Jump to content

Parks Audio Puffin phono preamp


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, ?ab??️ said:

А јел чуо неко?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim nemoj se ljutis nije nista protiv tebe.

Jeste to osluskivanje finale necega kada se nema sta drugo objektivno, i obilato se zanemare sve slusne iluzije koje slusni sistem pravi i oda postovanje nepoznatom bogu praviocu cuda, ali obladunjati obican beldenov kalajisani kabal folirantskim i pomodnim pamukom, mackati ga u ulja i pomade i posle to skupo prodati pozerima, koji ce vec da natrabunjaju neke noble epitete o sonicnim splendourima, a sve u cilju mlacenja para pomodarske firme, pravi veliku dozu gadjenja za hobistu koji bi da uziva u hobiju a ne da bude hifi dendi...

Samo forsiram taj hobi aspekt...malo zdravije logike i mnogo manje afektiranja.

Pride, da li se slusa klot ili moraju mpingo podloske na svakih 13 inca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno , postoji (za svaku namenu):

- Dobra Zica,

-Losa Zica

 

onda jos postoji i posebna kategorija:

-Dobro Prodata Zica ,

...... koja moze da bude bilo koja od prethodno navedenih 

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Aoxomoxoa said:

A posto je mono metar narandzastog...i gde se kupuje?

Ovde

https://www.blueline.rs/index.php?action=item&category=kablovi/telekomunikacioni-kablovi&id=abl-je-hsth-fe90

Ima ih u varijanti 2x2x0,8 i 4x2x0,8 (ovi drugi su za zvučnike - mogu i dva za jedan zvučnik).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ваљало би некада коментарисати нешто што се и послушало.
Тај наранџасти има доста мана које човек може занемарити ако гледа само цену.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zica mora da bude dobra i na dobrom mestu, dobra zica na pogresnom mestu je los posao.

Slusanje je zabavan i subjektivan dozivljaj, i nikako i nikada ne treba da bude meritorni element kvaliteta. Ali se to forsira i natura, kao em lak i jednostavan em lako prevarni mod. Sugestija i mehanizam slusanja cuda mogu da naprave.

Kao sto se gledanjem ne moze odrediti karakter osobe. A gubiti vreme na lose zice i lose osobe je gubljenje vremena, ma koliko ih marketing hvalio...

Testirati zicu sluhom zahteva jako puno anuliranja subjektivizama, predubedjenja i raznih okolnosti da je podizanje na nivo objektivnog merituma jezivo slozen posao.

Zakaciti i slusati je obicno druzenje...

Postoje tri nacina, dobar, los i audiofilski...koji lavira izmedju...u ovom slucaju je los.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

 

Najbolje je stavis neku dobru i zaboraviš. Inače nema kraja menjanju

E sada si konačno na pravom tragu. Ali ovo ne važi za one koji žele da rade equalizaciju  pomoću žica i da ispravljaju nedostatke sistema. Da me se pogrešno ne razume, ljudi menjaju sprave od 20 000 evra jer se nisu dobro uklopile u sistem. To žice ne mogu da ispeglaju, ma koje boje da su:connie_nutzo:

Drago mi je da ti paše Supra čim je stavljaš u rang sa VDH, ali ima nešto još bolje a to je Supra od 2x 6 metra. Promenio položaj zvučnika ( na duži zid, što nije da nema uticaja na zvuk) i nakačio Supru ( isti model kao tvoj)  dužine 6 metra od pojačalca do jelte zvučnika i eto meni nirvane ( bez Silvane). Al nemereš tući bitku za zvučnim imenima žičnim kad se ture u potpis - babaroga imena ali se klizaju više no opanci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, mrcelavi reče

E sada si konačno na pravom tragu. Ali ovo ne važi za one koji žele da rade equalizaciju  pomoću žica i da ispravljaju nedostatke sistema.

Ne može žica da ispegla.... Ali može bafer da digne drugi harmonik a onda trafo treći. I to sam izmerio. Zajedno sa prigušenjem šuma od -130db i to bez kutije na dasci :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, krca44 said:

Evo materijala sa merenjem za citati :

https://www.stereophile.com/content/what-difference-wire-makes

deluje zanimljivo, nije njihovo klasicno stivo.

Da malo je drugaciji tekst nego obicno, ali ipak sadrzi tehnike manipulacije, sitne i suptilne.

Glavni zakljucak je da se ne koristi 30 ili 50m za audio... :D 

Zica je pre svega transmisiona linija, i na razlicite nacine se ponasa na jednoj a razlicito na burst frekvencijama.

Nevolja sa audio tehnikom je sto skoro nista nije pravljeno za audio tehniku. I te niske frekvencije nestasnog oblika :) 

Koristila se industrijska "furda" sa sve industrijskim ustedama.

Pojava butik i delimicno namenskih komponenti tehnicki ponekad iskace od niskih standarda, izgled da preskocim. Ali podizanje tehnickog kvaliteta zahteva ozbiljno skupe materijale i tehnologija, sto puno i ozbiljno kosta, a profit je ipak imperativ. A lakog resenja nema

Ono gde je klanica je proglasenje magije, sto je jeftinije, ne zahteva unapredjenje komponente, ali opravdava cenu, a sugestijom se moze postici parcijalni efekat dok ne nestane magija.

 

Kabl bi trebao da se meri sa radnom duzinom, prikljuccima i u audio spektru, sa mnogo vise upletenih frekvencija, i to parametri koji bi uticali na promene tajminga ili nekih faza...da bi to bilo zacementirano, ali to nikome ne treba....objektivno...ni razlicitim korisnicima, a ponajmanje proizvodjacima i trgovcima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, NIXIE reče

Kapacitet je mali, 44pF 90cm za običnu paricu sa sve RCA konektorima, nego problem je što nije širmovan. To može za Line level, ne može ni za phono MM a pogotovu neće da može za MC. Ako dodaš neki širm, kapacitet će dosta da poraste.

Recimo VDH D120 MK3 dužine 80cm sa RCA konektorima ima 87pF vezan po njihovoj preporuci, jedna žica plus druga GND sa širmom uzemljenim na jednoj strani. Vezan kao koaksijalni (obe žice plus a širm GND) ima više, 128pF 70cm, ali tako mi bolje zvuči. Taj košta 20eur/m.

Možda je ovo poslednje  najbolja opcija zvučno, a da skineš malo kapaciteta sa ulaza u Macura phono ako treba.

Hvala

---

Macura na ulazu ima RF filter 100pF/150R koji ne treba menjati ( s tim da se moze dodati kapacitet posebno ) + 7-10cm Dunavkove zice i konektori iz Kanibala... mislim da to nikako ne prelazi 150pF ( sam phono ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh daću ti onaj orange posrebreni bakar +teflon za probu. On je jeftin a kapacitet oko 150pF/m kad se veže kao koaksijalni. I uzmeš one solidne metalne RCA u Kanibalu koji nisu preskupi. On je malo lošiji od D120MK3 a mnogo jeftiniji. I ne moraš dodavati nikakav kapacitet, imaš odmah 2 u 1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, NIXIE reče

Rekoh daću ti onaj orange posrebreni bakar +teflon za probu.

Zaboravih pa se setio... mislim da oridji kabl 1210-ke nije los nego kad se promene ti kablovi ( rucka + IC ) izgubi se poseban Technics shmek koji ja inace ne volim... s obzirom da je u pitanju mehanicki aparat ne kapiram kako su drugacije mogli da uticu na zvuk ( kod gramofona ovog se to cuje znatno manje nego kod njihovih drugih aparata ali postoji ).

Hvala  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...