Jump to content
Aoxomoxoa

Phono vs cd

Recommended Posts

10 hours ago, Aoxomoxoa said:

Predajem se.

brzo si se predao..jadna majka gramofonu,koji nemere da nadsvira DAC od 1000 eura..sad sto je broadcast oba,jos nista nemere da znaci za hifisticare,one prave :magarac::rasta:

Ma, i sam naslov teme je trapavo sročen. 

Da ne govorim o temi koja može otići u raznim pravcima, a što se ovde i desilo, tipa : cevi ili trandže ( :laugh1tooht: ), MM ili MC, 1541 ili Bur Brown, Sabre , (dopišite sami po želji  . . .  )

IMO - dobro je da se pokretač teme ovako brzo predao, pa se i ova tema polako razvodnjava i ide u fade out. :)

54 minutes ago, Doktor said:

(dopišite sami po želji  . . .  )

Kineski vs Nemački Lapp kabl...

E nek si ti nama objasnio.:msn-rofl:

ova dilema, ako je dilema, phono vs CD dodje ti isto kao kad vidis dobrog frajera sa grdnom ribom vs neku avetinju polupismenu sa ribom do jaja 

Just now, revox said:

ova dilema, ako je dilema, phono vs CD dodje ti isto kao kad vidis dobrog frajera sa grdnom ribom vs neku avetinju polupismenu sa ribom do jaja 

Znaš već, devojka može da bude sa sela, al auto mora da bude iz Nemačku.

Ne znam šta da kažem....

Evo slušam klasičnu muziku SACD - ISO prebačen u 192000 24bit flac - i to slušam....

Razlika je kao 90ih između CD i kasete - sad  DSD vs CD :D

Od 4-5GB po albumu - ko ga jebe :smesna:

^

Još da si sačuvao Technics-a i stavio mu neku krštenu zvučnicu, neku finu RIAA-u, pa pustio bilo šta od klasične muzike koju preslušavaš danas, donja vilica bi ti bila u velikoj opasnosti zbog Njutnovog zakona. :roll1:

san svake digitalije je da dostigne analogni zvuk

san svakog dac-a je da zvuči kao gramofon

nema dalje

postoji samo jedno pravilo :

digitalni zvuk je jeftiniji za isti ucinak, do određenog (poprilično visokog) nivoa

svaka druga prica u kontextu analog vs. digital je nagvaždanje , sky is the limit za oba

Slušajte Analognog Patrijarha, spominjanje čipova opampova i td je bogohuljenje a kad seraju o  razlikama u zvuku MM i MC riaa, ručke, nožice plintovi  na 148 strana. Mislim daj te ga malo po demokratičnosti. Čovek pokrenuo temu i ne smeta mu što se razvodnila. Izvinite što ste uvređeni kao i uvek.

Temu nisam pokrenuo kao fight izmedju vinildzija i onih koji vole digitaliju.

Hteo sam da cujem iskustva onih koji imaju i jedno i drugo,u slicnom cenovnom rangu,pa da kazu sta im vise lezi.

Ja cu svoj gramofon,sa Bronzom,da ostavim kao referencu u mom sistemu.

Pokusao sam da nekako priblizno izbalansiram cene.Mozda nisam izabrao najbolji nacin.Za jedno mesec-dva kad se Bronza usvira,otvoren sam za probu nekog skupljeg DACa,do 1.000e,pa da vidimo sta je bolje.

Slušajte Analognog Patrijarha, spominjanje čipova opampova i td je bogohuljenje a kad seraju o  razlikama u zvuku MM i MC riaa, ručke, nožice plintovi  na 148 strana. Mislim daj te ga malo po demokratičnosti. Čovek pokrenuo temu i ne smeta mu što se razvodnila. Izvinite što ste uvređeni kao i uvek.

gramofon je poput instrumenta, prosta promena mata se čuje.. kod digitalije nema takvih stvari.. dakle, ima o čemu da se napišu stotine strana