Jump to content

Nekakav plejer što svašta radi - RPi, Moodeaudio, OLED i LIRC


Preporučeni Komentari

Features

  • Wide-range supply voltage, up to 36 V

  • Single or split power supply

 

Hvala ;) I za ovaj justboom su spominjali "audiophile".

Idem ja da se habam da nakarabudžim daljinac, pa ću amp na kraju da došvajsujem. Sedim, slušam i zgražavam se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako je kad je čovek svestan da ima problem. S*anje je kad preskače lekove :)

Danas sam ovo otvorio da ga napunim i da vidim šta će biti i promenio žičurine. Kanda je malko bilje, ali i dalje sluti na ogrev. Sad ću da ga ostavim dva - tri dana da sviri u podrumu odvrnut i onda ćemo da vidimo da li ide u ogrev il' na varbanje.

dihtung zice.jpg

dihtung.jpg

eto.jpg

kutija 1.jpg

kutija 2.jpg

punjenje 1.jpg

punjenje.jpg

skorogotov.jpg

strujaubija_muve_usrale.jpg

tinol.jpg

zatvarajebote.jpg

zavrci.jpg

zice 1.jpg

zice.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brate Rumski, mnogo lepo radiš al' šteta da se zezaš sa tim ogrevom (kako sam reče).

Bez imalo namere da omalovažim tvoj rad i sreću stvaralačku, pade mi na pamet da bi uz tu elektroniku koja je mnogo fina, neverovatno legao -   https://www.amazon.com/Pyle-Bluetooth-Boombox-Blaster-Speaker/dp/B075RMZ5ZS/ref=sr_1_7?crid=22KPJKKR6TRDQ&keywords=jvc+boombox&qid=1565633765&s=gateway&sprefix=jvc+bo%2Caps%2C246&sr=8-7

Samo 100e, a 300w, a LED drndaju neverovatno dobro. Nakačiš tvoj plejer i kompletno luudilooo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E Vas sam ček'o. Kačim ovih dana crteže za front i rear mariniju :) Ono, kad god stignete... Pyle radi čini mi se samo na bt, pa bih morao da imam još koješta okolo. Ogrev svira otužno na webradio, sad sam ga don'o kući i puštam flekovce sa nasa. Drukčije je dosta. pokušaću posle da snimim nešto. Nije više da mi se ne doima uopšte. I malko da se prokuvaju ovi bednici, svirali su dva sata u pauzama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Leonardo, ovakve situacije (malo komplikovanije, ovo je početak) nisu problem za skarabudžiti? Šest milimetara dural sa graviranjem (prev, next, play, pause, volume, power, ogrev), otvorom sa ramenom za prihvat displejčine i otvorima sa ramenom za glavu vijaka sa strane i svim prednjim ivicama oborenim 1mm 45 stepeni. Zadnja strana samo otvor za IEC i vijke. Znam koliko vremena sve ovo odnosi, ali početna vizija je bila tako nekakva i voleo bih da isteram sve do kraja kako sam zamislio. Fak, opet sam omašio lekove

2 hours ago, Leonardo said:

neki minut

 

2019-08-13.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/11/2019 at 10:08 PM, gluv_i_udaren said:

Btw, moraću menjati kombo dac/amp. Ovo jednostavno svira s*anje. Prva proba je bila proba kutije i zvučničića. Pev'o je k'o slavuj nakačen na Denon DCD3520/Dayens Menuetto, a sad nakačen na ovaj justboom jednostavno nije ni slično, duša mu umrla. Ima li neko predlog šta da zabijem unutra? Bilo bi lepo da imam neki class D da radi kako valja na 15V i da ima recimo SPDIF ili I2S in.

Ostaviću još neko vreme da radi da vidim da li mogu živeti sa ovim, ali sve više deluje da neće da ide

Konkretan problem je bio u selekciji volume kontrole ovde. Treba da bude hardware za tas5756m, a ja sam posle 14 reinstalacija Mooderine zbog daljinskog previd'o i uje*'o stvar. Polud'o sam od sikiracije. Dobio tri vezana frasa. Sad opet peva k'o slavuj.

2019-08-13 (1).png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, gluv_i_udaren said:

@Leonardo, ovakve situacije (malo komplikovanije, ovo je početak) nisu problem za skarabudžiti? Šest milimetara dural sa graviranjem (prev, next, play, pause, volume, power, ogrev), otvorom sa ramenom za prihvat displejčine i otvorima sa ramenom za glavu vijaka sa strane i svim prednjim ivicama oborenim 1mm 45 stepeni. Zadnja strana samo otvor za IEC i vijke. Znam koliko vremena sve ovo odnosi, ali početna vizija je bila tako nekakva i voleo bih da isteram sve do kraja kako sam zamislio. Fak, opet sam omašio lekove

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Crtež najbolje sačuvaj u  .dwg  /  .dxf  /  .pdf  ili na list papira pa fotografiši  u .jpg ,   kako god samo da kompletno preneseš informaciju šta-gde-kako želiš  da bude urađeno.

Ako počneš da preteruješ, praviću se i ja mrtav i beo :lightbulb:  :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ogrev front V1. Molim sugestije sapatnici, za dizajn ne'am nekog talenta.

Zamisao je da bude brušena marinija eloksirana u crno. Otvor ispod dizpleja je za rotary encoder, a ovaj ispod njega veći će samo da se nazire, tu ide klirit iza kog će biti dioda za prokleti daljinac. Ova tri ispod dugmići za koješta, Još nije poznato da li će biti tri el čet'ri. Ovo sa strane za vijke koje još nisam našao, a ispod dugmića da piše "Ogrev".

A? Je*eni kung-fu, a?

2019-08-14 (1).png

2019-08-14 (2).png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...