Jump to content

Phono vs cd


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Slušajte Analognog Patrijarha, spominjanje čipova opampova i td je bogohuljenje a kad seraju o  razlikama u zvuku MM i MC riaa, ručke, nožice plintovi  na 148 strana. Mislim daj te ga malo po demokratičnosti. Čovek pokrenuo temu i ne smeta mu što se razvodnila. Izvinite što ste uvređeni kao i uvek.
 
gramofon je poput instrumenta, prosta promena mata se čuje.. kod digitalije nema takvih stvari.. dakle, ima o čemu da se napišu stotine strana
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Temu nisam pokrenuo kao fight izmedju vinildzija i onih koji vole digitaliju.

Hteo sam da cujem iskustva onih koji imaju i jedno i drugo,u slicnom cenovnom rangu,pa da kazu sta im vise lezi.

Ja cu svoj gramofon,sa Bronzom,da ostavim kao referencu u mom sistemu.

Pokusao sam da nekako priblizno izbalansiram cene.Mozda nisam izabrao najbolji nacin.Za jedno mesec-dva kad se Bronza usvira,otvoren sam za probu nekog skupljeg DACa,do 1.000e,pa da vidimo sta je bolje.

ma kakav dac do 1000e...bacanje para

nego, ja takođe imam ortofon blue, a razmišljam o bronzi, ali se pitam koliki će zaista biti napredak? ručica je rb250

kakvo je tvoje iskustvo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Aoxomoxoa

Neces ti biti nikakvo zrtveno jagnje za dobrobit zajednice. :)

Svi smo te skole prosli, mam na nas koji imamo/slusamo vinile, i uzivamo u oba "sveta" ( . . . i  vinil . . .  a i digitalija, ma koliko bila za neke, ukljucujuci i mene samo info i starter za usviravanje sistema :D )

Ko sam ja/mi, pa da ti savetujemo sta je bolje, da  li treba, da li ne treba . . . ?

Realno, tj. bolje reci, ako malo prelistas forume, ne samo ove nase, videces da ta Ortofon 2M serija i nije neka.

Da sada ja tebi "utovaram" seriju 500+ ( a pominjalo je ovde vise od dva clana, a medju njima nisam ja ;)  ) nemam nameru.

U ovom "sportu" sa zvucnicama si iskljucivo ti Komandant parade, pa se tako i vladaj.

Ima i kix-eva, ali kada se pobedi, onda je to TO. Veruj mi. 

O tvojim greskama sa RIAA-ma mozemo neki drugi put. Ono, kada Solaja napravi ponovo neku prezentaciju kod Micuna, pa se sretnemo, poslusamo aktuelno Soletov sistem, pa onda probistrimo ovu problematiku natenane. :BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma slažem se ja da je gramofon čaroban i sam ga imam, ništa egzotično ali svira fino.  Poenta je u konstantnom nipodaštavanju analogičara vs digitalaca. Kao da nemože da se prihvati da neko sluša samo digitalni zvuk i bude zadovoljan ili uživa čaku u oba svete. Radi se o toleranciji i prihvatanju onih drugih bez da im se nameće stav i ubeđuje da su zastranili. 

Zato sam i naveo par postova ranije pesmu Helen Folasdae Adu alias  Sade,   može da se uživa i u dobrom konjaku i u dobroj rakiji bez prepucavanja a ko je isključiv, pa nek zaobiđe temu koja mu ne prija.

Uostalom ti si bar realan i uživaš u oba sveta, šta ima tebi da objašnjavam :buba:

I ranije a i sada tvrdim da je lakše postići vrhunski zvuk uz pomoć digitalije nego gramofona a tek o ceni svega da ne pričamo + 200-300 LP-a je smešan broj da bi se ulagalo 10ke u analogni sistem.  Ko već ima par hiljada naslova normalno da vredi ići samo analogno.

Možda je problem i u meni, jer ovaj hobi ili pasiju ne doživljavam kao sport po sistemu ko jači ko veći  ko brži, te nemam potrebu ni za dokazivanjem ni za uporedjivanjima,  svestan ogranjičenja i mana i analognih i digitalnih signala.

Bolje da pravimo nešto no da mlatimo praznu slamu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@DoktorJedino igranje sa glavama(gramofonskim) kod mene ne pije vodu.Rega nema podesavanje VTA,bio bi to prevelik sex za mene,imam 62god.,moze srcka da me strefi.Za RIAA nema problema,uvek moze da se proba nesto novo.

Skrpicu ja sa svima vama dobitnu kombinaciju:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima




Možda je problem i u meni, jer ovaj hobi ili pasiju ne doživljavam kao sport po sistemu ko jači ko veći  ko brži, te nemam potrebu ni za dokazivanjem ni za uporedjivanjima,  svestan ogranjičenja i mana i analognih i digitalnih signala.
Bolje da pravimo nešto no da mlatimo praznu slamu.


više puta sam glasno i na forumu rekao da ako je muzika dobra može da se pušta i sa tranzistora.. nisam primetio da se niko ovde takmičio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, mrcelavi said:

Ma . . . 

Koliko se secam/pratim ovde, profesija ili glavni hobby ti je fotografija ?

Cemu onda crno bele fotke ? Cemu povratak na analogne foto aparate ?

Manuelno stelovanje expozicije, fixiri,mracne komore, razvijanje filmova i ostale trice. :)

 

P.S. - nema mlacenja prazne slame, ono bar u mom slucaju. :signhere:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam još 1990 - Enigma - MCMXC a.D. na CD - dakle te godine....

Kunem Vam se da nema teorije da se ovako  čuje ploča (imam original iz 1990) , CD  (imam original) , DVD (imam original)

Slušao kod najmanje 10 ljudi - što na trakašima, gramofonima, ezoteriji...znam napamet svaki TON.

Čovek je jednostavno provukao 8 kanala (multikanalni je SACD) - ovo jednostavo TEHNIČKI - STUDIJSKI - neuporedivo.

Maaster na  SACD iz 2016 godine  je  bolest.

16908378[0x102005a]: SACD-Ripper Version 0.21
16908378[0x102005a]: disc inserted..
16908378[0x102005a]: config: 00 00 00 0c 00 00 00 10 ff 41 01 04 00 00 00 00
16908378[0x102005a]: config: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
16908378[0x102005a]: config: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
16908378[0x102005a]: config: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
16908378[0x102005a]: device_info: 75 6e 6e 61 6d 65 5c d0 80 00 00 00 00 53 a0 00
16908378[0x102005a]: device_info: 80 00 00 00 10 13 9e 70 80 00 00 00 00 5d c4 00
16908378[0x102005a]: device_info: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 0c eb 50
16908378[0x102005a]: device_info: 00 00 08 00 00 00 00 01 00 01 01 00 00 00 00 01
16908378[0x102005a]: Album Title: MCMXC a.D. - SACD
16908378[0x102005a]: Album Artist: 1991 Virgin Music

Disc.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Aoxomoxoa said:

@DoktorJedino igranje sa glavama(gramofonskim) kod mene ne pije vodu.Rega nema podesavanje VTA,bio bi to prevelik sex za mene,imam 62god.,moze srcka da me strefi.Za RIAA nema problema,uvek moze da se proba nesto novo.

Skrpicu ja sa svima vama dobitnu kombinaciju:worship:

Nema tu nikakve "igre", nema tu random, ecipecipec fazona.

Imas Rega-u, nema VTA, zasto ne pazaris onda momentalno onu djuntu koja to radi, tj. apgrejduje Rega rucicu ?

Puno toga ce ti biti lakse, a i izbor zvucnica ce se signifikantno povecati u broju. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, mrcelavi said:

Ma slažem se ja da je gramofon čaroban i sam ga imam, ništa egzotično ali svira fino.  Poenta je u konstantnom nipodaštavanju analogičara vs digitalaca. Kao da nemože da se prihvati da neko sluša samo digitalni zvuk i bude zadovoljan ili uživa čaku u oba svete. Radi se o toleranciji i prihvatanju onih drugih bez da im se nameće stav i ubeđuje da su zastranili. 

Takođe, muzički server i vrtilica u posedu.

Nema uopšte priče šta je bolje, da se izmeriti i tu gramofon u tehničkom smislu igra drugu ligu. Poenta je ko šta više voli, a to ne mora biti bolje (u tehničkom smislu). Da se apsolutna odrednica "bolje" zameni sa "ja više volim" ne bi ič problema bilo i svi bi se razumeli. Analog & (namerno ne piše vs) digital, vintage avta & moderna, ebook & artija...

Nije ovo sa sllike bolje od savremenih digitalnih đunti al je ćeif i nema cenu :)

IMG_20190703_125105.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema vise rucica.Tek sam je nabavio,podesio VTA za Ortofon M2 Blue,zato kada dodje Bronze,nista ne menjam(osim gazne sile).

Blue radila 200-ak sati,Bronze nova,znaci imam da ih slusam jos jedno 1.800 sati.Podelim na 30-ak sati slusanja lp mesecno,dosta mi je za skoro 5 godina.Tada cu da vec razmisljam o novom sistemu:127fs1866968:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je tačno. Nema bolje...Nema ili ili

Problem je što je Michael Cretu - seo i sam odradio SACD Enigme na 8 kanala. Koristeći ponovo iste semplove - na većoj rezoluciji.

I sad mogu da se uhvatim za uši i da igram što će CD da svira bolje ili ploča - kad je izvođač uradio bolju verziju originala .

:smesna:

Kapiram i da svi drugi izvođači kad budu radili SACD - da će istom logikom da se vode - mora bolje da zvuči -da bi se prodavalo.

Inače niko ne bi kupovao nov nosač ako nema razilke:sarcastic_hand:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Mikorist said:

Moguće... Mislim da je shure-m44 ili tako nešto...

No treba ovo čuti ovako - vilica je u opasnosti i od ovoga :sarcastic_hand:

idi bre u klinac Miko:loleverybody:..ta 44-ka je u nekim extremistickim technics 1210 klubovima uzdizana u nebesa..da prostis qrton tezak,bass heavy zvuk,rezolucija u visini panjeva,za neko jednostavno semplovanje kratkih deonica sa LP-a jos djene djene...imam negde tu medj drangulijama jednu,ex sinovljevu,ostavljam je vise no relikviju posto je Shure prestala da radi zvucnice prosle godine,deran dobio Stanton 681EEE sa samo Tonar iglom,i ponovo otkriva svoje ploce...za plasenje male dece je isto dobro..i AQ Dragonfly Red mene bolje svira od toga,sa Tidalom u obicnoj hifi opciji,a ne neki pro DAC od hiljadu ojra,jos kojim slucajem hi res.....no hard feelings od Shure korisnika ;):crazy:

44-7.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje da sam temu nazvao "Sta vama vise prija:analogija ili digitalija",(mada mu dodje na isto).

Ja uvek pominjem razlog zasto sam usao u hi-fi vode.Sedamdesetih se na radio stanicama vrtela pesma Pro Arte (parafraziram)"Moja mala vozi bicikl".Tada sam slusao Led Zeppelin,Deep Purple,Fleetwood Mac,John Mayall,Jethro Tull,Pink Floyd,i sl.Medjutim kod prijatelja moje drugarice cujem tu pesmu na nekom risiveru(zlatnom!),i odusevim se zvukom.Odjednom sam mogao i to s***e da slusam sa uzivanjem.

Sada se slusa klasika,jazz,San Francisco sound.I gledam da sa postojecim budzetom izvucem maksimum.Kada oba nosaca (lp i cd) zvuka dovedem u priblizno isti kvalitet,mozemo da predjemo na temu "CD/DAC vs komp.

Upravo slusam Kenny Burrella "Bluesy Burrell" na CD-u.I stvarno uzivam.Medjutim,kopka me kako to zvuci na ploci(nemam jos para da je narucim,izasla bi me oko 40e).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja po mom skromnom misljenju u kategoriji do 1000 jura mislim da bolje radi cd ali ima opet jedna varijabla koja se zove genije koji ume da uklopi komponente pa to onda ponistava moje pravilo ali posto su geniji u promilnoj zastupljenosti....a da imam I jedno I drugo imama a da je gramofon njakanje jeste ali ljudi zasto zivimo?! Da bi nam daljinski uletali u ruku?! Da bi nam numere kretale upravljane glasovnom komandom?! Kad hocu da radim recenzije uzmem hires I DAC, kad ocu da se beskonacno vrti a opet da je dobro onda CD, a kad dodje kum na radzu onda GRAMOFON!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aoxomoxoa said:

"Sta vama vise prija:analogija ili digitalija"

Ovo tek može da ode preširoko...

Da li je bolji analogni projektor sa filmskom trakom i žaruljom ili laserski IMAX projektor koji čita film sa hard diska ?

6500 lumena - fosforni laser- 4K rezolucija - puštaš direkt film od 75GB sa medijuma. Bog te video...

Ili da se vratimo svi nazad na  celuloidne filmske trake u hermetički zatvorenim  limenkama ? :sarcastic_hand:

Ja na SACD  masteru ne čujem krckanje ploče . Kraj priče. Neće da ima onaj "lepi šum" ploče.

Sem ako nije rađen SACD sa ploče - jer drugi izvor nosača zvuka nema sačuvan.

Ako hoću da imam gramofon, baš me briga šta ko misli.

Postoji muzika koje nema u digitalnom formatu.

Ako neću da imam gramofon , baš me briga šta ko misli.

Postoji muzika koja postoji samo u digitalnom formatu.

Isto tako ako hoću IMAX da imam na gajbi, šta me briga šta ko misli.

I u taj IMAX ću da molim Zena  da mi ugradi  trafo u analogni stepen,  

samo Muuuzika i Film  trebaju da budu bitni..........

Svaka dalja rasprava ono vs. ovo na DIY forumu  je stvarno tipa brinete ili plavuše. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...