. Mora da bude fiksiran, ili da ima lock...pa na ovom dualu 704 sto ga ozivljavam, starom 45 godina postoji stelovanje VTA i LOCK za isti!!!

Sta tu ima dalje da se pametuije.

Naci nesto cvrsto i stabilno, ili montirati jednu distancu potrebne debljine i staviti tacku na VTA za konkretnu glavu...

Vladd,

Mislim da si skroz zaboravio poentu ovog posta . Čovek ima konkretan Gramofon (Technics) + ručica REGA RB303 :

On 8/8/2019 at 3:51 PM, Aoxomoxoa said:

Gramofon je Technics SL150 sa Regom RB303

Tako da ne zamajav čoveka sa fiksnim VTA-ima na Garardima, šrafovima za tenkove itd.

Pošto očigledno nije dobio uz ručku original PLASTIČNI distancer za RB303.

Čovek ima dva rešenja :

2039386413_Rega303.JPG.9cb2f581eced613405f31fe949af6c43.JPG

ili ČUVENI (enginering) za 34 funti.

993120430_MICHELLENGINEERINGREGA3-POINTVTAADJUSTER.JPG.6d00accb5596505c83df99c891310592.JPG

Na njemu je da izabere šta mu više paše.

:thank_you2:

Mitchell puck dobio na koriscenje,  onaj lagani kojim se stegne osovina i ploca.

Shure i Benz Gold obe, ulaskom igle u zadnju brazdu udaraju telom u puck i dolazi do jako gadnog povratnog kretanja cele rucke i igle... kako nisam izgrebao ploce ne znam ni sam, a pri kraju svake strane cekao sam k'o zategnuta puska da skocim do gramofona i dignem rucku pre krljanja...

Da su uradili puck sa 3 mm manjim precnikom problema ne bi bilo uopste....  ni sa jednom postojecom zvucnicom.

Neozbiljno sa njihove strane.....

P.S.  I da proveravao sam kojesta, horizontalnost grama itd, ipak nije do mene vec do precnika tog Mitchell puck-a.

Inzinjering kao da sam ja radio odokativno.

P.P.S.   Za ostale proizvode, gramofone itd., ne kazem nista al' sa ovim su zaje..li stvar.