Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Mikane vide vako, u mene sviraju dva daka ali jedan od njih je spakovan u torbu za vikendicu u Serbiji, zbog radi toga što mesecima vata prašinu po kojekakvim policama. Što će reći izgubio je bitku i povuko se. 

Taj koji izgubi bitku ima bolje karakteristike u smislu jede DsD 256 signal.

Dobitnik  ima dual linerarno napajanje, posebni trafoi za analognu a posebni za digitalnu sekciju. A Dsd vrljavi svičerski ispravljač dostojan radio tranzistoru koji radi na 9V.

Dsd dak i pored mase informacija detalja i bla bla, mulja bass dok ovaj napravljen kako bog  zapoveda i ako nije najskuplji i najbolji dak koji postoji i sa manje bita  i manje kbsps radi sa autoritetom, ne vidiš ga, zaboraviš da postoji a svaki put te nanovo iznenadi.

Merilo vrednosti izraženo u ceni ne mora da bude uvek tačno ali ponekad i jeste. 

Atoll košta 500 evra a S.M.S.L DSD 210 e.  Atoll ipak sviri 4 puta bolje. 

Šta god da kupiš ili "praviš" neka bude kršteno napravljeno  i nakriviš kapu.

Iznenadio bi se kad bi čuo prastare Philips DAC chip TDA1541 koji su ugrađivani u Marantz i Philips cd playere. Nešto najsličnije analognom zvuku koji sam čuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/8/2019 at 4:57 PM, NIXIE said:
Power needed

5V 2A on USB port

 Ovo čudo dosta troši, trafo ti treba barem 9V 3A. Kako sad može da radi preko USB napajanja sa laptopa? Ili su bezveze lupili podatak za 2A.

Razmišljam još jednu stvar da uradim - da odnesem DAC kod Guje - skine mi fabrički zalemovane OPA2134PA

-stavi podnožja umesto njih - i da na njih naglavim još dva Sparkos  - ili direkt da zavari sva tri na PCB. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko para bacas na gluposti , mislim se da ti odsad naplacujem ekonomslu cenu skalamerija

:ph34r:

 

al' se bojim da ces i ti onda krenuti da naplacujes ekonomsku cenu webhamsteraja

:rofl:

zato - ajd cooliraj brte, vidi kako vruce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Mikorist said:

Razmišljam još jednu stvar da uradim - da odnesem DAC kod Guje - skine mi fabrički zalemovane OPA2134PA

-stavi podnožja umesto njih - i da na njih naglavim još dva Sparkos  - ili direkt da zavari sva tri na PCB. :smesna:

Mislim da je to sve uzaludno, odnosno da je dobitak mali jer je ta koncepcija sa tri OP na izlazu loša, koji god da su. Osim toga ne deluje mi da ima mesta za podnožja, prva dva OP su SMD buvice, verovatno Kineske varijante a to onda nije taj čip. A ako ima i neki sprežni elektrolit ili keramički kond na putu signala, ne opravi ga ništa. Ja mislim kao i pre, značajniji napredak dobijaš sigurno eksternim napajanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...