Jump to content

Phono vs cd


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

10 hours ago, Bujodrag said:

To su uradili samo zbog love.

Jok. zarad lepote i mira u svetu :) 

Bronze i black imaju srebrne namotaje za razliku od para iz nizeg ranga a geometrije kucista i igle su identicne...usteda u proizvodnji. :)  Ali nebitno, ima za svakoga po nesto, pa ko god zeli neki detalj vise, plati vise...

6 hours ago, Dumus said:

Pazari i rešio si se svih problema sa izborom glava za gramofon.

Ovo malo izgleda kako mali djokica zamislja podizanje baze. Ne primecujem zakljucavanje pozicije sto je malo nezgodno.

Za taj rega tip fiksiranja su sasvim dobre i podloske. I dovoljno stabilno i fiksirano.

Baska sto bi i na Tehniksu moglo da se radi i na podnozju rucke.

I kod Ortofona doticna F dijagnoza(dimenzija) :)  je benigno slicna

https://www.ortofon.com/support/support-hifi/cartridges-dimensions-chart

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ovo je skoro tenkovsko fiksiranje uz podesavanja sta treba. :) 

Meni je uzbuna ako jednu dobru osobinu, preciznog lezaja, kako tvrde, a u odnosu na vintage stangle poprilicno bolje uradjenog, sada treba ukvariti zarad fokusiranja na neki drugi detalj luftavim navojima...i to me zivcira i za razne druge situacije...ako apgrejdujes nesto ne zabrljavaj nista...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Ovo malo izgleda kako mali djokica zamislja podizanje baze. Ne primecujem zakljucavanje pozicije sto je malo nezgodno.

Za taj rega tip fiksiranja su sasvim dobre i podloske. I dovoljno stabilno i fiksirano.

 

Vladd,

da li misliš  da " mali djokica "  (MICHELL ENGINEERING)  ne zna da šteluje VTA na REGA ručici?

Da li si probao nekad da VTA šteluješ na REGA ručkama sa "podloškama" ?

Sizifov posao je malo dete za ovo. 

btw. podloške uopšte ne služe za fiksiranje ručice.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto naucis kada radis sa tupadzijama iz vojske, a za vojsku, je da svaki spoj ima drugaciju rezonansu(jedno od mil std ispitivanja, nacacka se rezonansa a onda maksimizira amplituda signala....srafovi se odsrafljuju a komponente otpadaju).

Znaci, drugaciju rezonansu ima sraf sa maticom, s od srafa sa feder sajbnom. I tu krecu dva putica, jedan je direktni uticaj na zvuk(znacajan ili beznacajan, ali moguc i realan), a drugi je uticaj na zvuk nakon nekog vremena, popustanja spoja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Dumus said:

 

Vladd,

da li misliš  da " mali djokica "  (MICHELL ENGINEERING)  ne zna da šteluje VTA na REGA ručici?

Da li si probao nekad da VTA šteluješ na REGA ručkama sa "podloškama" ?

. . . 

Odgovor - NIJE. 

Cuo je od malog djokice, pa nako i napis'o, jerbo mu slepo veruje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Dumus said:

da li misliš  da " mali djokica "  (MICHELL ENGINEERING)  ne zna da šteluje VTA na REGA ručici?

Ne mislim nista o tome, niti je ikome to bitno, ni sta ja mislim ni da li oni znaju ili ne znaju, ja komentarisem ono sto vidim kao resenje. 

E sad, ako znaju, a znaju najverovatnije, onda je njihovo resenje u kategoriji prodaj sta bilo ionako je u pitanju "intro"  zona troskova za gramofon.

Ali ne padam u nesvest od "engineering" ipak su svi oko mene inzenjering, i zena i cerka i zet i na kraju mali mua...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja uvek pozdravim prelazak iz poslednje klupe medju one napred, kao zeljne nekog drugacijeg pogleda na prirodu i drustvo. 

One koji insistiraju na ostanku u zadnjim klupama ipak pomalo zanemarujem...licni izbor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, vladd said:

....srafovi se odsrafljuju a komponente otpadaju).

Jel to možda zbog  

6 hours ago, vladd said:

Pa ovo je skoro tenkovsko fiksiranje uz podesavanja sta treba. :) 

To je skroz Ok kad Gramofon sa REGA ručkom slušaš u tenku.

Tad će SIGURNO da se odšrafi . Uostalom čitaj malo pažljivije :

7 hours ago, paja959 said:

javna tajna da se ta donja matica kod Rega rucke ne doteze do00no,maltene je dovoljno ono sto se prstima moze uraditi..

 Pošto smo otišli skroz u Off ja se odjavljujem.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste vrucina ali ne treba da se preteruje.

Doca lepo rece snejk oil za ...ali primenjljivo za micel inzenjeriju.

Uostalom, postoje razni mehanizmi za kocenje i fiksiranje pozicije, navojne ili prosto klizne, nebitno(sa tenkovskim tehnikama opruga i mehanizama na srafu, ili bez :) ), ali predpostavljam da bi to bilo nezgodno da stranci naprave i prodaju za tricavih 40-50 funti.

A covek je nas..mislim... mozda mu nadjemo resenje na diy forumu...idejno ili realno...za bar trivijalu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo slikovitije da uporedim, onaj srafasti zmijski distancer za regu i recimo ovu malo finiju profi tehniku(pa pride sa sertifikovanim karakteristikama i merama) a jeftiniju. Kako sad to...ako nije "ono"...? A lici da je ono....jer ko su ljubitelji ako ne plate, ne postuju ono sto ih ne odere...

https://www.thorlabs.com/newgrouppage9.cfm?objectgroup_id=1195

https://www.thorlabs.com/thorproduct.cfm?partnumber=DAS110

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Malo slikovitije da uporedim, onaj srafasti zmijski distancer za regu i recimo ovu malo finiju profi tehniku(pa pride sa sertifikovanim karakteristikama i merama) a jeftiniju. Kako sad to...ako nije "ono"...? A lici da je ono....jer ko su ljubitelji ako ne plate, ne postuju ono sto ih ne odere...

https://www.thorlabs.com/newgrouppage9.cfm?objectgroup_id=1195

https://www.thorlabs.com/thorproduct.cfm?partnumber=DAS110

Stvarno ovo nema nikakve veze sa :notthinking:

Em je taj šraf po kom. isti kao ceo mehanizam za VTA,:

2112506736_DifferentialAdjusterScrew.JPG.e3c2570d0d57840ea5e6d148c75a8afb.JPG 

Što znači da pod uslovom da možeš da upakuješ sva tri šrafa u Regina tri otvora, dođeš na cenu od 120 $ , a povrh svega nema teorije da uterš sva tri šrafa na istu visinu. (Tj možeš za jedno xxxx sati). Kolko vidim ne shvataš uopšte šta je problematika VTA gramofonski ručki .

Te iz tog razloga odoh ja na :drink2:.

Budi mi živ i zdrav i :drinks: i nastavi da :moil: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Dumus said:

Stvarno ovo nema nikakve veze sa :notthinking:

ne sluzi to da se gura bilo gde, ali bi se to shvatilo da nije teskih predrasuda...

Dao sam primer, da ne bih ja filozofirao o inostranskim-anglo cenama, kako treba da izgleda precizni proizvod i koliko to realno kosta. Tako da bude jasnije cudo koje zbog hobija sluzi za dranje.

Onaj nesrecni sraf ne moze da bude toliki procenat cene rucke, kao prvo, a kao drugo, znacajno vaznije od alave cene, ne treba da kvari karakteristiku preciznih lezajeva rucke. Mora da bude fiksiran, ili da ima lock...pa na ovom dualu 704 sto ga ozivljavam, starom 45 godina postoji stelovanje VTA i LOCK za isti!!!

Sta tu ima dalje da se pametuije.

Naci nesto cvrsto i stabilno, ili montirati jednu distancu potrebne debljine i staviti tacku na VTA za konkretnu glavu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...