Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Doktor reče

Da, video sam. Bolje reci i cuo sam.

Napisao sam jedan entry post ocekujuci da ce biti pitanja i potpitanja u vezi te nase audio seanse, utisaka, nekakvih zakljucaka . Medjutim, nista, nix.

Sada je proslo dovoljno vremena da ja zakljucim da to ovdasnjim clanovima i nije bilo bitno.

Pa neka tako i bude. Me Happy.

:drinking-2:

 

 

 

Potpuno pogrešan zaključak, barem po meni. Ti si izneo vrlo analitičan, informacijama bogat utisak, posebno spisak muzike koju ste slušali. Sa moje strane hvala ti! Iz spiska preslušanog materijala svako od nas je mogao donijeti nekakav svoj zaključak, u krajnjoj instanci da bude informisan. Svako od nas ima svoje poglede na muziku. Da budem jasniji: neko če preslušavati neke instrumentima manje bogate numere i slušati da li bubnjaru škripi stolica, ili više voli slušati velike orkestre pa kad pukne dinamična snimka i zvukom bogata (?!) i da u tom stanju oslušne muzikalnost setup-a. Zbog strogosti i isključivosti počesto izbjegavam javljanje, ali zaista uživam čitajuči tvoje komentare i prikaze. Slobodno se češče javljaj i piši

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vas stvarno ne razumijem u ovom poređenju BABA i ŽABA. Ne ide to ljudi Božiji. Imate audiofilske setup-e, lijepo što imate, i onda tu ubacite DAC koji se prodaje u malo boljem marketu, i pucate neke vrlo ćudne komentare. Lijepo spucate 2000-3000 € plus carina i shiping i onda pričajte o DAC-ovima.

Kod mene je Topping u skladu sa ostalom opremom i postigao sam jako velik RELATIVNI uspjeh. Odnos muzike prije TD10s i posliije je jako velik (jebeni Sparkos!). Ne APSOLUTNI!!! Ne mogu se ja porediti sa onima koj imaju 10 puta skuplji setup. Tu vi brkate stvari. Ja sam dobio MUZIKU tri puta bolju i to mi se isplatilo.

I šta treba da kao u onoj kada su se dva klinca svađali ćiji je stari bolji (?!), ali moj tata ima veču čunu!

Djelite znanje i iskustvo i slušanje u muzici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, asimze said:

Ja vas stvarno ne razumijem u ovom poređenju BABA i ŽABA. Ne ide to ljudi Božiji. Imate audiofilske setup-e, lijepo što imate, i onda tu ubacite DAC koji se prodaje u malo boljem marketu, i pucate neke vrlo ćudne komentare. Lijepo spucate 2000-3000 € plus carina i shiping i onda pričajte o DAC-ovima.

Kod mene je Topping u skladu sa ostalom opremom i postigao sam jako velik RELATIVNI uspjeh. Odnos muzike prije TD10s i posliije je jako velik (jebeni Sparkos!). Ne APSOLUTNI!!! Ne mogu se ja porediti sa onima koj imaju 10 puta skuplji setup. Tu vi brkate stvari. Ja sam dobio MUZIKU tri puta bolju i to mi se isplatilo.

I šta treba da kao u onoj kada su se dva klinca svađali ćiji je stari bolji (?!), ali moj tata ima veču čunu!

Djelite znanje i iskustvo i slušanje u muzici.

ja koliko razumem, ljudi ovde cene Topping po pitanju odnosa cena/muzika ...... jedini ko ga poslovicno pluje je Mikum, e da bi uzdigao svoj PCM63

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, Zen Mod reče

ja koliko razumem, ljudi ovde cene Topping po pitanju odnosa cena/muzika ...... jedini ko ga poslovicno pluje je Mikum, e da bi uzdigao svoj PCM63

 

Ovo ti je kao da si rekao da NAD pojačalo cene po  pitanju odnosa cena/muzika ...... jedini ko ga poslovicno pluje je Zenum, e da bi uzdigao svoj SisySIT.

Toliko je glupo porediti jedno sa drugim da je neopisivo - svrab me hvata :bad_boys_20:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mikorist said:

Ovo ti je kao da si rekao da NAD pojačalo cene po  pitanju odnosa cena/muzika ...... jedini ko ga poslovicno pluje je Zenum, e da bi uzdigao svoj SisySIT.

Toliko je glupo porediti jedno sa drugim da je neopisivo - svrab me hvata :bad_boys_20:.

 

kad tad sve se pretvori u hrkljus

 

ajd da vidimo da neko napravi neki od mojih ampova ili stavec, pa da krene mitologija ....... pa sve bolji od boljeg

ene, sta god radio, treba biti realan

za hype napravljen oko D10 ti si kriv .......... ene - prepravljeni D10 nije bio tako dobar kako si ga hvalio, ali vala nje ni tako los kako ga karas

sprava od 100E koju malo sredis, postane sprava od 300 ili stajaznam

ako je jos vise srredis, moze da postane i sprava od 5000, ali tu vec ima mnogo pitanja ....... da li umes i da li je izvodljivo u kontekstu i ako umes ... ili je barabar lakse naci drugi pristup

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zen Mod reče

ajd da vidimo da neko napravi neki od mojih ampova ili stavec, pa da krene mitologija ....... pa sve bolji od boljeg

Pa prvo mora da krenu od izvora zvuka dva putića. Sa D10S nemož ni 80% da čuješ šta izlazi iz Sissy - da nepričam o Iron-u.

Ja ti rekoh....Fali ti DAC u proizvodnom asortimanu. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbitnija stvar je da se realno prilazi konstrukcijama, nema potrebe ni za mitologijom ni za merenjem cuna

ima mesta za sve - i za licne ukuse i za realna merenja i za kompromise i za preterivanja bas zato sto se moze ...... al na kraju uvek dodje do saznanja ima li car trojan kozje uzi ili jok

ja uvek kazem - najveci car u zivotu kojeg sam video - tip u 7 sati ujutro prolazi centrom NS, pod jednom rukom koferce mono granafor, pod drugom rukom 10 longplejki

on je celu noc bio negde u steti, sproveo se sa nekim ihaj sa svojom muzikom i spravama ....... i ne moze niko da mu pridje

sve ovo je luk i voda, muzika je najvaznija

a ako je srece, ovde ce delimo zezu i iskustva i znanje ...... sve ostalo je - srpska posla, u najpezorativnijem smislu

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nama uglavnom fale te ploče, vinilne jelte. Tako da je gramofon 10% te priče, ostalo je već izazov posebne vrste. A kod procene uređaja šta je dobro, uvek možeš da se zezneš. To saznaš kad čuješ nešto bolje, i tako priča nema kraja. Osim možda kad razmisliš o ceni te zabave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Zavisi kakav gramofon, bolje reci kakav gramofonski set ? 

Ljudi se zanose da ce unosenjem bilo kakve "kofice" od gramofona sa nekom kljakavom rucicom, pa onda nekom entry lvl zvucnicom u kucu "razbucati" sada vec ozbiljne sprave u domenu digitalije. :no:

Ako je neko ko preferira analogiju, evo me. :thumbsup:

Medjutim, stvari se munjevito razvijaju, menjaju. Budimo realni, mora se dobro posloziti taj analogni lanac ( zvucnica, gram. rucica, gram. baza, phono, kablaza svuda tu i okolo . . .  ) kako bi se razgovaralo u opsegu od 50 do 50K ojra.

 

Mojih 5 chon-a.

Nisam ja Doc hteo da kažem da je gramofon bolji nego DAC, niti da je obrnuto, nego da Mika ako pređe na gramofon (ili neki drugi DAC, svejedno), sve prethodno više nije hajend, nego je to novo. Meni su bila jaka palamuđenja kako topping sa YouTube svira hiend, bolje od XX i YY, drž’ ne daj… I onda od jednom tuš realnosti kad se čuje nešto bolje.
Uopšte porediti zvuk (muziku) jednog sistema sa drugim, naročito različite filozofije i topologije (flea amp i 105dB protiv 60W A klase protiv 350W D klase protiv, pa sve to analog vs digital izvor) se ne može tek tako paušalno proglasiti najboljim/najgorim… Meni kući svira najbolje što sam mogao sebi da priuštim, čuo sam i bolje i gore, zabavljam se i nemam ni jednu hiend niti najbolju komponentu. Imam samo jednu igračku koja često evoluira i talasa kako mi kad dune. Nekad je duže ista, nekad se često menja, ali je zanimljiva do bola :) Često mi se dešavalo da me neka izmena oduševi u startu, pa kad hajp nestane da krenem da uviđam mane. Nekad je to par sati, nekad par dana a odugovlacenje je obično proporcionalno ceni najnovije izmene. Jbg, kad si sklon impulsivnoj kupovini, naučiš vremenom da brže uvidiš da li ti se nešto sviđa ili ne. I dalje svemu dam par dana da se malo otkiseli pre nego što kažem da li valja ili ne. Stavim ferit negde, slušam par dana, skinem ferit, slušam par dana… Bolje je bez. Ili sa, svejedno verujem samo svojim ušima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, gluv_i_udaren reče

Mika ako pređe na gramofon (ili neki drugi DAC, svejedno), sve prethodno više nije hajend, nego je to novo.

Pa i Zen kaže da mu je svako novo pojačalo najbolje. 

Ovde je i mali problem. Ne proizvode se R2R čipovi više. A i nemoguće je napraviti R2R na 12Mhz recimo fizički.

A Delta Sigma DAC neću više da slušam zvuči mi dosadno posle ovoga. :bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponovo paušalne izjave. Zen ima neke mere u tome kako i koliko često saopšti sveprisutnom auditorijumu da je napravio nešto bolje bez da pravi hajp oko svake izmene. Takođe ima kilometražu dovoljno veliku da mi njegovo “stavi to i to tu i tu” ima određenu težinu.

Tebi šta je dosadno ili nedosadno je jedno, a koliko to pravilno radi je drugo. Kako si toppinga komentarisao, da li si svestan? Vuk, vuk! I ako ubodeš nešto da valja, niko ti neće verovati. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je na svom mestu, vise para ali dobro upasovanih jeste i vise muzike. Vise para ali hajpovanih, e onda sledi usviravanje, da ne kazemo bas navikavanje na nove dimenzije, pa skok na sledece...

Caroliju apgrejda, gde se moze, je tesko zanemariti, tamo gde je neki sistem inzenjer dobio packe ili zadatak da spusti marginu troska, diyer moze da bajpasuje boljim resenjem.

Koliki je to pomak, mali za covecanstvo ali veliki za pojedinca. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...