Jump to content
Aoxomoxoa

Parks Audio Puffin phono preamp

Recommended Posts

6 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Za Denon sam nasao - 100Hz.Za Ortofon nisam,predpostavljam da je 10Hz standardno.U pravu si,to mu dodje na slicno( u okviru 8-12).

ta rezonantna frekvencija nije nikakav bauk,ako si zadovljan zvukom,cuti i vozi dalje,mnogi voze sisteme sa 5-6Hz rezonantne freekvencije,i kunu se na to (tu se ima jedno opstenarodno veselje kod talasastih ploca)...medjutim,zbog Rega RB303 sto imas (fiksni shell,nemase podesavanje azimuta,ne zaleci se bas previse na zvucnice koje imaju extravagantne profile tipa VDH,Shibata itd...one traze preciznija podesavanja,a znamo da usadjivanje igala u nosace,nije uvek pod uglom od 90',i tu mogu postojati blage devijacije,cak i kod ozbiljnijih proizvodjaca,skupljih primeraka...

Kad budes imao vremena poigraj se sa tim rezonantnim kalkulatorom,vidi koje efektivne tezine je rucka (teoretski) da dobijes rezonantnu frekvenciju 10Hz,u slucaju serije Ortofon 2M......i to ce jos uvek biti matematicki deo,praksa,sa merenjem iste uz pomoc test ploce ce ti pokazati pravo stanje situacije...tu nece biti vec (ne bi trebalo biti) dreamaticnog odstupanja,al ce se desiti da proklizi nanize/navise malko jos i ovako ta rezonantna frekvancija...

51 minutes ago, neskor said:

onda ti nisi slusao 103R na cemu treba

ma daj.

imao sam hibrid riju, m.m./m.c., zvucno fantazija.

(sad imam cisto cevnu)

slusao (imao) sam i 103 i 103R, odlicne glave.

naslusao sam se ploca ihahaj.

ali da bolje zvuce od 2M Black - ni uz pomoc magije.

Slusao kod kolege u nizu 2M Blue, Bronze pa na kraju Super OM40.

Dakle ovako... dok smo slusali Blue nesto mi se prispavalo... kad je krenula muzika sa Bronze probudih se ( sve ista ploca ).  Uvlaci vise u muziku.

Isti kolega kasnije je radio jos neka poredjenja i nije nesto bio zadovoljan sa Bronze modelom ( ne znam tacno zasto i sa cim je poredio ).

Meni se cini da ti Blue svira jako dobro ... i da je mozda bolje da nadjes dobar phono pa posle mozes da trazis bolju zvucnicu, i tako kazes da ti je Blue svirao odlicno na onom klonu.

8 hours ago, sax.hifi said:

ma daj.

imao sam hibrid riju, m.m./m.c., zvucno fantazija.

(sad imam cisto cevnu)

slusao (imao) sam i 103 i 103R, odlicne glave.

naslusao sam se ploca ihahaj.

ali da bolje zvuce od 2M Black - ni uz pomoc magije.

ima po netu neki divan uporedni test Ortofon Rondo Red,Denon DL103R  i Ofrtofon 2MBlack (poljak bese ako se dobro secam)..tri zvucnice,tri totalno razlicita nacina prezentacije,jedan predivan audifiljisticki trougao,gde svako prema svom nahodjenju,vec moze da nadje sebi odgovarajuceg partnera za igranku...

Imao sve 3, da me pitas 1000x usred noci,bez ikakve magije (rucke od po kile efektivne mase ostavljam drugima),glasao bih za 103/103R,miss 3.14chica selektivnost sto radi 2M Black medju snimcima novije produkcije i starije je neoprostivi greh,gde se poziva inkizicija i spaljivanje na lomaci momentalno kod mene...pravo dobra zvucnica,svira dobro i lose/losije snimke,i njih drzi na relativno visokom reprodukcionom nivou

Ti Denon 103/103R jos uvek su igri kod ne malog broja ljudi iz razloga sto svojom jednostavnoscu u zvuku,bez prizivanja vestackih artificijelnih sonicnih efekata prodiru u srz muzickih dogadjaja,nebitno kog zanra,i vracaju se na upotrebu istih,ljudi koji su prosetali i u vise cenovne esalone zvucnica....

Jeres ce biti pravi,i mogu se pripremati kotlovi sa vrucim olovom,i jednu Shure SC35C bih radije slusao no 2M Black

https://www.stereophile.com/content/gramophone-dreams-3-shure-sc35c

:rasta:

9 hours ago, krca44 said:

. . . 

Meni se cini da ti Blue svira jako dobro ... i da je mozda bolje da nadjes dobar phono pa posle mozes da trazis bolju zvucnicu, i tako kazes da ti je Blue svirao odlicno na onom klonu.

Ovo je takodje moj glas kao odgovor na sustinski postavljeno pitanje u prvom postu.

E sada, da li uzimati taj phono koji je postovan, o tome bih vec debelo razmislio.

Btw, @paja959 je poentirao u prethodnom postu i to je u stvari i sustina vezano za zvucnice generalno.

Ja bih samo dodao jedno - ako bih birao izmedju DL - 103 i DL - 103 R momentalno bih pokupio ovu bez R. :)

To je u mom slucaju i poslednji beocug gramofonskog sistema koji je u propremi.

Shure 15 V/Series III sa novom JICO iglom je vec u shteku, a DL - 103 boguhvala ima da se nadje bez nekog veceg zapinjanja. 

Jeste svirao odlicno na onom klonu,i ja bi se tu zaustavio.Mislio sam samo da li bi Bronze donela takav pomak,pa da zavrsim pricu.Medjutim,mnogo su oprecna misljenja o Ortofonu.

A to,da kupim phono amp,pa posle bolju zvucnicu,nece da moze.Ili jedno,ili drugo.

Zvucnica je,na zalost,jedina komponenta koju ne mozes da uzmes od nekog na probu.

A za amp iz naslova,uglavnom hvalospevi.

Sta reci...

Neki su cak na Bronze stavljali iglu od Blue,kazu odlicno?

^

Igla je potrosna roba. Tako da ti ta ideja bas i ne pije vodu na duze staze apropo ili jedno ili drugo.

Kad' tad' ces morati da se otvoris na novi vrh. :)

Ne bih se puno oslanjao na te hvalospeve, ponavljam, dobro bih razmislio za predmetni phono.

Ovo sa Bronze vrh na Blue telo bih zaobisao u velikom luku, jer to ne preporucuje proizvodjac.

Bolje je ponoviti Blue na Blue. Definitivno.

Vrh ne moze da traje vecno, kad tad moras kupiti bar novu iglu a razlika izmedju samo igle i komplet glave sa iglom i nije tako velika.

Mozes da ostanes sa Blue i boljim phonom i kupujes samo igle a mozes i vremenom da skupis kintu za npr Ortofon 540 kome je kako vidim cena postala niza ili Goldring 1042 koji je takodje pojeftinio znacajno u zadnjih godinu dana ( oko 350 eu a kostao je 500 )... s tim da je taj Goldring njihova najbolja glava iz te stare serije i vec ima Vital tip vrha sto je najvisa klasa ( ako nije Vital onda je tako nesto ).

U zadnjih 10 meseci sam slusao kod sebe na duze ii krace 5 phono predpojacala i mogu da ti kazem kad nabodes onaj koji ti bas lezi u sistemu to je znacajan dobitak, cini mi se znacajniji od promene glave sa phonom koji je onako/onako da kazemo nije los ( na onom mom se izmenjase Ortofon 2M Blue, Shure V15/3, Benz Gold i dalje trazim phono pa tek onda bolju glavu kasnije ).

Tak'a su neka moja razmisljanja i iskustva a ti vidi kako mozes da iskombinujes kod sebe s tim da moj glas ide za bolji phono. 

@Doktor  Samo da te ispravim,obrunuto su probali,Blue igla  na Bronze telo. U svakom slucaju,igla se menja(na 1.000sati kaze Ortofon za 2M). To mi svakako sleduje.

@krca44  Kod nas je ,mislim, tesko naci dobar phonoamp za mojih 350e.Mozda se neko prevari pa kupi ovaj Puffin,da saznam kakav je.

Gde prob'o onaj klon,mog'o sam da nastavim da zivim u neznanju.:baby:

Slušao sam 2M Blue i nije bila loša ali mi se nije ni nešto mnogo svidela. Bolja mi je bila AT120E. 

2M Blue nekako gruba i okruglo tvrda a AT120 lepa, moćna kad treba i povremeno lepršava.

Mis'im, ja jesam  Ortofondžija. Rabim već drugu Salsu po redu.

No, možda je OM serija ipak bolja u MM sferi, manje napucana i ofarbana.