Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Ipak se ponešto izdešavalo na tu temu poslednjih 20 godina. Ono što je meni prvo palo na pamet je da kupiš DAC za 700 E, uporediš sa matorim Parasoundom. Zadržiš koji ti se više sviđa, a drugi prodaš.

Ti upgrade-i su uvek rizični. Ne znaš šta dobiješ, zvučno. Moj predlog je Topping 90 koji i sam imam. Mislim da je cena za prodaju tog Parasounda oko 500 E, kada dodaš taj upgrade, tu je negde cena.

Ima na drugom forumu nekoliko članova koji imaju uređaje te klase, pa možda da probaš to? Denafrips Ares II ima neko, ali to je drugačiji zvuk nego delta-sigma koncept.

P.S. Dao bih ti moj DAC da poslušaš, ali sam lociran malo dalje... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, BokiTokiVoki reče

Denafrips Ares II ima neko, ali to je drugačiji zvuk nego delta-sigma koncept.


Imam ja.
Nemam s čime usporediti.
Jako sam zadovoljan. DAC koji ne šilji nego koji (pro)pušta muziku.
Pomalo organski zvuk, sličniji gramofonu nego jeftinim DAC-ovima.
Savršen? Daleko od toga. Dovoljno dobar za mene? Svakako!
Da li bih išta mjenjao? Možda samo radi kosher pristupa potpuno diskretan izlazni stupanj. Ne vjerujem da je neophodan, ali ionako sve što imam je radi hajpa. :Viannen_loungelizard:
Kome treba više detalja i šiljenja može ga postaviti u OS način rada i odabrati jedan od dva filtera.
Kod mene je stavljen u NOS i nisam više dirao da bih napravio usporedbe s ostalim postavkama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Bujodrag said:

Izvinjavam se sto ovako upadam na topik. 

Šta mislite o ovom upgradeu za moj Parasound DAC 1000. Ne zanimaju me toliko 24/96 fajlovi mada je i to korisno nego da li bi on bio zvučno unapredjenje. 

 

https://www.ebay.com/itm/Digital-Upgrade-24bit-96khz-Parasound-DAC-1000-DAC-1500-/372187244294

Ja bih sačuvao novce. Taj risiver iz oglasa je dobar ali mislim da uz taj novac i novac od prodaje DAC-a možeš da uzmeš ozbiljno dobar DAC. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

donoasili su mi da čujem M2tech dac sa DIY velikim napajanjem i to je zvucalo bolje od mog Parasounda ali ne znam da li bih mogao da skupim te pare. 

Nije meni toliko do boljeg zvuka, više me brine što je parasound star, iz sredine je devedesetih, koliko će još trajati......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, BokiTokiVoki said:

Ipak se ponešto izdešavalo na tu temu poslednjih 20 godina. Ono što je meni prvo palo na pamet je da kupiš DAC za 700 E, uporediš sa matorim Parasoundom. Zadržiš koji ti se više sviđa, a drugi prodaš.

Ti upgrade-i su uvek rizični. Ne znaš šta dobiješ, zvučno. Moj predlog je Topping 90 koji i sam imam. Mislim da je cena za prodaju tog Parasounda oko 500 E, kada dodaš taj upgrade, tu je negde cena.

Ima na drugom forumu nekoliko članova koji imaju uređaje te klase, pa možda da probaš to? Denafrips Ares II ima neko, ali to je drugačiji zvuk nego delta-sigma koncept.

P.S. Dao bih ti moj DAC da poslušaš, ali sam lociran malo dalje... 

parasound mislim da ne bi dogurao do 500 evra, možda do 400. No hvala na savetu. 

U principu, koliki je životni vek daca kao što je parasound? Ovaj već ima  barem 25 godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14.2.2021. at 12:53, Lemić reče

Mikanov Zmaj-Dac, ja bi ovaj svoj nazvao Mrak-Klak, po mišljenju mog prijatelja, ništa dalje.  Dobijeno je još detalja, pretežno ne postoji levi i desni zvučnik već samo instrumenti, skunut staklasti prizvuk i sibilanti, to nije meni nešto smetalo al mom mentoru  baš bolo uši. Nada sve se pojavila velika akustika, zvuči ko da sam uz izvođače, malte ne može da se dočara miris atmosfere na YT

Kod mene se YT čuje kao neki gramofon od par K... A kad pustim DSD format bolje od toga. Kunem se. :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 21.2.2021. at 0:52, Mikorist reče

Inače sam slušao skoro Mytek brooklin dac + .....preporuka ko može da se ispruži toliko. :crazyrocker:

Ništa to ne svira bolje od D10 na steroidima:laugh1:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-mytek-brooklyn-dac.1828/

 

 

Ili ako se porede svi zajedno

Screenshot 2021-02-26 at 01.02.11.png

isti Q sve :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/22/2021 at 10:54 PM, Mikorist said:

Onaj pozadi optički izlaz kad se skine još dobiješ na basu i na tranzijentima....

Tu bi mogao da se ubaci 4 pin konektor sa recimo +/- napajanjima (beše +/-9V) za OpAmpe da se izbegnu switcheri, +5V i GND.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko brate, kako se elektronska muzika može prirodno čuti? Aj nemoj me zajebavati, ti zvuci ne postoje u prirodi.

Ako ti se elektronska muzika prirodno čuje, smanji ribu ili menjaj nešto. Shvatam da se može korektno čuti, ali PRIRODNO?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi likovi sa audiosciencereview ne slusaju muziku.
Ono sto rade je da su postavili neke norme za mjerenje, o kojima ne mogu ovakav neuk komentirati koliko smisla imaju, i mjere.
Nitko tamo nista ne slusa. Kad se pojavi netko, pa kaze da mu uredjaj XYZ dobro zvuci opale po njemu vatru da je glup jer taj uredjaj ima "ovakva" mjerenja, a ne "onakva".
Bas bi bilo fino posjesti nekog od njih ispred "zaboravih-mu-ime" od AN Japan spojenog na nesto sa 100 Db osjetljivosti (Slusao vise puta, pa zato i dajem primjer) i reci mu da usporedi zvuk sa Sanyo linijom koja vrlo vjerojatno ima bolje rezultate mjerenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi likovi sa audiosciencereview ne slusaju muziku.
Ono sto rade je da su postavili neke norme za mjerenje, o kojima ne mogu ovakav neuk komentirati koliko smisla imaju, i mjere.

nije valjda da se obazires na to ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, zerowaf said:

Ono sto rade je da su postavili neke norme za mjerenje

Iz kog razloga, odredjene norme su standardizovane, vise za industrijske potrebe, ali lose i slabo upotrebljive.

A uvodjenje novih bi moralo da bude obrazlozeno potrebom, pozeljno bi bilo da je vise usmereno reprodukciji nego industriji, ekologiji ili masprodukciji, ali ako su uvedene da bi bilo merenje zarad merenja, onda je to jos jedan vid besmisla i preterivanja.

Pa sad, vezivati se za razna besmisla je po meni podjednako besmisleno :D 

P.S>

Tu postoji par vrlo prostih pravila. 

-neke mere su bitne a neke nebitne

-pojacalo koje ima lose bitne mere, ne moze da svira korektno, ma koliko ga neki guru marketinga dodirnuo magijom

Ostaje samo da se definisu koje su to znacajno bitne mere, uz neke granice dobrote, i metode obavljanja koje bi bile primerene primeni sprava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...