Jump to content

Koji usisivač ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

Tema nije šala - ne zezam se.

Znači treba mi usisivač kvalitetan - da može da se upotrebljava po kući i za auto.

Da ima izduvavanje - treba mi i za čišćenje prašine u računarima i napajanjima......

Ono što videh da valja i kao primarno

 Karcher WD 3

https://www.karchercentar.com/WD-3

ili

Karcher WD 4

https://www.karchercentar.com/WD-4

Kažu da su dobri Bosh Logo (nema izduvavanje) ...  AdvancedVac 20 Bosch....

Onda VAX Usisivači.....

Mišljenje , predlozi ?

:rolleyes:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Mikorist said:

Karcher WD 3

Mala je snaga, za usisavanje kuće ja ne bih ništa ispod 1600W ni gledao, imam 1800W i dobar je već 12 god.(Gorenje).

A to njihovo izduvavanje, mislim da za računar treba mini kompresor, nije dovoljan pritisak usisivača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam  Conti-Bolero", koji lici na Androida ;)

Jako vuce, moj ima izduvavanje, (neki nemaju) ali...toliko je bucan da stavljam one slusalice protiv buke dok usisavam, i nije dovoljno...osim toga, slaba filtracija prasine, mora da mu stavim DPF :)

Evo slican ovome...

başı yeşil.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Mala je snaga, za usisavanje kuće ja ne bih ništa ispod 1600W ni gledao

Ma 21 kPa  je usisna snaga. Videh ovaj usisivač u perionici preko...Akaju ga po ceo dan.

I na suvo i na vodu....Usisava kamenje..... Mana je što su kese prekupe i prevelike - od 8Kg . - ono 4 meseca usisavaš

i držiš đubre kod sebe... Imaju platnene da se kupe - prave ih u Pančevu

http://www.kese-za-usisivace.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly1_black.tpl&product_id=178&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=1

...I da prevelik je usisivač... ali jbg 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih prvo gledao kvalitet vazduha iza usisivača. Definisane su klase za to. Da ne vraća previše prašine nazad u sobu.

Zatim da li ima alergijske filtre i da li su za jednokratnu upotrebu ili se peru.

Treće bi bio kvalitet usisavanja (odvojeno za tepihe i tvrde podove). Takođe su definisane klase. Čini mi se ništa ispod C.

Onda ostalo...

Može da koristi:
http://www.mre.gov.rs/doc/efikasnost-izvori/efikasnost/Pravilnik_o_oznacavanju_energetske_efikasnosti_usisivaca.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Valjda se Švabe drže propisa... I Karcher  i  Bosch....Bosch se valjda u Kini pravi....

Karcher je made in Rumunija. 

Videh i Makita usisivač - izgleda ko mašina a ne usisivač :smesna:

Sve je po propisu, samo je - koliko para, toliko muzike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Mikorist said:

Ma 21 kPa  je usisna snaga. Videh ovaj usisivač u perionici preko...Akaju ga po ceo dan.

21kPa je 0,2 bar-a vakuma na usisu, znači podpritisak a ne snaga. Da li je to dovoljno ne znam, verovatno jeste. U perionicama ih ima, ogromni su i bučni. Ne znam koliki pritisak daju na izduvu, pošto je ventilator u pitanju to je sve ispod 1bar. Koliko treba za izduvavanje prašine ne znam, znam da se koriste mali klipni kompresori od par bar-a (3-4). Kad 3bar-a propustiš kroz pištolj za vazduh, pritisak padne na atmosferski usled čega se dobija znatna brzina strujanja i to efikasno uklanja i zalepljenu prašinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

21kPa je 0,2 bar-a vakuma na usisu, znači podpritisak a ne snaga. Da li je to dovoljno ne znam, verovatno jeste. U perionicama ih ima, ogromni su i bučni. Ne znam koliki pritisak daju na izduvu, pošto je ventilator u pitanju to je sve ispod 1bar. Koliko treba za izduvavanje prašine ne znam, znam da se koriste mali klipni kompresori od par bar-a (3-4). Kad 3bar-a propustiš kroz pištolj za vazduh, pritisak padne na atmosferski usled čega se dobija znatna brzina strujanja i to efikasno uklanja i zalepljenu prašinu.

U sustini, na kraju je bitna izlazna informacija brzina vetra koji duva preko stampane ploce.

Sad dal ces da koristis turbinu koja pravi mali pritisak, a veliki protok, ili ces da koristis komprimovani vazduh,

pa kad prodje kroz diznu pistolja pretvori se u brzinu vetra....

Kad se radi komprimovanje vazduha dolazi do kondenzacije vlage iz vazduha, zato se za iole ozbiljnije potrebe

pneumatike koriste friziderski susaci. Ja pneumatiku ne koristim za izduvavanje PCB iako imam pristupacan vrlo

kvalitetan komprimovani vazduh.

U firmi koristim Makita duvaljku, nesto ovako

https://www.kupujemprodajem.com/Bela-tehnika-i-kucni-aparati/Usisivaci-i-parocistaci/Elektricna-duvaljka-usisivac-600W-UB1103Z-Makita-42446219-oglas.htm?filter_id=439888512

,a kuci Kirbi.

Kirbi duva ko blesav, a motor je valjda samo 650w.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to za devojčice, nema utičnicu za alat :P Pravi muškarci koriste Bosch GAS 1200L Professional :)

Stavio sam mu dodatni ciklon filter ispred (u radionici, da ne moram da čistim filter svako malo) i pri prvom usisavanju se desila implozija rezervoara za prašinu. Bure za turšiju (aka rezervoar) od 30L je zipovao na 5L, srećom sam ciklon je preživeo lomljavu. Sad ima posudu od mdf 10mm u kojoj završi 99+ % usisanog materijala :)

Elem, bez zajebancije, pri ovoj pameti bi za kuću pazario SAMSUNG VC 4135. Ima eksterni ciklon na cevi (kojih sam postao ljubitelj) koji odradi gro posla, kesa u usisivaču se menja jednom u nikad (a sređuje fini deo posla), valjda ima i te neke fine (mili, mikro, nano... štogod) filtere dodatne iza motora i radi odlično. Iskustvo iz prve ruke. Pride mu se nastavci pakuju u usisivač u zaseban odeljak pa se ne jure po kući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izduvavanje , koristim vec godinama SLoboda od 800-1000W , odsecen ceo deo gde dodje kesa ditto do motora , crevo nabijeno na izduv

na crevo stavljen onaj plosni produzetak , za najtvrdokornije naslage prasine zacepim prstom 3/4 otvora da dobijem jaci pritisak

radi ko vijonkopter , kompresori su uglavnom preopasni , desavalo se da se polomi pero na ventilatoru ako ne pazis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...