Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)

shonne

Preporučeni Komentari

A zar ne bi bilo bolje umjesto navijačkog ocjenjivanja ( za ili protiv) probamo praktično provjeriti te Mikine impresije kako bi eventualno i ostali eventualno sebi obezbjediti tu skalamerijcu. Nije pretjerano skupa a vjerovatno puno daje. Ne RLC analiza nego kvalitet reprodukcije.

Podeli na ovim sajtovima

Nije ovdje nitko protiv nicega! Stvarno!
Rijec je o ukusima i okusima. Sve ima svoj okus i nije svaki okus za svaki ukus. Cak i da poslusam Sparkos i da mi se svidi ili ne svidi, ostaje samo to da je ili nije po mom ukusu njegov okus.
Svakako ce nekome pasti na pamet pitanje gdje je onda High Fidelity? Pa tu je! Nakon odredjenog praga je sve Hi-Fi zato sto nitko ne zna kako se nesto culo prije nego je doslo do mikrofona, pa kroz razne pulteve, pa kroz proces masteringa i proizvodnje.
Nedavno sam naisao na video gdje je, kako li se zove, vlasnik PS Audio ugostio nekog, valjda poznatog producenta. 
Pa mu je pokazao svoju slusaonicu i producent se prenerazio jer nije mogao vjerovati kako se zapravo dobro moze cuti ono sto je on sam masterirao jer je kod njega sve slusano na drugacijim zvucnicima i sa drugim razlogom i na drugi nacin.
Nitko ne zna sto je kako zvucalo prije prvog udarca zvucnog vala u mikrofon i zato je Hi-Fi nesto sto nakon nekog standarda kvalitete prestane imati smisao.
Svidja li nam se ili ne, to je pitanje.
Naravno, samo moje misljenje koje sam mijenjao bezbroj puta do sada do ovog sto trenutno mislim.

Podeli na ovim sajtovima

pre 47 minuta, asimze reče

Da li može onaj jednoslojni Sparkos da se kači bez vanjskog napajanja, samo na usb. I da li može fizički stati. Muadib, ne se sikirati, mladi su oni ima vremena da progledaju!

Ne može jednoslohni. Mora dual da ide u ovu konfiguraciju. Model od 80 evra.

Može da se napaja samo na USB. I može fizički stati u orginalnu kutiju.

Ono što se dobija vanjskim napajanjem je višak struje za ovaj diskretni opamp.

Bass je mnogo precizniji i dublji. Muzička pozornica se pomera mnogo mnogo ispred - pričao je i Lemić o tome - imaš iza njegov utisak.

Podeli na ovim sajtovima

Sve zavisi šta je ostatak sistema i koliku rezoluciju može da primi. Ja sam prvo nedelju dana slušao DAC samo na slušalice i tako ga razrađivao, analizirao - usviravao se. Znači direkt sliušalice pozadi preko RCA. Jačina signala na MAX dovoljna da ogluviš instant. I pored slušalica kao opterećenja ovaj  diskretni opamp se ne zamara uopšte. Ima i dalje rezerve snage....Kao pojačalo veliko se čuje. Potom sam slušao jedno vreme preko IRONA na slušalice i provalio da nešto ne štima. Interkonekt kabl nije bio dobro zalemljen (čak se i to čuje).....Pre neki dan sam to rešio i sad kida i preko njega.Hvala NIXIE na savetima za VDH karbon. Što se tiče zvuka - činele - doboši - zvečke -klaves - tanjiri -metalofoni - ksilofoni - to je sve u prvom planu ovde zajedno sa vokalima. Ne postoji zvuk i prizvuk koji nema neki šećer u sebi i jestivu aromu. Niti možeš da se zasitiš od ovoga i postane ti dosadno. Niti ima šta da se priča dalje i filozofira.

Podeli na ovim sajtovima

• 3 nedelje kasnije...
Pre sat vremena, asimze reče

Da li to znači da čemo uskoro imati veliku rasprodaju "starih" DAC-ova?!!!

Ne znači. treba da prestanemo da brinemo toliko o samom DAC čipu. Posle čipa, postoji analogni izlazni stepen koji čini vecču razliku od samog čipa.

DAC zapravo svira onoliko dobro kao najgora komponenta u analognom delu - odnosno opamp.

Napajanje je takođe važno. Naponski filteri - EMI zaštite - na kraju i sama kutija....

Ezoterija izlazi iz analognog dela a ne iz digitalnog.:rofl::signhere:

Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Miko reče

Fantastična tema. Toliko trikova protiv krckanja ploča. Treba znati ovo. A i imati živce za sve ovo. Nečije ploče imaju bolji tretman nego nečija vagina :smesna:

U pravi si, Mika!

Pa opet, vrijedi truda jer se DAC više ne može slušati čak i ako ne krcka. :D

Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, asimze reče

Počelo, počelo! Bit če to dug i težak boj! Imperija uzvrača udarac, nema šale.

Asime, nema tu stvarnog rivalstva!

Navijam više od ikoga da Mika složi najbolji DAC na svijetu. Dobro, možda Mika navija jače od mene. :D

Uvijek će biti zagriženih ljudi u vezi bilo čega, ali ovdje nema toga. Slušaju se i lampe i trandže, digitalija i analogija, te obje vrste mjuze - i narodne i sevdah..... :D

Jedino se malo riskira ako su zvučnjaci manji od 12 cola i ako nisu Tannoy.  :rofl:

Izmenjeno od zerowaf
Alzheimer
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, zerowaf reče

Pa opet, vrijedi truda jer se DAC više ne može slušati čak i ako ne krcka. :D

Nisi ti nešto tu dobro povezao. Ili ti ne valja računalo...R2R svira opako dobro kod mene - nema razloga da se ne može slušati jer ima toplinu - ali veću toplinu ima ono čudo što mu ne spominjem ime...Računar nije pasivna komponenta zajedno sa DAC - itekako učestvuje zajedno sa njim.

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

• Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
  • Kreiraj novo...