Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Kod mene je okovano sve. Plus imam gomilu filtera u napajanju. Plus imam posebnu filtraciju za USB - samo D+ i D- idu u PC.

Galvanski sam odvojio minus od USB....

Test mi je da stavim 3 mobilna telefona na kućište od DAC. Ako ne osciluje i flipuje to je to.:buehehe:

 

ovo.png.d5ac622c48a68555cf3c1f83a92b8cb9.png

 

Zaštita od EMI  je kao da je radio stanica a ne DAC:buehehe:

 

 

Plus su Iskre na izlazu. Nema ni kroz RCA da uđe neka interferencija1675116138_Screenshot2021-01-25at12_56_29.png.c375b797aa0aede05a7f67398bcfdd82.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad kako se čuje ova skalamerija....Hologramski se čuje. Kao da sam stavio slušalice direkt u miksetu gde je snimljen master. Zenov Iron ništa niti dodaje a niti oduzima. Samo se jače čluje kad stavim direkt na njega slušalice a ne na DAC.

Ne čujem nikakve razlike između ovoga i recimo   mytek brooklin dac+ koji košta 2000 EUR.

Toliko je dobar D10s sa Sparkosom....:ny2-1:

 

p.s.

Razmišljam u svaku sobu po jedan da ubacim uključujući kupatilo. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U njemu možda nema mesta za Sparkos. Tu je OPA1612 na adapteru umesto LME49720 doneo poboljšanje. Samo da napomenem da nije sve jedno koji se adapter koristi, lično sam se uverio. Takođe kod D50S zvuk najviše zavisi od napajanja, kao i za svaki drugi.

Mislim verovatno nema mesta za Sparkos ni u D10S ali Mika to softverski smanji da stane. :party0048:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stefa ima vrhunsko napajanje :)

"Sparki" je blizu cifre kao jedan D10s - 65,83 € + VAT.

Trebalo bi da je OPA1612 takođe rešenje za izlaz, ali treba čuti. LME49720 je isto vrh opamp. Jedno lepo napajanje externo svakako dolazi kao neminovnost. Na PCB D10s ima još stavki koje se mogu "rešiti".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Nesic reče

Trebalo bi da je OPA1612 takođe rešenje za izlaz, ali treba čuti.

Čuo sam, vredi ulaganja. Samo rekoh original OPA i BrownDog adapter. Na Kineskom adapteru OPA1612, ne isplati se u opšte. Može i OPA2604 ako se nađe original. Oba bolje zvuče od LME49720. Ne kažem da nije dobar 49720, nego da subjektivo ova dva bolje zvuče, bez ulaženja u to zašto je tako jer ne znam. Isto je bilo u onom mom malom prempu, i onom što je pravio @pmiroslav81, sva tri su probana plus OPA1612 iz Audiophonics na China adapteru. Taj 1612 na kineskom adapteru je zvučno lošiji od mog OPA1612 iz Mouser na BrownDog adapteru iz USA, i od OPA2604AQ (u keramičkom kućištu), polovnog kupljenog na ebay .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam stvarno šta je tu bilo loše. OPA1612 na adapteru iz Audiophonics deluje kao originalan, na merenju u preampu praktično nema razlike. DC offset i frekventni raspon kao moj primerak za koji znam da je originalan. Samo zvuči drugačije, lošije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi što pričaju da je zamena opampa diskretnim opampom  PLACEBO je sviranjekožnefrulice.

Nikad nisam čuo ovakve tranzijente iznad 10 khz.

Ni na 1612, ni na LME49720 , ni na Muse - ama puna mi fioka opampova.

I trafo stanicu da staviš direkt u bafer ne svira ovako.

Izuva Sparkos sve što sam probao do sad :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mac OS drajver. ;)

Naravno porove sam ručno mapirao. Kako bi svaki USB priključak davao napon u milivolt .Kao u laboratoriji.

Odnosno podesiš za svaki određenu latenciju.

Čitaj nema krckanja, skrečovanja i tiltovanja (kad skroluješ mišem) kao kod Windows.....niti treba da se flac učitava iz rama da ne bi hard disk uticao na zvuk......

git clone https://github.com/corpnewt/USBMap

 

 
chmod +x USBMap.command

 

 
./USBMap.command

Ovaj tool sam napravi drajver USBMap.kext

Prvo te pita koje sve portove koristiš koje latencije i voltaže i još neke stvari u vezi brzine.....

može i kroz Hackintool isto.....Screen Shot 2021-12-27 at 22.54.33.png

Drajver se učitava direkt iz EFI prilikom butovanja.

Jednom podesiš i zaboraviš da postoji USB......

p.s.

Slično se kalibriše i grafika za takozvani Quartz Extreme  +Metal + VDA Decoder

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...