Jump to content

kutije


markosch82

Preporučeni Komentari

E ovako 

Driveri su jbl 4312 

Bas je jbl 2213h 

Ja sam napravio nove kutije 

Litraza za bas je ista tako da nista neremetim u odnosu na fabriku

Kutije koje pravim su najslicnije jbl K2 S9800  

Trenutno su na farbanju cim ih dobijem okacicu slike 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ih sklopim videcemo sta cemo sa skretnicom svakako cu traziti pomoc ako bude trebala 

Ova kutija mi se jako svidela pa sam krenuo da je pravim nisam ni kontao koliko posla  tu ima, posto nikad nisam pravio hifi kutije 

Evo i slika sa temeljnom bojom 

uradjena je i zavrsna boja jos lak i poliranje 

IMG-d27899c300765662af59b7521add4062-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Klasicni plavi JBL studio monitori su koristili fiberglas za damping. Isto koristi i Kinoshita  i Kenrick. Ja sam u svoj kabinet za JBL 2235 turao fiberglas ovaj novi ekoloski (bez plastike i azbesta), sto mozes da ga mazis da ne pecka, cak sam ga i sekao i turao bez rukavica. JBL tehnicka dokumentacija za klasicne 22xx drajvere u bas refkeks kutiji savetuje 1inch fiberglas po svim stranicama sem prednje gde je drajver. Mogu se koristiti i drugi materijali za damping u odgovorajucoj debljini, dugacka odmascena i protiv moljaca zasticena vuna je za mnoge graditelje najbolji materijal al ju je tesko naci.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, hifista said:

Klasicni plavi JBL studio monitori su koristili fiberglas za damping. Isto koristi i Kinoshita  i Kenrick. Ja sam u svoj kabinet za JBL 2235 turao fiberglas ovaj novi ekoloski (bez plastike i azbesta), sto mozes da ga mazis da ne pecka, cak sam ga i sekao i turao bez rukavica. JBL tehnicka dokumentacija za klasicne 22xx drajvere u bas refkeks kutiji savetuje 1inch fiberglas po svim stranicama sem prednje gde je drajver. Mogu se koristiti i drugi materijali za damping u odgovorajucoj debljini, dugacka odmascena i protiv moljaca zasticena vuna je za mnoge graditelje najbolji materijal al ju je tesko naci.

 

 

Postovani,

gde se moze kupiti fiber glas koji ste vi koristili ?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...