Jump to content
shonne

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)

Preporučeni Komentari

14 minutes ago, Lemić said:

nema četvrte žice za napajanje

Kako se napaja DAC bez te žice, napravio Guja eksterno napajanje?

15 minutes ago, Lemić said:

Ostaje da ih upredem, al bih voleo mišljenje stručnih i iskustvenijih.

Za USB signal mora biti upredena parica. Ostale žice ne moraju.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Objavih već, Gujina Omega, eksterno digtron napajjanje preko injektorskog konektora.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je konektor, drugi je po istom principu, zalemljena 3 voda, a ovi metalni delovi koji imaju krimp opciju za širm, nisu praktično spojeni meuđsobno, dal to ima nekog uticaja, nemam pojma.

20191225_104608.thumb.jpg.2c94cb7c19a28f2d9cbd3ea7a6f68dde.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, Lemić said:

a ovi metalni delovi koji imaju krimp opciju za širm, nisu praktično spojeni meuđsobno, dal to ima nekog uticaja, nemam pojma.

Ako nemaš širmovan kabal, nikom ništa. Većina onih Kinskih nema širm. USB može i tako da radi, ali širm je svakako poželjan.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Gledano isključivo tehnički, jeste, međutim, moje iskustvo je suprotno, svaki oklop nekako degaradira zvuk pa radije prihvatam neke nus pojave.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Just now, Lemić said:

Gledano isključivo tehnički, jeste, međutim, moje iskustvo je suprotno, svaki oklop nekako degaradira zvuk pa radije prihvatam neke nus pojave.

Rekoh da rade i bez širma. Samo signal mora biti upredena parica. Probaj samo sa te dve žice za signal, treća žica (GND) nekom DAC-u treba a nekom i ne treba, odnosno neki rade i sa te dve žice.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Rešio sam danas da ne radim, sad pravim neke svoje frljoke, a ovo za samo 2 žice, nisam znao, ima Lemi lemilicu.:buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
7 minutes ago, NIXIE said:

Da nije nako crveno slovo? :doh:

Crveno je, kad ga sam sebi upalim, a to vrlo retko.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

https://en.wikipedia.org/wiki/USB

ovo

Electrical specification

USB signals are transmitted using differential signaling on a twisted-pair data cable with 90 Ω ± 15% characteristic impedance.[82]

• Low-speed (LS) and Full-speed (FS) modes use a single data pair, labelled D+ and D−, in half-duplex. Transmitted signal levels are 0.0–0.3 V for logical low, and 2.8–3.6 V for logical high level. The signal lines are not terminated.
  • High-speed (HS) mode uses the same wire pair, but with different electrical conventions. Lower signal voltages of −10 to 10 mV for low and 360 to 440 mV for logical high level, and termination of 45 Ω to ground or 90 Ω differential to match the data cable impedance.
  • SuperSpeed (SS) adds two additional pairs of shielded twisted wire (and new, mostly compatible expanded connectors). These are dedicated to full-duplex SuperSpeed operation. The SuperSpeed link operates independently from USB 2.0 channel, and takes a precedence on connection. Link configuration is performed using LFPS (Low Frequency Periodic Signalling, approximately at 20 MHz frequency), and electrical features include voltage de-emphasis at transmitter side, and adaptive linear equalization on receiver side in order to combat electrical losses in transmission lines, and thus the link introduces the concept of "link training".
  • SuperSpeed+ (SS+) uses increased data rate (Gen 2×1 mode) and/or the additional lane in the USB-C connector (Gen 1×2 and Gen 2×2 mode).

A USB connection is always between a host or hub at the A connector end, and a device or hub's "upstream" port at the other end.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

" A escrava Isaura ", no, valjda sam pročitao po sistemu, "što je babi milo, to joj se snilo". Kod diferencijalnog "tipa", risivier očitava razliku u elektromagnetnom polju vodova, kad su oni razmaknuti ono slabi i bubac, šta će izmeri. Kod upredenog to nije problem, ali se javlja " delays " koji može kriviti video signal, pa što ne bi i audio, a tako sam ga i na površno uvo i procenio.

Nepoznata materija, otprilike, što neki snimak koji je recimo formata 24/96, propuštati kroz nešto što se može podesiti na 32/384 ili više, godnama sam slušao na Philipsu ono, 16/44,1, pa je sve što je dobro tako je i zvučalo, bez obzira u kom formatu date je izvorno. Neki link, objašnjenje,...da ne bude tupljenje račun bez računa.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Vidla žaba di se podkivaju konji pa i ona digla nogu . Kupio d 10 topping , čovjek mi mailom poslao drivere , ujutro stiže , a ja mulac ne upita nikoga jel windovs xp uopće radi s njim :pardon:.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 12/25/2019 at 6:35 PM, Lemić said:

koji može kriviti video signal

Mozes da nabavis "skew free" utp koji ne krivi signal ni na gigahercu, a za digitalni audio od par MHz nema bas nikakve moguce price o fazama , kasnjenjima ili naginjanju impulsa...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Šta ima Lemiću novo ?

Kod mene tek sad DAC svira ONO.  Dakle posle 4 meseca rabljenja je usvirano.

Ludilo šta ja čujem sad.  :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Mikorist said:

Šta ima Lemiću novo ?

Novi Sad, Novi Banovci,...praznici, a u suštini borba za opstanak, radih 31 do 14h, samo prvi januar i na Božić ne radih, pun gas da ruke bole, jurim 2025. pre vremena. Zeznula mi se sofa ležaj pa nema slušane već neko vreme, trijažiram što sam skinuo pa se naslušam na Microlabovima. Obećo Grozni da će donese dobar USB konekt, al omanu. To što sam islušo, jeste nekako svaki put drugojačije, na bolje, iznenađen sam tim zaključkom sa nevericom, sad i ti potvrđuješ isto. Neverovatno da toliko traje usviravanje, voleo bi da neko to malo pojasni, trebalo bi da se već svuda oformila strukturna rešetka il šta već. Jedino mi pada na pamet da ima matorih delova kojima treba vreme da se razbude, nije to zvučnik pa da bolje svira što duže radi, čak i tu ima neki ograničen period. Kad rezimiram, dostigao je neki nivo slušnog kvaliteta koji me zadovoljava da ne moram da jurim pomak iz sve snage. Nisam ni Gujka čuo već ohoho, a preliminarno  za napajanje. Drugo, postavio sam pitanje u predhodnom postu, nije bilo odgovora, pa reko da ne smetam, otuđujemo se sve više, na žalost.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Kreiraj novo...