Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

NUC je dobio napajanje preko odvojnog trafao, zajedno sa lineranim napajanjem za Topping, konverter je osvirao razliku, stepenica više, još jedna potvrda njegovog audio kvalitea.

Trenutno slušam neki DATA kabl od 1,5m, kom je zamenjen konektor da bi mogao da se koristi za ovu namenu, plaćen je pre dve godine jedno hiljadu Dinara, ništa posebno ali je nadzvučao dva pravljena audio kabla, jedan  baš dobar. Naravoučenje i kupim kabl kod Francuza, koji obećava, nisam imao više izbora na normalan način, takođe i konektore :

20230228_200729.thumb.jpg.53cc26a079b3bfa312c02d078bf40123.jpg

20230228_201241.thumb.jpg.e5f03f078f6ac2902080a539087adff3.jpg

20230228_200906.thumb.jpg.f34fe33fb3a6584c7b5113b8cbdc5ced.jpg

Asimze je dobio odličan rezultat zamenom konektora na D10, pa sam uzeo još skuplje, njegov nop pola e, ovi su po 1,90:

20230228_200850.thumb.jpg.a84a20e1792291392e862072d0bc591b.jpg

I uzeo sam OP, ali i gotova podnožja tako da može da se menja čip:

20230228_200652.thumb.jpg.232b514ef21f6bae6d4aaae24f9f2059.jpg

Na D10 sam imao injektorsko napajanje, ne preko USBa kablom, pravio sam kabl od 4 lak žice i svirao DAC, na E30 II neće, takođe Gosn Neša radio kabl od nekog isto DATA, opet neće, a taj gore pomenuti, od štapača recimo, radi. Uopšte E30 II ne vidi kabl, ko da nije prikopčan. U čemu li može biti štos?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da se razumijemo, ti francuzi su prava đubrad. Kupim one skuplje USB konektore, poslije i te gole pozlačene i neče da radi. Sjebao se živ. Kupim skuplje kod kineza i odjednom sve radi. Nakon silnog mjerenja  i kontrole sam zaključio da kod njihovih konektora nije dovoljna debljina kontakata i da jednostavno ne hvataju.

Taj žuti kabal me baš interesuje da li vrijedi tih para, jer je malo poskup. U zadnji momenat se opredjelio za Somercable i čekam od kineza konektore, one od 7 E. Zašto se nisi opredjelio za Vladdinu verziju kabla, Sommercable imaš u BG? Miko bio prezadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam ovde da uzmem gotov kabl, ali...

Na ovaj sam natrčo na sajtu, 8,25e metar, deklarisan kao audio, OFC, usmeren, širmovan. Sutra ću da uzmem metar Cardas kalaja pa će spakujemo jedan, uzeo sam 3m, nek se nađe.

To za konektore mi nije palo na pamet, da mogu da osciluju u dimenzijama, no, neću biti siromašniji nego što jesam. 

Ne znam ništa o kablovima koje pominješ, daj neko usmerenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao sam i ja taj kabal! Vladd je preporučio Miki poslije probali i drugi, Sommercable Cat6. Mislim da je ovaj

SHOP.SOMMERCABLE.COM

Cat.6 SC-MERCATOR CAT.6 PUR SUPERFLEX PUR black, Ø 8,00 mm - CATlike agility and mobility...The SC-Mercator CAT.6 SUPERFLEX is the ideal cable for mobile outdoor transmissions of digital audio or netw

Vladd je označio koje žice i kako treba spajati. Tu je čvaka!!! Probaj, nije skup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:taz2: On je turbo modu, ne može niko da ga prati.

Šta je dobro kod NUCa, sad mi treba kabl manje od 0,5m, tako da ni jedan ne može biri skup.:buehehe:

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I svaki sistem čujem drugačije da svira. Sve na istoj mašini.

macOS vs Linux vs Windows......

Lunux sa RT 6.1.x ima najveću rezoluciju - pa ide Ventura macOS pa Windows  10 na zadnjem mestu.

nebitno koji plejer, drajver i metod puštanja ......iste numere....

 

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...