Jump to content

(moguc) "the end" o zvucnickim kablovima


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

1 hour ago, vladd said:

Kod kablova je bitniji kvalitet maste :D 

Mora kult sa necim da se zabavlja...:character13:

Potpuno je irelevantno kako se ponaša bilo koji element audio lanca, dobar ili loš, kada ima nekoliko nula ispred merenja.
Na primer, ako dobar zvučnik (skretnica+drajveri) obezbedi neverovatnu malu distorziju od 0.9% , to nema nikakvog značaja
ako DAC doda 0,00001% izobličenja, pojačalo 0,2% izobličenje, zvučnički kablovi 0,0000003 % , osigurač  0,00000000002 , napojni kabl 0,000000000001 % izobličenja i tako dalje.
Distorzija je kumulativna od izvora do zvučnika, a element duž tog lanca sa najviše "izobličenja" maskira i krije kvalitete  i nedostatke svih ostalih.

Brate bassu daju epitete kao da je ŽIV čovek,  da ima AUTORITET.
Ispada da je BASS autoritativni roditelj a audiofil buntovno dete

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka merenja su bitna a neka nebitna.

To sto se stalno pominju neke nule je jedna od najnebitnijih mernih cinjenica, nasledjena iz trapavog standarda, kojeg ionako niko nije tretirao, a ne postovao. 

Posto se obozava simplifikacija, da bi i domacice mogle u kult, recimo da postoje dve vrste komponenti, one koje prosledjuju signal i one koje obradjuju. Pa se oni kojima je prekompleksna obrada signala za razmisljanje, bave sprovodnicima signala i prave sto mantru i velike price, sto bizmis.. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uši samo prosleđuju zvučni signal a mozak ga obrađuje.

Ako je loše ožičenje između ušiju i mozga (a to zavisi od broja godina) - džaba sve ......

 

Mladi nemaju lovu za hifi - a dede i babe su gluve .

Zato mantre i priče prodaju . Lako je prodati gluvaću. :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odem kod jednog audiofila ovde u lokalu zvao me da vidim šta je kupio budzašto od nekih matoraca, neki vintejž risiver top model i zvu, nebitno. I sad kažem ja njemu da imam quad kablove a on zna nekog matorog što sluša kablove, pita kolko koštaju, ja stavio u oglase za 70 a daću i jeftinije ne trebaju mi, kad on kaže pa Mare on sluša kablove od 1000e to je smešno. Ima neki distributer u BG koji mu javi kad mu stigne nov model i onda staro za novo doplati hiljadu. :crazy:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa šta znam recimo oću ovaj nanotec, 4m 200e iz Japana, povratna karta 600e od Tokyo i lepo obrazovana :dodo: Yuujyo da dođe da instalira za ukupno dve tauzenke kolko je matori dao za zadovoljstvo kod drugog matorog prdonje

a ko zna kolko ga izuo možda bi imalo i za Gejšu elektro smer, mislim skuplje kablove :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

Bespeco B/FLEX250

Evo donesem ti ja da uporediš moj stari kabal za zvučnike 4x4mm2 (made in Zaječar, nije Jagodina) i još jedan OFC 2x6mm2 da uporediš sa tim tvojim, i odmah demantujemo veći deo onog uvodnog teksta.

Oba su iste dužine, oko 2,5m. Po autoru kablovi tog preseka treba praktičo isto da zvuče, a ne zvuče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Mikorist said:

Kabloman još nisam postao. 

Mislis kablomanijak. :) 

Moras da pazis na kablove, da ne budu bas najcrnji PRC a ni samo  par puta bolji od tih.

Ali i da ne zaboravis sta slusas od ampa, ...nije to sirokorasprostranjena boranija...:signhere:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

najcrnji PRC

Pa više nije. letva je bila teški šit. Sad nije ni ona..

 Namerno sam uzeo te Italijanske zvučničke  jer su prošli sve sertifikate kvaliteta po EU standardima... I ne lažu koji je procenat bakra. Piše lepo 98%. Jedino što nije fleksibilan - užasno je krut kabl.  Prste sam polomio da skinem izolaciju sa njega. .... Kako svira nek svira . A sve bolje svira kako vreme prolazi.

Jedini pomak je interkonekt ovde . Da je kršten.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...