Jump to content

Dva basa za dublji bas?


Pigy

Preporučeni Komentari

Ei niš je pravio nekada HiFi kutije kompresione sa dva basa ali koliko se ja sećam nisu se baš tresli prozori od njih.Mislim da su bile dve sedamnaestice. Ako se sećate?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

piece of shit

prethodnu iteraciju sa 12" mozes da uozbiljis menjanjem srednjetonca (loncasti original je nightmare) i izmenom skretnice , verzija sa 2 osmice je promasena 100%

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta tebi znace Hz?

a da se ne pominje Qtc, efikasnost, osetljivost itd?

sto se tice bas zvucnika - odavno sam prestao da razmisljam o pojedinim driverima van konteksta

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mislim da nije isto ako bas drajver ide do 60Hz i do 30Hz. Pričamo o dubini basa ,koliko sam čitao većina muzičkih kompozicija u bas području ide od 40-60Hz,čak i ljudski glas može dospeti u to područje.Qtc,Qts,Qtm su parametri zvučnika kojim se određuje zapremina kutije a naravno da govore i o kvalitetu zvučnika.Osetljiviji zvučnici imaju bolju dinamiku i mogu se pogoniti slabijim pojačivačima. Meni Herci ne znače ništa ali po mom mišljenju teško da loš drajver ide do 30Hz ili čak 16Hz,pod lošim smatram loš kvalitet zvučnika. Da nema potrebe ne bi subwooferi išli i do 16Hz i ne bi bili 25-30cm,da bi mogli ,,dobro,,pokriti tih 40Hz.?(linearnost)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...