Jump to content

.iso to DSD


Woland

Preporučeni Komentari

kupio ploču i dobio besplatan download DSD fajla koji je u iso formatu - imal neka dobra duša da mi da neki program kojim bih mogao da konvertujem ali u pojedinačni DSD pošto moj Cocktail audio ne čita iso 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja nekih .iso fajlova sa DSD. Treba mi program da ih konvertujem u PCM (Flac, WAV). Probao sam uspešno  AuI ConverteR 48x44, samo što free verzija pravi na sredini fajla mute u trajanju od par sekundi, na svakoj numeri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

sa Sonore sam došao do pojedinačnih DSD fajlova iz iso, dalja konverzija mi nije trebala

Kažu da može ovako

Sonore ISO2DVD extracts to DSF files from the iso and then dbPoweramp converts DSF to Flac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, zek said:

Pa to nema veze, plejer ti fajlove šalje DAC-u onako kako namestiš (max PCM).

Sad radim tako, ali mi Album player ponekad secka kada konvertuje .iso i dugo čekam dok krene play verovatno zbog veličine fajla.

Kad konvertujem u 24/96 flac sve ide odmah i savršeno glatko.

Možda samo nisam dobro setovao AP, pojma nemam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato se ja ne odvajam od Foobara evo već 14-15 godina. Sve se može podesiti bilo konvertovanje u Pcm bilo nativ DSD  u zavisnosti koji dak koristim S.M.S.L. dsd ili Atol (Pcm). 

Kome je interfejz zastareo instalira Darc mode . 

Ovo se ne odnosi na Wolanda jer on koristi streamer.

A da, najvažniji čimbenik je naravno zvuk  :buba:.    Za bolji zvuk izvolite platite par stotina evra godišnje jer svi prelaze na godišnju pretplatu.

Foobar.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ iscepkah onaj iso u pojedinačne DSF, skinuh regularan hires FLAC (i njega dobih uz ploču) - 24b 96k, uporedih (Cocktail > m2Tech Young 2 preko USB)... ne sam primetio razliku [emoji846]
Ostarelo se [emoji13]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Woland said:

^ iscepkah onaj iso u pojedinačne DSF, skinuh regularan hires FLAC (i njega dobih uz ploču) - 24b 96k, uporedih (Cocktail > m2Tech Young 2 preko USB)... ne sam primetio razliku emoji846.png

ene

da imas neke sprave , mozda bi i cuo .....

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...