Jump to content
Aoxomoxoa

Parks Audio Puffin phono preamp

Preporučeni Komentari

Krco, taj pad iznad 10k, da nije do kartice? Ima li opcija u tom programu da se prvo baždari zvučna kartica kratkospojenim kablom izlaz-ulaz, ako nema džaba si krečio.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je pad do snimka na ploci i da je normalno da pad postoji... mada nisam siguran.

---

Nisam siguran da li moze da se pravi grba 12-15KHz, morao bih da probam.

Ovi snimci ovako izgledaju skoro isti ali kad pogledam sirov snimak cini mi se da postoji blaga grba oko 16KHz koja se ispravi dodavanjem kapaciteta s tim da onda pocne malo brzi pad ( od 16KHz nadalje ).

Ja sam ovo radio nekom svojom min-max metodom, minimum je ono sto postoji a maximum je dodatak od 200pF.

Neki subjektivi zakljucak je da bi trebalo mooozda dodati 25-50pF a mozda i ne.  :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Obične zvučne kartice imaju skoro uvek pad na visokim frekvencijama. Isto to bih dobio da ne uradim prvo korekciju kartice pa merenje (kad merim zvučnike). ARTA i HOLMI imaju to, i to je obavezno kad se meri bilo šta pomoću PC. Nisam zagledao taj programčić šta sve ima od mogućnosti, priznajem.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Snimano je u Sound Forge a prikaz je iz Audacity.

Prilikom snimanja imam samo mogucnost da pritisnem "calibrate" sto se verovatno odnosi na zvucnu kartu a isto tako verovatno ne radi nista.

Sem toga drajveri prave problem, jedva sam smanjio lazni nivo da ne klipuje.  Losa situacija na glavnom racunaru - nije za snimanje.  Imam neki prastari laptop pa mozda probam jednom sa njim.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 1 minut, krca44 reče

Prilikom snimanja imam samo mogucnost da pritisnem "calibrate" sto se verovatno odnosi na zvucnu kartu a isto tako verovatno ne radi nista.

Moraš imati kabal stereo 3,5mm da zabodeš sa izlaza na ulaz kartice. Posle "calibrate" on ti upamti taj fajl gde je ispeglana kartica i dobiješ snimak kalibracije koji treba da bude kao ravna crta. Sa tim ideš posle na merenja gde kartica više nema puno uticaja. Takođe kablovi za merenje što kraći i sa što manje pF.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...