Jump to content

Phono vs cd


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

A što se tiče LP vs digitalija priče....pa nisu ovo više devedesete. Naučili su ljudi da masteruju albume da zvuče isto ili bolje nego ploče. 

Samo stare opskurne ploče, iz perioda do kraja osamdesetih za koje se neće naći neki Stiv Vilson da ih remasteruje, samo te ploče će i na prvo slušanje zvučati bolje od vrljavog transfera na CD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je ipak Aoxomoxoa pokrenuo temu sa relativno jasnim ciljem

Quote

Najvaznije je,ipak,kako dovesti gramofon i cd plejer u istu kategoriju.Jedino sto mi pada na pamet je cenovna kategorija

nekako se namece zakljucak da je poredjenje po cenovnom rangu jedno od napogresnijih, cak i da poznavanje tehnike vinila nije dodatni uslov...

Odredjene komponente sistema postoje i takve su kakve su.

E sad, koliko ce rucka podrzati bronze da zasija nabolje, ostaje da se proba, ali bi trebao malo ekskluzivniji riaa od konfekcije iz integralca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za RIAA nije problem probati raznorazne.Do koje cene?Moj sistem je uglavnom cenovno uravnotezen.Znaci,pojacalo 1.000e,zvucnici 1.000e,gramofon 1.000e.Posto me baza,rucka i zvucnica kostaju ukupno 700e(sa buducom Bronze),za RIAA bi ostalo 300e.Ako bude bolja od ove u Technicsu,moze,za vise para ne pruzam se.

Kada bi birao izmedju skupe RIAA i neceg drugog,prvi upgrate bi bili Harbeth 7.

Ali to je vec neka druga,internacionalna, liga,ja ostajem u,sirotinjskoj, domacoj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Aoxomoxoa said:

. . . . ,za RIAA bi ostalo 300e.

https://www.schiit.com/products/mani

. . .  i ostane ti dobrog kusura za LP-e. :)

Btw, pre par meseci bio je jedan komad na oglasima na drugom forumu, ali je brzo otisao. Ziv sam se pojeo sto ga nisam pazario.

Cisto da se nadje u rusteru, 'leba ne jede. Pratim, cekam, naletece . . . 

P.S. naravno da se dodatno napravi jedno fino diy napajanje ( ovo cisto da ne zaboravimo na kom smo forumu :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kupio DIY Leach phono od VuleJohna za, mislim, 120 evra.

Onda je Zeon još nešto poprčkao unutra na osnovu mojih nemuštih komentara i spakovao sve u jednu kutiju pa sad radi samo kao MC. Ali i pre toga, zvučala je odlično i bez problema nadsviravala hvaljenu phono sekciju u Audiolabu 8000.

Tako da verujem da se za razumne novce može napraviti dobar phono.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre dosta godina mi je drugar doneo Accuphase phono. Zaboravio sam oznaku ali to im je bio top model s kraja sedamdesetih. Ostavio mi ga je nedelju dana da slušam. Ideja je bila da mu dam moj phono i 400 evra. I imao sam te pare već spremljene a phono je zvučao više nego fenomenalno. Najveći skok u kvalitetu zvuka koji sam ikad čuo, i u svom i u tudjim sistemima. Veći nego kad sam namontirao Supex SDX 1000 zvučnicu. I bio sam baš oduševljen.

 

No, posle par dana sam počeo da razmišljam: Treba li mi ovo? O, da svakako, zvuči mnogo bolje ali i ovo moje već zvuči dobro. Treba li mi bolje?

Pa, jbg, ne treba mi. 

Odustao sam od kupovine a pare potrošio na jeftini alkohol, droge, hranu i seks.

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Bujodrag said:

 

2M Blue ima Nude Eliptical iglu a 2M Bronze  ima Nude Fine Line iglu. 

E, to je već velika razlika koju ćeš jasno čuti.

Kod svake zvučnice igla je najvažnija. Odmah posle igle, na scenu stupa engine zvučnice pa tu već imamo podelu na MM i MC motore. Ostalo su sitnice. 

U mom sistemu koji je poštena srednja klasa nisam lako čuo razliku izmedju Fine Line, Shibata, MicroLine, Gyger II i sličnih igala, možda u ponekoj pesmi vrlo načuljenih ušiju ali razlika izmedju tih igala i uobičajenih eliptičnih se čuje odmah, i u zvuku a pre svega u trackingu. 

Ako ti je gram podešen za 2M Blue onda će prelazak na 2M Bronze biti vrlo lak.

 

 

 

 

 

pa jel ondak dovoljno samo uraditi upgrade igli?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 
 
 
 
2 hours ago, Aoxomoxoa said:

. . . 

Zadnji upgrade ce biti ulaganje u kartu do Londona,pa rovarenje po secondhand prodavnicama vinila.Kakav ce to trip da bude!

Onda nikako ne zaobici Kamden pijacu ( ide se Northern Line tube-om ). 

Kada se izadje iz tube-a odmah se "udari" na jedan od najboljih i najcuvenijih pabova " The World's End".

https://www.theworldsend.co.uk/

Prvo popi jednu puntu irskog Murphy piva, pa polako u setnju. :)

Ima nekoliko odlicnih radnji, a ako imas srece mozda bude vinila i na pijacnim tezgama.

 

 

 

murhpys-Irish-Stout.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

@Doktor Ja sam više za Koko ili Electric Ballroom - ako si već u Camden-u :msn-rofl:

Na zalost, nisam prisustvovao desavanjima u E. Ballroom-u, ali sam davne 1991 god. bio u Camden Pallace-u ( danas KOKO ) i imao prilike videti i slusati sa balkona Michael Monroe-a ( ex- Hanoi Rocks ). Sank, toceno bitter ale pivo i vrhunski provod.

Tada je bio Hammersmith Odeon ( danas Apollo ) i te 2 nedelje sto sam boravio tada sam imao prilike biti na koncertima Tanite Tikaram i Mot the Hoople sa Ian Hunterom  i Mick Ronsonom ( takodje svirao i u Spiders from Mars, Bowie ).

2 h punokrvne svirke + 2 bisa ( jedan od 30 min. gde se kao gost pojavio glavom i bradom Brian May (Queen) ).

Tada sam shvatio da tamo nema zezanja sa duzinom nastupa kao sto smo cesto imali prilike ovde videti u Pionir-u, Hali sportova itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Aoxomoxoa said:

Ne,red i blue jedno telo,bronze i black drugo telo

aha, ok

nego vidim na kp bronze za 340e nova...možda I ne moraš da nosiš iz grčke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎8‎/‎10‎/‎2019 at 1:02 PM, Aoxomoxoa said:

 

Zadnji upgrade ce biti ulaganje u kartu do Londona,pa rovarenje po secondhand prodavnicama vinila.Kakav ce to trip da bude!

msm,ne bih da kvarim lepe ideje,planove,London je vredno posetiti svakako,uvek,u svako doba,kad god se moze..Camden pijacu isto,pa makar ne kupio nista,vec provedes ceo dan tamo u razgledanju,cackanju drugih drangulija,pojede se nesto,popije itd..ono sto hocu da kazem da taj London,nije vise bas tolika meka sto se tice kupovanja ploca,polovnjaka..masa radnji je pozatvarana koje su se bavile time,ostalo je par izuzetno korektnih jos,al imas koje su se transformirale u neke vise magacine,gde je kolicina nenormalna,ali prakticki do probistris sta imaju,prodje ti pola dana,samo u jednoj radnji jer ne rade vise selekcije zanrovski/izvodjacki vec ti je sve nabacano ko vilama:cena 1-5 funti,male-female vocals,Instrumental i cao djaci..a cene su otisle i tamo u 3PM,dolazi jedan tip ovde na berzu iz Londona,kombijem,dovlaci ploce iz radnje (svoje?),al cene nisu vise naivne..ljubim ruke krece sve kod njega od 20 funti,pa se sve lepo zvarsava negde u "maminoj" sa cenama....

One koje imaju korektne selekcije po zanrovima,izvodjacima,su sa visokim cenama....

 

sretno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/10/2019 at 4:11 PM, Aoxomoxoa said:

Ne,red i blue jedno telo,bronze i black drugo telo

To su uradili samo zbog love.

I Ortofon je davno postao prevarantska lovatorska firma.

Znamo iz OM serije, ako se ne varam, da može svaka igla na osnovno telo zvučnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/9/2019 at 6:12 PM, Aoxomoxoa said:

Pa kako?

rega-rb-303-tonearm.thumb.jpg.a9fc91dc5589393e9ae1736b419df4a9.jpg

To je RB303 ?

Ako je ona , onda imaš MICHELL ENGINEERING REGA 3-POINT VTA ADJUSTER  ( £34.16 Exc. VAT + PTT ).

Inače izgleda ovako :

1020555380_MICHELLENGINEERINGREGA3-POINTVTAADJUSTER.JPG.186d20e93e382a1fb99182b83ad5d521.JPG

A ovako izgleda namontirana na tvoju ručku :

92890183_RegaRB301RB303.jpg.06bfce57d7eb5504cdb6fa5233809a66.jpg

Pazari i rešio si se svih problema sa izborom glava za gramofon.

:haha::D:)   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...