Jump to content

Parks Audio Puffin phono preamp


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Probao sam Macuru sa ...VDH 352...narandzastim...nemackim no name.Priblizno isti presek.

Nemacki no name je odmah otpao...zamucen zvuk,bez detalja.

VDH...malo ostar

Narandzasti...malo manje ostar...dublji tonovi.

Vracao sam se par puta,obracao paznju na pojedine delove pesme,uvek isto.

3 minutes ago, krca44 said:

Koliko da znate koji narandzasti se koristi - onaj deblji 8x2x2 ( ili 8x4x2 ) mislim da mu je oznaka.

Pise 4x2x0.8mm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, Zen Mod reče

folija 2.5 kvadrata

folije sam probao na slušalicama.

takođe upoređivao i narandžasti, VDH ali skuplji od onog gore

https://www.vandenhul.com/product/scs-12-halogen-free/

ovaj je 2K din metar pa puta 4 

pojeo je i folije...plus folija je jebena glupost na slušalicama .... ipak je za nešto što se ne pomera

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Aoxomoxoa reče

Narandzasti...malo manje ostar...dublji tonovi.

Još bolji rezultat (dinamika i detalji) se dobija sa dva kom. 4x2x0,8mm po svakom zvučniku. Jedan ceo kabal za plus, drugi za minus, spojeni plastičnim vezicama. Povežu se sve žice u jednom kablu ukjučujući i širm i dobije se 4,5mm2 žica. To je vrlo krut kabal, tako da nikako nije praktičan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, NIXIE reče

dve žice upredi Dunavkove

Da li mozda merio kapacitet na metar ?

Razmisljam da napravim IC od Technics 1210-ke do phonoa... pa da znam ako znas ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, NIXIE reče

Miko, za USB, dve žice upredi Dunavkove za signal i dodaj jednu pored njih za minus napajanje. A taj iz Kanibala, mnogo je to skupo za nas obične audiofile.

ne vredi preskup. i onaj SCS je skup...treba ti više od 100 evra za neku dužinu stereo.... ali na slušalicama čujem koliko je dobar. zato ide u DAC kao ožićenje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Mikorist said:

folije sam probao na slušalicama.

takođe upoređivao i narandžasti, VDH ali skuplji od onog gore

https://www.vandenhul.com/product/scs-12-halogen-free/

ovaj je 2K din metar pa puta 4 

pojeo je i folije...plus folija je jebena glupost na slušalicama .... ipak je za nešto što se ne pomera

 

 

to mu dodje otprilike ko koristiti kufinjski mixer za prevoz do hipodroma :)

 

folija, ali propisno terminisana ....... ali ne valja za Audiophooleraj sisteme, otkrije sarene laze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Ono malo iskustva sa promenom kapaciteta - prema preporuci proizvodjaca a stavljanjem kondenzatora u paralelu direkt na konektorima... za rezultat je uvek imalo povlacenje visokih tonova ( polystyren i silver mica ).

Dodje do promene u prezentaciji...   samo moram reci da je za mene to diskutabilna praksa ( cak iako gresim ).  Dakle mozemo da diskutujemo o tome ali na kraju svako treba doneti odluku prema onome sto cuje u sistemu.

Probao sam na Pointe-u, zadrzao do skoro, tu je imalo smisla radi popravke nekih percepiranih mana.

Probao na Macuri - rekao ne, necu da dodajem sta god Shure preporucivao za V15/3.

Sto se tice Ortofona imao sam 2M Blue i tvrdim da toj zvucnici ne treba vise od 200-250pF ( total ), samo se zatvori zvuk.

 

Za dalje - pa planiram jos jedan phono i usput jednu napravu za promenu kapaciteta i otpora radi utvrdjivanja optimalnog zvuka ( za moja ushesa ).

 

Naravno da dodje do promena u prezentaciji visokih. To je prosto LC rezonantno kolo kojem pre rezonance , koja je visoko i iznad 10KHz, pednjaci struja kapaciteta. U rezonanci se poklapa, na 12-15KHz, a posle prednjaci napon...u tom delu lanca, neposrednog izvora.

Osim prostog izdizanja nivoa u zoni rezonance.

Kako ce se fazno odraziti na signal finalno, zavisi od odnosa visokotonca prema tim fazama, i ponasanja tih faza u prostoru gde se slusa, naravno i skretnice, podrazumeva se...

Zavisi i od riaa verzije, kako ona gura faze struja napon, ne zvuci LR riaa bez razloga drugacije, a kod Macure je odlicno uradjena RC riaa, ali tu nema mogucnosti promene i variranja...(osim kod PC10 :)

A kod svakog je situacija drugacija....situacija "daleko" od gramofona. I zato gramofon u sistemu uvek ima drugaciju notu od ostalih izvora, koji prolaze kroz jedno pretpojacalo...

I to je razlog sto treba probati, nikada se unapred tacno ne zna sta se isteruje iz pecine... :) 

Postoje adapteri, pokazivao Paja sta on ima na svom 126, pa se lako izvarira situacija, ne dira se preamp...

Proizvodjaci MM daju opseg, manje je preporuka, izvan tih granica je dramaticno losa situacija. Tako MM mora da radi...

 

P.S

Za zvuje definitivno samo trake. Pozeljno nekapacitivno slozene. Jedna uz drugu tanjom stranom...

Ovo umotavanje je sminkeraj, besmisleni, to je zona bedno niske impedanse, i ogromnih napona, tu do sekire i secica nista ne smeta... :)

Postoji tri nacina i pristup hifi, dobar, los i audiofilski, koji lepo osciluje izmedju :)   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Mikorist said:

keper recimo. sašije ti žena nakurnjake od 3 metra

Screenshot 2020-06-28 at 05.29.36.png

videti

https://sax.rs/proizvod/keper-trake/

Meni ovo više izgleda kao kondenzator lol. Plus i minus treba da su odvojeni skroz, ili da stoje jedan pored drugog, a ne jedan preko drugog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, krca44 reče

Da li mozda merio kapacitet na metar ?

Razmisljam da napravim IC od Technics 1210-ke do phonoa... pa da znam ako znas ?

Kapacitet je mali, 44pF 90cm za običnu paricu sa sve RCA konektorima, nego problem je što nije širmovan. To može za Line level, ne može ni za phono MM a pogotovu neće da može za MC. Ako dodaš neki širm, kapacitet će dosta da poraste.

Recimo VDH D120 MK3 dužine 80cm sa RCA konektorima ima 87pF vezan po njihovoj preporuci, jedna žica plus druga GND sa širmom uzemljenim na jednoj strani. Vezan kao koaksijalni (obe žice plus a širm GND) ima više, 128pF 70cm, ali tako mi bolje zvuči. Taj košta 20eur/m.

Možda je ovo poslednje  najbolja opcija zvučno, a da skineš malo kapaciteta sa ulaza u Macura phono ako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni treba 2x2.7m = 200e. Meni mnogo...u stvari,ako bi to bio kraj,mozda...al'  proba obavezno.

Преполови ту цену уз ову жицу и крај:

https://www.hificollective.co.uk/wire/duelund-dual-dca16ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...