Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, asimze reče

Da li to znači da čemo uskoro imati veliku rasprodaju "starih" DAC-ova?!!!

Ne znači. treba da prestanemo da brinemo toliko o samom DAC čipu. Posle čipa, postoji analogni izlazni stepen koji čini vecču razliku od samog čipa.

DAC zapravo svira onoliko dobro kao najgora komponenta u analognom delu - odnosno opamp.

Napajanje je takođe važno. Naponski filteri - EMI zaštite - na kraju i sama kutija....

Ezoterija izlazi iz analognog dela a ne iz digitalnog.:rofl::signhere:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Miko reče

Fantastična tema. Toliko trikova protiv krckanja ploča. Treba znati ovo. A i imati živce za sve ovo. Nečije ploče imaju bolji tretman nego nečija vagina :smesna:
 

 

 

U pravi si, Mika!

Pa opet, vrijedi truda jer se DAC više ne može slušati čak i ako ne krcka. :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, asimze reče

Počelo, počelo! Bit če to dug i težak boj! Imperija uzvrača udarac, nema šale.

 

 

Asime, nema tu stvarnog rivalstva!

Navijam više od ikoga da Mika složi najbolji DAC na svijetu. Dobro, možda Mika navija jače od mene. :D

Uvijek će biti zagriženih ljudi u vezi bilo čega, ali ovdje nema toga. Slušaju se i lampe i trandže, digitalija i analogija, te obje vrste mjuze - i narodne i sevdah..... :D

 

Jedino se malo riskira ako su zvučnjaci manji od 12 cola i ako nisu Tannoy.  :rofl:

 

Izmenjeno od zerowaf
Alzheimer
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, zerowaf reče

Pa opet, vrijedi truda jer se DAC više ne može slušati čak i ako ne krcka. :D

Nisi ti nešto tu dobro povezao. Ili ti ne valja računalo...R2R svira opako dobro kod mene - nema razloga da se ne može slušati jer ima toplinu - ali veću toplinu ima ono čudo što mu ne spominjem ime...Računar nije pasivna komponenta zajedno sa DAC - itekako učestvuje zajedno sa njim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, Miko reče

Nisi ti nešto tu dobro povezao. Ili ti ne valja računalo...R2R svira opako dobro kod mene - nema razloga da se ne može slušati jer ima toplinu - ali veću toplinu ima ono čudo što mu ne spominjem ime...Računar nije pasivna komponenta zajedno sa DAC - itekako učestvuje zajedno sa njim.

 

 

To što kažeš nije isključeno. Novi PC je planiran down the stream, ali ne ove godine. Ova godina je rezervirana za zvučnjake i amplifikaciju.

pre 17 minuta, Miko reče

Pa kad ništa ne prčkam po njemu. Da prčkam i to bi mi zabranio :smesna:

 

Ti bi popravljao djelo samog Almightyija????

Želiš li da se pretvoriš u stup sol

i? Ili izazvati novu poplavu?

Zadnhi put kad je netko nešto promjenio na njegovom Tannoyu je 40 dana padala kiša!

:rofl:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Zen Mod reče

ma Tannoy je ko Belorus, moz svasta da mu radis, sve trpi

ne bi verovao kakvi primerci su zalazili kod mene, vesanje od subwoofera natakareno, a on milozvuci ko da je iz vabrike izasao

IMG_20200718_193438.jpg

Šta je ovo, jadan ne bio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi moj @zerowaf ja ovo gledam sa jedne ljepše strane. Svi smo mi drugovi i kad se razlikujemo. U barama istomišljenika nikada nije bilo zabavno. Ja sam se sjetio prvog mog dolaska na forum i čitanje 80 strana o kablovima. Molim administratore da mi uračunaju beneficirani staž 18/12!  Imao sam nočne more 15 dana. Tako je počela infekcija. Iskreno da ti kažem volio bih da se u raspravu uključi širi auditorijum mislim da če se uskoro na ovu temu mnogo toga reči. Sve rečeno? Nemoj samo RLC a onda se kupuju vrlo skupi kablovi! Ja sam bez ikakve kalkulacije najprijateljskije podjelio svoje utiske o Topping D10s. Nisam imao "vagu" da ih izmjerim. Vjerovatno neko ko ima bjesan sistem je rekao " ma šta ovaj bulshitira".

I za kraj sve si ti ono sa gramofonom lijepo uradio, baš ti zavidim onako ljudski!!! Ali ja mislim da bi sada trebao jedno 5 odličnih slikica, iznijeti sve svoje probleme i preporuke za one koji bi pokušali nešto slično. Bez toga mi nešto šuplje. I o parama i tehnici i estetici zvučnoj! Šteta da propadne to iskustvo. Kod mene kažu: "Kad ubiješ vuka i upoktok ga svuci!"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...