Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Slušaj @vladd savjete ti ne može djeliti neko ko nije penzioner! Ja sam penzioner i mogu ti reči samo jedno: ako se nisi pripremio da shvatiš i prihvatiš da si penzioner, u velikim si problemima. Ja sam se dvije godine prije odlaska u penziju pripremao za taj čin, i dobro je prošlo! Sve drugo je luk i voda.

Kad sam otišao u penziju, prvi dan sam rekao porodici: evo ostao još jedan zadatak koji moram uraditi, treba umrti. Naravno ja i dalje sanjam, evo kupio lemilicu i jebem se sa njome (imam dvije lijeve ruke i dioptriju 4), čitam neke knjige o pojačalima, svašta budalešem, ali duboko u srcu znam da sam penzioner.

A vi što se spremate da počnete uživati kad odete u pemziju, jebala vas penzija. A i ovaj forum, bolje da sam na sugreb nagazio nego što sam se ovdje zakačio! Jbg cijeli život sam nešto gradio i stvarao, težak usud. 

A moja ti je preporuka, sjedi i napiši knjigu o svemu što smo ovdje diskutovali, podkrijepi je finom teorijom i neka to ostane iza tebe. Živ i zdrav mi bio sokole

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, asimze said:

A vi što se spremate da počnete uživati kad odete u pemziju, jebala vas penzija. 

Ja planiram pre 50. da odem u penziju 😁 Na tom sam putu. A uzivanja ima i mimo muzike. Volim da budzetiram stvari, i ulaganja su mi primarius i vecina novca, ostatak potrebe svakodnevne i za uzivanja (muzika je samo jedan segment). Zato ostavljam vinil za penziju, trenutno bi mi trebalo dosta novca za ono sto zelim od vrteske, i to u ovom trenutku ne mogu da izdvojim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, asimze said:

Slušaj @vladd savjete ti ne može djeliti neko ko nije penzioner! Ja sam penzioner i mogu ti reči samo jedno: ako se nisi pripremio da shvatiš i prihvatiš da si penzioner, u velikim si problemima. Ja sam se dvije godine prije odlaska u penziju pripremao za taj čin, i dobro je prošlo! Sve drugo je luk i voda.

Kad sam otišao u penziju, prvi dan sam rekao porodici: evo ostao još jedan zadatak koji moram uraditi, treba umrti. Naravno ja i dalje sanjam, evo kupio lemilicu i jebem se sa njome (imam dvije lijeve ruke i dioptriju 4), čitam neke knjige o pojačalima, svašta budalešem, ali duboko u srcu znam da sam penzioner.

A vi što se spremate da počnete uživati kad odete u pemziju, jebala vas penzija. A i ovaj forum, bolje da sam na sugreb nagazio nego što sam se ovdje zakačio! Jbg cijeli život sam nešto gradio i stvarao, težak usud. 

A moja ti je preporuka, sjedi i napiši knjigu o svemu što smo ovdje diskutovali, podkrijepi je finom teorijom i neka to ostane iza tebe. Živ i zdrav mi bio sokole

Sugreb 😁😛🤗💪

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, asimze said:

@shonne valjda ti je poznata ta uzrečica, a i sama riječ. A i moje bitke da ukrotim lemilicu. Al ja kažem: dače Bog Asimu svom a i nadavao se! Idemo dalje.

Neka si ti ziv i zdrav. Prvo sam morao da guglam i vidim sta znaci, onda sam se slatko nasmejao. 🙂🙃

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć zamenjeni konktori, ugrađeni CMC posrebreni. Na poleđini su morali da se proširuju otvori, izolujuće podloške da se krajcuju i stezne matice suze na drebangu, kad se skine spoljni sloj, ispod je mesing, Gluvi mi je poklonio egzotičnu bakarenu žicu, metuta na signal, a za masu Gosn Buca stavio jagodinsku vojnu srebrnu u teflonu, za lemljene izvuko iz specijalnog šteka kalaj:

20221113_172954.thumb.jpg.0e8ea15a88469bec6c827322f46e5e4f.jpg

20221111_142313.thumb.jpg.24733c92e5d1458d9c1e095147b5695a.jpg

20221111_142319.thumb.jpg.78a6c308440982a91e97c676af0cb4af.jpg

20221113_172544_HDR.thumb.jpg.6616b4bafdb7a642c84dc1133b3db174.jpg

20221113_175716.thumb.jpg.1d995de10e6a72e5066b2f407c93e2cb.jpg

20221113_172650.thumb.jpg.476f402802b9fc1810f7223d458a5014.jpg

Rezultat, opet klasa više, dobitak je u još većoj imaginaciji 3D, čuje se kako se gudalo kontrabasa ne vuče na istom mestu na žici, već šenkuje,  bas je dobio volumen i dozu lepe agresevnosti, činela je posebno bolja, dobila je svoj 3D prostor. Do sada sam metlicu čuo kako udara i struže, čini mi se lako bi učinio taj pokret, ali posle intervencije se pojavilo još prizvuka i šipak bi mogao da imitiram, što znači da je uvećan broj  informacija. Izgleda da se u HIFIJu uvek može izvaditi daska i dodati još gasa, igranka bez prestanka. :haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Asimze mi poslao link za kupovinu USB PCB konektora, prezadovoljan dobitkom nakon zamene, mada je krajnje jeftin. Ima li neko preporuku za nešto egzotično, može i šasijski?

 

Da se nadovežem na predhodni post, tačno je što je Vladd rekao, prisutna je proizvodna ušteda, gotovo uvek.( Od domaćih konstruktora, samo je Šolaja ugrađivao WBT, tu i tamo se pojavljivao po neki uređaj sa tako nekim, ali je to više bilo za impresiju, zvučno loše naprave, barem je to moje skromno iskustvo.) Kad se gleda sa tehničkog aspekta, dva lemića i parče žice, to je lošije nego jedan konektor direktno  slemljen na pločicu, a očito da nije. I sam sam dugo slušao krš od konektora, pa da ne solim pamet. Samo ću dodati, Stokfisch važi da su im snimci naduvani, dal jesu ili nisu, ne znam, al sada bilo koja produkcija zvuči kao da su je oni snimali manje više.

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Asimze mi poslao link za kupovinu USB PCB konektora, prezadovoljan dobitkom nakon zamene, mada je krajnje jeftin. Ima li neko preporuku za nešto egzotično, može i šasijski?

.....

Zar je moguće da niko nije video neki bolji USB konektor?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Lemić said:

........

Zar je moguće da niko nije video neki bolji USB konektor?

 

 

google is your friend

https://www.google.com/search?as_st=y&tbm=isch&as_q=neutrik+USB+chassis+connector&as_epq=&as_oq=&as_eq=&imgsz=&imgar=&imgc=&imgcolor=&imgtype=&cr=&as_sitesearch=&safe=images&as_filetype=&tbs=

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne postoji military grade USB konektor, imam nekoliko military grade laptopa i svuda su normalni usb konektori. Najmilitantnije što ima da se nađe je Neutrik, i militantan je samo zato što je zaštićen od klimanja i cimanja kućištem okolo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta fali zameniti USB konektor na kompjuteru i na DACu Lemo konektorom? Zna li se šta, kakva su iskustva?

Kontam da svi ionako koristimo samo jedan PC za puštanje mujske i da je to u principu uvek prikopčano na isti port i tako to, da se manemo klimavog konektora koji nikad nije ni bio namenjen za audio…

Uvedemo forumsko pravilo za pinout čisto da smanjimo štetu kad je red vina red razmene DACova.

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...