Jump to content

Phono vs cd


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Vladd,

Mislim da si skroz zaboravio poentu ovog posta . Čovek ima konkretan Gramofon (Technics) + ručica REGA RB303 :

On 8/8/2019 at 3:51 PM, Aoxomoxoa said:

Gramofon je Technics SL150 sa Regom RB303

Tako da ne zamajav čoveka sa fiksnim VTA-ima na Garardima, šrafovima za tenkove itd.

Pošto očigledno nije dobio uz ručku original PLASTIČNI distancer za RB303.

Čovek ima dva rešenja :

2039386413_Rega303.JPG.9cb2f581eced613405f31fe949af6c43.JPG

ili ČUVENI (enginering) za 34 funti.

993120430_MICHELLENGINEERINGREGA3-POINTVTAADJUSTER.JPG.6d00accb5596505c83df99c891310592.JPG

Na njemu je da izabere šta mu više paše.

:thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mitchell puck dobio na koriscenje,  onaj lagani kojim se stegne osovina i ploca.

Shure i Benz Gold obe, ulaskom igle u zadnju brazdu udaraju telom u puck i dolazi do jako gadnog povratnog kretanja cele rucke i igle... kako nisam izgrebao ploce ne znam ni sam, a pri kraju svake strane cekao sam k'o zategnuta puska da skocim do gramofona i dignem rucku pre krljanja...

Da su uradili puck sa 3 mm manjim precnikom problema ne bi bilo uopste....  ni sa jednom postojecom zvucnicom.

Neozbiljno sa njihove strane.....

 

P.S.  I da proveravao sam kojesta, horizontalnost grama itd, ipak nije do mene vec do precnika tog Mitchell puck-a.

Inzinjering kao da sam ja radio odokativno.

P.P.S.   Za ostale proizvode, gramofone itd., ne kazem nista al' sa ovim su zaje..li stvar.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Dumus said:

Čovek ima dva rešenja :

Ima bar jos dva. Moze da skine mere i da kaze kakva mu distanca treba, da odnese majstoru, ili da ja odnesem u radionicu i da se obladunja neka verzija, za igranjac, da se nesto struze i busi, veci plezir nego tetositi  ofrlje radove za bezobrazne novce...ne velike, nego bezobrazne, one sto magarce :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/14/2019 at 4:17 AM, krca44 said:

Mitchell puck dobio na koriscenje,  onaj lagani kojim se stegne osovina i ploca.

Shure i Benz Gold obe, ulaskom igle u zadnju brazdu udaraju telom u puck

Krco,

a koji gramofon je u pitanju ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, krca44 said:

Technics 1210mk2 stock varijanta ( bez izmena )

Zato što za neke modele trebaju izmene na klampu:

"Note that due to their oversize diameter record spindles, this clamp will not fit Thorens, AR or Lenco decks unless you are prepared to do a modification to enlarge the inside diameter of the clamp's collet. Contact me for more info if you are contemplating this modification."

Ne znam konkretno za Technics-a , ali vrlo lako moguće da ne paše za njega.

Ako je imao R na plastici javi mi se na p.p.

Pozzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Dumus said:

"Note that due to their oversize diameter record spindles, this clamp will not fit Thorens, AR or Lenco decks unless you are prepared to do a modification to enlarge the inside diameter of the clamp's collet. Contact me for more info if you are contemplating this modification."

Ne znam konkretno za Technics-a , ali vrlo lako moguće da ne paše za njega.

Pasuje na osovinu bez problema i cak kad se koristi postoji mali benefit, malo se procisti zvuk, finesa ali dovoljna.

Problem kod mene je bio ukupni precnik klampa, pokrivao se skoro ceo record label i na mnogim plocama gde je zadnja brazda blizu labela, desi se to da zvucnica udari telom o ivicu klampa.  Zato napisah da je precnik za 2-3mm manji, ne bi bilo problema.

Klamp sam inace vratio, bio je kod mene na pozajmici jedno tri meseca, na kraju zao mi je u smislu da ima nekog efekta ali bi morao biti manjeg precnika da ga koristim bez cekanja i skakanja kad dodje kraj ploce.

P.S. Klamp je bio izradjen od metala sa oznakama za brzinu kretanja ploce ( stampa, crte za 33 i 45 u dva reda po obodu ), Mitchell itd ispisano krasnopisom,  sa stezanjem osovine, sa donje strane materijal poput tanke coje... ahhh sad se setih da bi uz ovaj klamp navodno trebalo stavljati podlogu iste velicine ispod ploce, koju nisam dobio prilikom koriscenja ( ne znam da li bi to imalo uticaja ? )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/13/2019 at 11:57 PM, Dumus said:

Vladd,

Mislim da si skroz zaboravio poentu ovog posta . Čovek ima konkretan Gramofon (Technics) + ručica REGA RB303 :

Tako da ne zamajav čoveka sa fiksnim VTA-ima na Garardima, šrafovima za tenkove itd.

Pošto očigledno nije dobio uz ručku original PLASTIČNI distancer za RB303.

Čovek ima dva rešenja :

2039386413_Rega303.JPG.9cb2f581eced613405f31fe949af6c43.JPG

ili ČUVENI (enginering) za 34 funti.

993120430_MICHELLENGINEERINGREGA3-POINTVTAADJUSTER.JPG.6d00accb5596505c83df99c891310592.JPG

Na njemu je da izabere šta mu više paše.

:thank_you2:

Izabracu najjevtiniju varijantu.Technics SL150 ima SME postolje

1193754723_download(16).jpg.4aead9c6d54171d6850b8c88528449db.jpg

 

.Ja sam Regu pricvrsio za to.A onda mogu celo postolje sa rucicom da dizem/spustam pomocu razlicite debljine ove gumene podloske:

1615405097_download(17).jpg.b9a5101ba21dabc714027295c79b7075.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sustini je diskusija izlisna i nekorisna ako se ne ispostuje korektno stelovanje sistema.

Niti se moze ista preporuciti niti ista konstatovati kako, zasto i koliko dobro radi, ako je nesto od podesavanja geometrije nekorektno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, vladd said:

U sustini je diskusija izlisna i nekorisna ako se ne ispostuje korektno stelovanje sistema.

Niti se moze ista preporuciti niti ista konstatovati kako, zasto i koliko dobro radi, ako je nesto od podesavanja geometrije nekorektno.

Ja sam ispostovao ono sto je Rega preporucila:rastojanje izmedju centra tanjira i rucice da bude 222mm.

http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf

Ostaje da protaktorom odredim ugao kertridza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/17/2019 at 8:41 PM, krca44 said:

Pasuje na osovinu bez problema i cak kad se koristi postoji mali benefit, malo se procisti zvuk, finesa ali dovoljna.

Problem kod mene je bio ukupni precnik klampa, pokrivao se skoro ceo record label i na mnogim plocama gde je zadnja brazda blizu labela, desi se to da zvucnica udari telom o ivicu klampa.  Zato napisah da je precnik za 2-3mm manji, ne bi bilo problema.

Klamp sam inace vratio, bio je kod mene na pozajmici jedno tri meseca, na kraju zao mi je u smislu da ima nekog efekta ali bi morao biti manjeg precnika da ga koristim bez cekanja i skakanja kad dodje kraj ploce.

P.S. Klamp je bio izradjen od metala sa oznakama za brzinu kretanja ploce ( stampa, crte za 33 i 45 u dva reda po obodu ), Mitchell itd ispisano krasnopisom,  sa stezanjem osovine, sa donje strane materijal poput tanke coje... ahhh sad se setih da bi uz ovaj klamp navodno trebalo stavljati podlogu iste velicine ispod ploce, koju nisam dobio prilikom koriscenja ( ne znam da li bi to imalo uticaja ? )

Seti se sledeći put kad budeš dolazio pa uzmi moj teg. Ako i on bude izazivao slične benefite kao taj klamp, mnogi metalostrugari mogu da naprave takav bez mnogo problema. Pitaj @Woland za savete, on je stvorio ovaj moj teg i onda mi ga poklonio  :wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Bujodrag said:

Seti se sledeći put kad budeš dolazio pa uzmi moj teg. Ako i on bude izazivao slične benefite kao taj klamp, mnogi metalostrugari mogu da naprave takav bez mnogo problema.

Meni se cini vrlo verovatnim, ploca je ucvrscena, nema nekih mikropomeranja pa je zvuk nesto jasniji sto se najlakse primeti na cinelama... samo posto su finese u pitanju nije nesto mnogo visoko na listi nabavki.

ipak hvala  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ofrlje nabacivanje tegova, bez razmatranja preduslova je malo bzveze.

Da li ici na tezinu ili na  stezanje za osovinu nije stvar sonicnosti ili kojecega vec prosto lezajeva i vesanja. Osim pritiska na vinil, neki tereti mogu ozbiljno da zaprepaste osovinu i izazovu dodatnu buku i struganje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na Techniscu 1210 ?

Priznajem moguce je ostetiti osovinu i tanjir al' za tako nesto licno ne znam sta je potrebno... ako se korisnik ponasa iole normalno i ne skace po tanjiru i slicno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prosto se izracuna pritisak na osloncu, koji ozbiljno raste, a vec sa teskim tanjirom je solidan. Lako se kompromituje povrsinska cvrstoca, tezine ne deluju velike, ali su kontaktne povrsine dramaticno male.

Nebitno koliko je popularan brend, ni jedan ne koristi npr dlc, ili neku visoku tehnologiju povrsinske zastite, uglavnom se, ako preteraju sa zeljenom tezinom, prebace na staticku ili aktivnu magnetnu pripomoc. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...