Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

pre 18 časa, gluv_i_udaren reče

ti zvuci ne postoje u prirodi.

Postoje. Kod mene u sobi. Soba je deo prirode.:D

Msm. možemo da raspravljamo i koliko je zvuk autobusa koji čujem kroz prozor prirodan u odnosu na snimljen i pušten.  Sve je muzika.

Čak i statika je za mene muzika. Par puta slušao ššššššššš i to veoma pažljivo.

tenor.gif

Uživancija:smesna:

Aj da me ubedi neko da static noise nije deo prirode.

Čak mi je reper static noise. Jer znam kako zvuči na babinom Telefunkenu. Ne čuje se svugde isto. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 52 minuta, чика-Брка reče

nije valjda da se obazires na to ?

Na mjerenja ili na to sto ne slusaju to sto izmjere?
Ni na jedno! Ne poznajem gradivi dovoljno da znam koje i kakvo mjerenje vrijedi, a to sto ne slusaju to sto mjere je njihov problem.
napisao sam ono gore zato da skrenem paznju na to da uredjaj sa THD u desetoj decimali nemora zvucati bolje od uredjaja sa THD u drugoj decimali. 
Ili S/N ratio koji je odavno kod sveg proizvedenog daleko ispod praga na kojem se moze cuti. Razdvojenost po kanalima? Nijedan gramofon ne bi trebao dobro zvucati, pa opet, poneki zvuce. :D 
A zasto nesto dobro zvuci......imam svog gurua, odnosno vise vas na ovom forumu, kojima vjerujem i kad vas ne razumijem i ne zamaram se time. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama merenje je ono što moje uši izmere.  Ne postoji drugi parametar za ugađanje. :D

Gluve osobe nisu audiofili iz očiglednog razloga. Imaju samo osećaj za vibracije. Njima je sve jedno koja je vrsta muzike. Svaka vibracija im je prirodna. Svaki dodir im je prirodan. Nema neprirodan dodir. Nema veštačke muzike. Nema prirodne i neprirodne muzike. Sve je prirodno u smislu da je sve jedno da li je sintisajzer ili živa violina za gluve. Isto je i za negluve. Svaka vibracija je prirodna. Bilo da je buka ili muzika.

I muzika je stvar ukusa čula sluha. Neko voli horor neko voli SF a neko ljubavne filmove. Ja volim SF muziku koja je često horor jbg.:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/26/2021 at 5:31 PM, Mikorist said:

Ovo kod mene zvuči POTPUNO analogno .

Ja popio silom prilika kinesku vakcinu, sad i meni poprilično isto:buehehe:.

 

1 hour ago, Mikorist said:

možemo da raspravljamo i koliko je zvuk autobusa koji čujem kroz prozor prirodan u odnosu na snimljen i pušten.

Nasmejo si me do suza opet. :first:

1 hour ago, Mikorist said:

Kod mene u sobi. Soba je deo prirode

 

1 hour ago, Mikorist said:

Ama merenje je ono što moje uši izmere.  Ne postoji drugi parametar za ugađanje. :D

 

Da ne tupimo subjektivno -  objektivno i vice versa, ima tema o vernosti reprodukcije. Pod prirodnošću bi se moglo podvesti sve što nam blagodetno prija, odnosno, čemu se ne opiru naša čula, mozak i telo; što se tiče digitalije i D10 konverterčića, to je jednostavno neimanje jeke jednom rečju, pa se muzika može slušati bez da se stalno teži preskakanju numera, što je redovna pojava kod digitalije, (izuzimam loš izbor i snimake), stišavanju glasnosti upravo zbog paranja ušiju bukom a ne samim nivoom. Nisam nikad nešto slušao pa glasno, sa digitalijom pogotovu, međutim, sa Toppingom imam baš želju da pojačam nivo i doživim energetski zvuk i jesam podigao nivo, ne bune se ni ukućani, to takođe govori o manjem neskladu, odnosno, većom prirodnošću pod koju je Mikorist svrstao i autobus i elektronsku muziku kroz subjektivno doživljavanje, što je u suštini jedina validna istinitost, bez obzira što je jasno da neki zvuci ne postoje kao prirodni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usi su jedno culo, sa puno mana i sklono zasicenju. I one vibracije koje glade te senzore se smatraju za prijatne i dobre.

 

Merenja su zarad drugih potreba i ne treba bezati u slusanje zato sto se merenja ne mogu dobro izvesti ili praviti korelacija. Principi merenja su losi, standardi, da bi se dodvorilo industriji koristi se prost sinusni signal, a muzika to svakako nije. Pride standard govori o 1kHz, gde je gluvo uvo osetljivo, pa proizvodjaci pikiraju karakteristike na tom kilohercu, a muzika je sve ostalo i to malo oko kiloherca.

Napravili su industrijsku uravnilovku i lose merenje, da ne sekira lose proizvodjace. Cak i neka pojacala B klase mogu da se provuku ispod rampe.

 

A pojacalo mora da prenese sirok spektar istovremenih frekvencija(sto nije tako dramatican slucaj u ostalim oblastima elektronike) uz brze impulse i male tranzijentne i fazne greske, posto to utice na prostiranje zvuka u sobi i generisanje zvucnog talasa u korektnom odnosu, a pride mora da ima i odredjen opadajuci raspored harmonika da bi taj zvuk prijao korisniku i ostvario smisao zabave. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Lemić reče

Mikorist svrstao i autobus i elektronsku muziku kroz subjektivno doživljavanje, što je u suštini jedina validna istinitost, bez obzira što je jasno da neki zvuci ne postoje kao prirodni.

U vakumu ne postoje uopšte zvuci. I to je potpuno prirodno stanje. U dubokom svemiru, u velikim praznim površinama između zvezda i planeta, nema molekula koji bi vibrirali. Tamo nema zvuka. Zvuk je izuzetak na našoj planeti. Posebnost a ne prirodnost. Čak i ako vrištite na nekoj drugoj planeti zasigurno ćete proizvesti zvuk - samo ne baš onaj koji biste ispuštali na Zemlji. Pre neki dan je rover snimio prvi zvuk sa Marsa....Kao zvuk koji ispušta oluk kada pada kiša je zvučao buster . Na Marsu zvuk putuje manjom brzinom kroz mnogo upijajući gas. Možete stajati na tri metra od mlaznog motora i skoro ništa da ne čujete. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Termin akustika je bazicno mehanicki talas. Mada fizika pomera znacenje termina i na energetsku transformaciju u mehanicke vibracije, a upotrebljava se kao termin i pri interakciji nuklearnih cestica 

Zvuk je maleni deo tog akustickog spektra titranja i vibriranja, prilicno uskog opsega, konvencionalno znamo koliko je, ali je realno opseg i manji. A prenos tog poremecaja znacajno zavisi od sredine

Pa sa tog cesticnog stanovista, akustike ima u svemiru, ihaa i ojhaa, samo je izvan naseg opsega senzora...to sto smo mi sluhom izvan dometa, to je nas problem... :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, vladd reče

Pa sa tog cesticnog stanovista, akustike ima u svemiru, ihaa i ojhaa, samo je izvan naseg opsega senzora...to sto smo mi sluhom izvan dometa, to je nas problem... :)  

Takoe.... Zašto bi vanzemaljci morali da imaju uši i oči. Možda imaju neke druge senzore naspram njinog ambijenta. A mi sve posmatramo da mora da bude nalik nama. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

kopam opet po špajzu i naletim na ovu kutijetinu, već sam zaboravio da je imam 100 godina.

kolko se sećam radi, nema šta da ne radi osim što ima "viška delova" za neku "daljinsku kontrolu", i ovaj brojač kilovata (za majnovanje :focus:) mada mislim da je nešto zezao, verovatno ću sve da povadim, ostavim samo filter i utičnice i jedan prekidač

čim sam otvorio kutiju setim se Mike i priče o filterima za DAC :buehehe: kontam s ovim filterom mogu ladno da nakačim nekoliko pojačala u A klasi bez problema, možda je i osposobim za da stoji kod fifi opreme

još kutija od aluminijuma, mogu da ubacim DAC unutra, da imam DAC sa razvodnom letvom, to niko nema :hunter:

IMG_20210504_125049.jpg

IMG_20210504_125059.jpg

IMG_20210504_125104.jpg

IMG_20210504_125114.jpg

IMG_20210504_125248.jpg

IMG_20210509_175054.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Mentok said:

kopam opet po špajzu i naletim na ovu kutijetinu, već sam zaboravio da je imam 100 godina.

kolko se sećam radi, nema šta da ne radi osim što ima "viška delova" za neku "daljinsku kontrolu", i ovaj brojač kilovata (za majnovanje :focus:) mada mislim da je nešto zezao, verovatno ću sve da povadim, ostavim samo filter i utičnice i jedan prekidač

čim sam otvorio kutiju setim se Mike i priče o filterima za DAC :buehehe: kontam s ovim filterom mogu ladno da nakačim nekoliko pojačala u A klasi bez problema, možda je i osposobim za da stoji kod fifi opreme

još kutija od aluminijuma, mogu da ubacim DAC unutra, da imam DAC sa razvodnom letvom, to niko nema :hunter:

IMG_20210504_125049.jpg

IMG_20210504_125059.jpg

IMG_20210504_125104.jpg

IMG_20210504_125114.jpg

IMG_20210504_125248.jpg

IMG_20210509_175054.jpg

 

Takve sprave IsoTek prodaje po 10K dukata ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
On 22.8.2021. at 20:50, Mikorist reče

Mola Mola



Neki dan mi dođe preporuka na jubito na nekakav video Stiva Gutenberga (btw, žena mi kaže da joj izgleda kao nekakav pedofil :rofl: ) sa tim DAC-om.
Kaže lik da je najbolje što je do sad imao kod sebe.

Jedino što je cijena ca 20 puta iznad onoga što bih htio dati za DAC. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Mikorist reče

Sledeće godine u ovo vreme bit ćemo milijunaši

Yes Derek! This time next year...
:D 
Pravi milijunaši, tj. ruski moguli, podobni štićenici važnih partija u "tranzicijskim" državicama, šefovi kartela i svi ostali koji nisu zaradili svoj novac mogu reći da je ovaj DAC smiješno jeftin jer su baš jučer kupili gramofonsku zvučnicu za 15 k USD ili ručku za 30 k...... ili baš da odem u krajnost, upravo se završavaju građevinski radovi jer su prvo izgradili horne, pa onda kuću oko njih*. :rofl: 


* Bilo je nešto i na našem forumu oko toga. Zidane bass horne u, ako se ne varam, u onoj "užasnoj" temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...