Jump to content
gluv_i_udaren

Nekakav plejer što svašta radi - RPi, Moodeaudio, OLED i LIRC

Recommended Posts

12 hours ago, gluv_i_udaren said:

Pa ovo je to, majkumustaru, svi stepovi su tu, idiotproof sa sve enterima napisanim

Jeste al me kao što će kasnije i mnoge druge da zezne prva strana. Pogledaš, čovek pravi zvuje a ono zapravo mnogo više od toga.

Zapravo bolji naslov je potreban da bi i oslikalo šta sve sadrži tema. A i zbog search-a.

10 hours ago, mrcelavi said:

čovek pravi zvuje

Plejer ;), zvuje nisam ni spomen'o.

Dobra vest je da sam produžio GPIO pinove i istim proburazio AmpZero, pa sad može da se nakači zajedno displej i amp

Loša vest je da daljinski posle ovog poduhvata više ne radi i sad će biti cirkusa. Žena stalno zatvara balkonska vrata da ne pogodim nekog prolaznika stolarijom

Treca stvar je da zamolim mooderaciju da promeni naslov ako smatra da će neki prikladniji biti bolji za search i da pobriše budalaštine oko skripti što sam lupet'o u napadu inteligencije, čisto da ne bunimo prolaznike, a skripte ću pokačiti kad budu radile bez da se koriste kombinirke i čekić. Hvala!

Btw, projekat je otišao na stabilizaciju dok ne rešim daljinski. Lirc-rpi ne radi na kernelu 4.19, tako da sam prekjuče 14 puta zaredom flešov’o sd karticu ne bih li ubedio gpio-ir da radi, ali sam još uvek suviše glup za to. Na lirc-rpi na prošloj distribuciji koja je zasnovana na strech raspbianu je radio daljinac k’o preslica, a na buster me ne doživljava šta god da radim. Kung-fu do ludila.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dok mi se mozak 'ladi od daljinskog skarabudžio sam rotary encoder. Piece of cake.

RE                                       RPI

+                                         3v3 (pin 17)

GND                                  GND (pin 25)

CLK                                    GPIO23 (Pin 16)

DT                                      GPIO24 (pin18)

SW                                     GPIO7 (pin 26)

SW sam metno na pin koji ima pullup 3v3

Malo je konfuzno, ne zna se ko pije a ko plaća sa tim pinovima na rpi. Jedno je fizički broj pina, drugo je GPIO, a treće je wiringpi broj pina koji se koristi u konfiguraciji. Dugme SW je vezano na GPIO7 i u GPIO Handleru podešeno da šalje komandu "mpc toggle" iliti plej/stop.

Sam rotary encoder ovako povezan treba da radi čim se uključi u konfiguraciji mpd-a preko moode UI. Evo kako radi:

Isto tako ćemo posle nakarabudžiti još par komandi preko GPIO button handlera na nekakve dugmiće da sve bude k'o svemirski brod (previous, next, poweroff, kuacpalac)

Screen Shot 2019-08-11 at 8.07.19 PM.png

Screen Shot 2019-08-11 at 8.35.43 PM.png

Mene bi mi trebali npr. (a vrlo verovatno i tebi, taj amp koji ćeš da navariš ozgo na ovo) pinovi 18, 19 i 21 za I2S out, sudeći po ovom dečaku: http://www.lucadentella.it/en/2017/04/26/raspberry-pi-zero-audio-output-via-i2s/

Ili to može naknadno da se prekonfiguriše u ovom interfejsu? Ovo GPIO Config, tako izgleda interfejs konfiguracije u m00d-u?

Kontam, mpc toggle mu dođe isključi/uključi na isto dugme. Al može i preko daljinskog pali/gasi?

Zapamti: Ja dete pita mnogo ne zna ništa nije petljati sa maline do sad.

Al mnogo mi se sviđa ovo. Sve više volim da sam kompaktan, a voleo bi da strimujem i sa fona i sa laptopa i sa kompa a da ima i svoj SSD i upucan DAC u istu kutiju i ovo što ti praviš mi sad leže ko Mijatoviću na punu.

I2S mi ne diramo, to nam treba za glazbu, I2C za dizplej, a ovi ostali GPIO da se ima dugmića ko'ko 'oćeš. SSD neće da ide unutra, biće spolja uezbe da uključimo šta bilo.

Može stream sa bilo čega, moode podržava sve što ti može pasti na um, Apple, DLNA, BT, Squueze, Spotify, možeš sam da dodaješ webradio strimove, a možeš i da se zakačiš na svoj NAS i da puštaš flekove do mile volje :)

41 minutes ago, Aleks said:

Al može i preko daljinskog pali/gasi?

Nemoj mi tako slano na ranu

Btw, moraću menjati kombo dac/amp. Ovo jednostavno svira s*anje. Prva proba je bila proba kutije i zvučničića. Pev'o je k'o slavuj nakačen na Denon DCD3520/Dayens Menuetto, a sad nakačen na ovaj justboom jednostavno nije ni slično, duša mu umrla. Ima li neko predlog šta da zabijem unutra? Bilo bi lepo da imam neki class D da radi kako valja na 15V i da ima recimo SPDIF ili I2S in.

Ostaviću još neko vreme da radi da vidim da li mogu živeti sa ovim, ali sve više deluje da neće da ide

Upucaj mu masivni 'ladnjak iza, navari nekao do 19V/6A i ubaci ACA :)

Msm, extremno, al ti već tjuniraš kola, znaš kako to ide :D

Izlazimo iz motornog prostora onda lol

Ovo mora da bude lepo, unutra može svašta, ali zvučnjake i spoljašnji izgled ne menjamo. A klasa i lampe ne idu unutra :) Ako krenem od gabarita da odstupam, čas posla ću da završim sa petnaeskama i hajpeksima. Znam s kim imam posla lol

Ma gabariti ti ostaju isti - sam' će virne "spojler" iza - i ne vidi se kad dođu gosti na slavu. A lepo svira.

Napajanje mu ne mora guraš unutra, dva svičera od laptopa. Svira sa njima 27x bolje od bilo koje PRC ebay aliexpress D klase ;) 

Dva ova hlade sve to garantirano: https://www.mgelectronic.rs/aluminijumski-hladnjak-a602380

Drugo nešto mi ne pada napamet a da bude milozvučno. Imaju i ovi tu sa foruma neki TPA, isto od Kineza. Sviralo pristojno na FAKu onomad.

Protraži, ima tema ođe neđe https://www.diyaudio.rs/forum/9-digital/ 

Ima i ovo: https://www.st.com/resource/en/datasheet/tda7294.pdf

@Vix zna kako je to tvikovano, napravili ljudi tone, kažu audiofilski zvuk. Nešto se zaebali u ST pa napravili čipamp da lepo svira. Samo ne znam da'l može na 15V single rail.

Ili ovo jbg, šema 17 sa strane 8.

Features

• Wide-range supply voltage, up to 36 V

• Single or split power supply

Hvala ;) I za ovaj justboom su spominjali "audiophile".

Idem ja da se habam da nakarabudžim daljinac, pa ću amp na kraju da došvajsujem. Sedim, slušam i zgražavam se.