Jump to content

Parks Audio Puffin phono preamp


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

http://parksaudiollc.com/

Posedujem glavu Ortofon 2MBlue na Rega RB303. Imam jednu dilemu,i budzet do 350e.

Da li da predjem na 2MBronze(koja se i preporucuje za Regu),ili da ulozim te pare na phono preamp?

Toliko sam komentara procitao za Puffin,da ne znam sta vise da mislim(uglavnom hvalospevi).Mozda je neko imao iskustvo?

Voleo bih da cujem iskustvo nekoga ko je presao sa Blue na Bronze,da li je razlika dovoljno uocljiva,ili je samo "malo" bolja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koristi I dalje 2M Blue.

po meni se ne isplati prelazak na 2M Bronze.

ja sam, na primer presao sa 2M Red na 2M Black.

dobar cevni M.M. phono I 2M Black je zvuk iz bajke.

ta glava svira odlicno I na low budget preampu, a kamoli na dobrom.

tako da, savet je koristi I dalje 2M Blue I skupi pare za 2M Black.

onaj preamp sa linka, 400 dolara + troskovi po meni ne vredi.

za te pare moze I bolje.

na primer cevno, hibrid … 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sax.hifi Hvala na sugestijama,ali kao sto vidis,ne uklapa se u budzet.2MBlack je oko 500e,phono jos toliko,jednako 1000e.Tri puta vise od mog budzeta.Ja bih,ali se nema.

Ti si presao sa najlosije na najbolju glavu 2M serije.I naravno da si odusevljen.Zato i pitam za razliku Blue i Bronze,da li ima kvalitativan skok.Ako nema,idem na phono preamp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sax.hifi said:

jeste legenda, ali ne svira bolje od 2M Black.

 

kako kome..jest da se tu sad mesaju babe i zabe,sfericni profil vs Shibata,MM vs MC..verovatno si od redjih sreckovica koji je uspeo onda dobro uklopiti 2M Black,elektronski prvenstveno..dosta je to hekticna zvucnica,ni 103R nije bas za svakog,i po svacijem cefu i nije cvecka..no hard feelings,ta probirljiva smizla od 2MBlack,kod mene je odletela sa frljokom dok si rekao piksla nakon usviravanja..540/II je majka i maceha za nju za cca 50% cenom ako uspes da je nadjes jos...

just my 2 cents B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Aoxomoxoa said:

@paja959   5 x 10-6cm

uzmi lepo pdf tehnicku dokumentaciju/uputstvo od Denon DL103/103R (imas na internetu),i potrazi podatak koji je naveden,na kojoj frekvenciji je merena komplijansa,pa onda to uporedi sa tehnickim podatkom recimo Ortofon 2M serije,na kojoj frekvenciji je merena recimo njihova komplijansa...

http://www.resfreq.com/resonancecalculator.html

"Warning!
Assumes that the quoted cartridge compliance references 10Hz.
[Often (sadly) not published by manufacturers]


"There is one snag about it. The manufacturers of cartridges do not always state a useful value for C(ompliance). (It should be started at 10 Hz). Figures of C coming from Japan usually are measured at 100 Hz, so they should be multiplied by 1.5-2. Figures of C coming from USA often are static values, so they should be halved. Most figures of C coming from Europe are OK (stated at 10 Hz)"

taj boldovani deo je jako vazan..mnozilac se moze neretko podici i na 2,5-3x....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Za Denon sam nasao - 100Hz.Za Ortofon nisam,predpostavljam da je 10Hz standardno.U pravu si,to mu dodje na slicno( u okviru 8-12).

ta rezonantna frekvencija nije nikakav bauk,ako si zadovljan zvukom,cuti i vozi dalje,mnogi voze sisteme sa 5-6Hz rezonantne freekvencije,i kunu se na to (tu se ima jedno opstenarodno veselje kod talasastih ploca)...medjutim,zbog Rega RB303 sto imas (fiksni shell,nemase podesavanje azimuta,ne zaleci se bas previse na zvucnice koje imaju extravagantne profile tipa VDH,Shibata itd...one traze preciznija podesavanja,a znamo da usadjivanje igala u nosace,nije uvek pod uglom od 90',i tu mogu postojati blage devijacije,cak i kod ozbiljnijih proizvodjaca,skupljih primeraka...

Kad budes imao vremena poigraj se sa tim rezonantnim kalkulatorom,vidi koje efektivne tezine je rucka (teoretski) da dobijes rezonantnu frekvenciju 10Hz,u slucaju serije Ortofon 2M......i to ce jos uvek biti matematicki deo,praksa,sa merenjem iste uz pomoc test ploce ce ti pokazati pravo stanje situacije...tu nece biti vec (ne bi trebalo biti) dreamaticnog odstupanja,al ce se desiti da proklizi nanize/navise malko jos i ovako ta rezonantna frekvancija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, neskor said:

onda ti nisi slusao 103R na cemu treba

ma daj.

imao sam hibrid riju, m.m./m.c., zvucno fantazija.

(sad imam cisto cevnu)

slusao (imao) sam i 103 i 103R, odlicne glave.

naslusao sam se ploca ihahaj.

ali da bolje zvuce od 2M Black - ni uz pomoc magije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao kod kolege u nizu 2M Blue, Bronze pa na kraju Super OM40.

Dakle ovako... dok smo slusali Blue nesto mi se prispavalo... kad je krenula muzika sa Bronze probudih se ( sve ista ploca ).  Uvlaci vise u muziku.

Isti kolega kasnije je radio jos neka poredjenja i nije nesto bio zadovoljan sa Bronze modelom ( ne znam tacno zasto i sa cim je poredio ).

Meni se cini da ti Blue svira jako dobro ... i da je mozda bolje da nadjes dobar phono pa posle mozes da trazis bolju zvucnicu, i tako kazes da ti je Blue svirao odlicno na onom klonu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, sax.hifi said:

ma daj.

imao sam hibrid riju, m.m./m.c., zvucno fantazija.

(sad imam cisto cevnu)

slusao (imao) sam i 103 i 103R, odlicne glave.

naslusao sam se ploca ihahaj.

ali da bolje zvuce od 2M Black - ni uz pomoc magije.

 

ima po netu neki divan uporedni test Ortofon Rondo Red,Denon DL103R  i Ofrtofon 2MBlack (poljak bese ako se dobro secam)..tri zvucnice,tri totalno razlicita nacina prezentacije,jedan predivan audifiljisticki trougao,gde svako prema svom nahodjenju,vec moze da nadje sebi odgovarajuceg partnera za igranku...

Imao sve 3, da me pitas 1000x usred noci,bez ikakve magije (rucke od po kile efektivne mase ostavljam drugima),glasao bih za 103/103R,miss 3.14chica selektivnost sto radi 2M Black medju snimcima novije produkcije i starije je neoprostivi greh,gde se poziva inkizicija i spaljivanje na lomaci momentalno kod mene...pravo dobra zvucnica,svira dobro i lose/losije snimke,i njih drzi na relativno visokom reprodukcionom nivou

Ti Denon 103/103R jos uvek su igri kod ne malog broja ljudi iz razloga sto svojom jednostavnoscu u zvuku,bez prizivanja vestackih artificijelnih sonicnih efekata prodiru u srz muzickih dogadjaja,nebitno kog zanra,i vracaju se na upotrebu istih,ljudi koji su prosetali i u vise cenovne esalone zvucnica....

Jeres ce biti pravi,i mogu se pripremati kotlovi sa vrucim olovom,i jednu Shure SC35C bih radije slusao no 2M Black

https://www.stereophile.com/content/gramophone-dreams-3-shure-sc35c

:rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

. . . 

Meni se cini da ti Blue svira jako dobro ... i da je mozda bolje da nadjes dobar phono pa posle mozes da trazis bolju zvucnicu, i tako kazes da ti je Blue svirao odlicno na onom klonu.

Ovo je takodje moj glas kao odgovor na sustinski postavljeno pitanje u prvom postu.

E sada, da li uzimati taj phono koji je postovan, o tome bih vec debelo razmislio.

Btw, @paja959 je poentirao u prethodnom postu i to je u stvari i sustina vezano za zvucnice generalno.

Ja bih samo dodao jedno - ako bih birao izmedju DL - 103 i DL - 103 R momentalno bih pokupio ovu bez R. :)

To je u mom slucaju i poslednji beocug gramofonskog sistema koji je u propremi.

Shure 15 V/Series III sa novom JICO iglom je vec u shteku, a DL - 103 boguhvala ima da se nadje bez nekog veceg zapinjanja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...