Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

46 minutes ago, Muad'Dib said:

Pa da mogu da zakačim još jedan DAC u istom kućištu i popunim taštinu praznine.

Opet ne kontam. Pa uzmes dac da ga koristis i da imas vise IN opcija a tu je obrnuto, masa OUT a samo jedan IN. 

Ja razmisljam o necemu za TV, SB i slicno ... i da ima vise ulaza bilo bi to, a ovako nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, ninja reče

Opet ne kontam. Pa uzmes dac da ga koristis i da imas vise IN opcija a tu je obrnuto, masa OUT a samo jedan IN. 

Ja razmisljam o necemu za TV, SB i slicno ... i da ima vise ulaza bilo bi to, a ovako nije.

Ja imam pooseban DAC za TV, SB .Zapravo žena ga koristi..... Topping E30 - ima i daljinski.

 

Ovu Dragon skalameriju držim u radnoj sobi - trenutno - samo slušalice na njemu. 

U dnevnoj ne puštam stalno na razglas (sem kad odu).  Ostatak u kući ne želi da sluša moju padavičarsku muziku. A ne vole ni miris kalaja i lemilice.... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš puno konverzija. Otprililike ako sam ispratio dobro ide SPDIF na USB u PC, pa USB na SPDIF u Topping pa SPDIF na I2S (ili šta već) u tom DAC-U.

Kod mene je pola od toga. Razmišljao sam da izvučem SPDIF sa matične pa u SPDIF ulaz  DAC-a direktno da još jednu konverziju izbacim.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na bigdiy uz ovaj moj DAC više i ne koriste WaveIO USB karticu ko pre par godina nego neke druge skalamerije razne. Vidi tamo šta rade možda dobiješ neku ideju. Ja ne mogu više ni da gledam. Napajanja sa induktivitetima, šant regulatori i koješta drugo. 50 kila DAC.:hot:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Na bigdiy uz ovaj moj DAC više i ne kotiste WaveIO USB karticu nego neke druge skalamerije razne. Vidi tamo šta rade možda dobiješ neku ideju. Ja ne mogu više ni da gledam. Napajanja sa induktivitetima, šant regatori i koješta drugo. 50 kila DAC.:hot:

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for JacobsParts PCIEXT-A Extender Adapter Card - 2ft at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

Samo mi treba dovoljno dug USB kabl i imam slot u DAC :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

Ja razmisljam o necemu za TV, SB i slicno ... i da ima vise ulaza

Ima toga koliko hoćeš...

https://www.amazon.com/LOXJIE-Headphone-Bluetooth-Multiple-Certification/dp/B08HPSV1RN

ili

WWW.AUDIOPHONICS.FR

SMSL offers with the SU-6 a powerful and affordable DAC, benefiting from a careful design guaranteeing an accurate sound reproduction.

itd....:prankster2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ninja said:

Opet ne kontam. Pa uzmes dac da ga koristis i da imas vise IN opcija a tu je obrnuto, masa OUT a samo jedan IN. 

Ja razmisljam o necemu za TV, SB i slicno ... i da ima vise ulaza bilo bi to, a ovako nije.

o0o

SMSL Sanskrit 10th MKII

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, NIXIE reče

imaš puno konverzija.

Možda i nije do toga.....

Screen Shot 2021-12-31 at 07.34.46.png

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-soekris-dac1421-multibit-dac.3956/page-9#post-94976

Ima i drugih koji ne čuju razliku. Sad bar znam da nisam jedini. A ne može ni da se izmeri.....

p.s.

Sparkos ima toliku rezoluciju sad da imam halucinacije. Buda je svugde bukvalno ovde :buehehe:

 

Zaključak. Ne verujte nikome ništa šta preporuči nego slušajte sami i birajte šta Vama odgovara.

Džaba kad neko ne čuje nikakvu razliku između različitih tehnologija.

Dobar mu je i kinez.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Evo kratak opis Sparkos zvuka na izazu DAC D10s....revjuu

Screen Shot 2022-01-01 at 13.30.01.png

Imaš utisak da će svaki zvuk/prelaz u celom zvučnom opsegu da eksplodira - da je na ivici distorzije ali nema distorzije. I sam autoritet cele pozornice je eksplozivan. U tom smislu nema dominantan harmonik. Svi su ludački dominantni. Sve je kristalno jasno koju god vrstu muzike da puštaš. Rezolucija je strahovita u odnosu na bilo koji opamp koji sam poredio. Sve je na stereoidima. Nema bojenja zvuka. Sav zvuk je izbačen u prvi plan. Tako da mozak ima problem da pokupi iz prvog plana svu tu pobacanu infornaciju na gomilu. Odnosno da se usviraš na toliko mnoštvo detalja. Ogroman i ogroman zvuk. Jak i ogroman. Naravno sa predimenzioniranim trafoom.
Ne znam sa čime bi ga poredio sem kad se zakačiš sa slušalima na studijsku modularnu konzolu koja je sva u diskretnim delovima.
Može da se poredi samo sa nekim drugim diskretnim izlazom. Preampom ili čak pojačalom u A klasi.

p.s.

Bukvalno oduvava jačinom i dinamikom analogni izlaz Soekris DAC-a onako kako ste videli (ništa posebno sem ogroman trafo). Što je bruka:crying:

Tako da ču verovatnio još da istražujem gde je zajeb.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...