Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

41 minutes ago, Lemić said:

 . . . . D10 zvuči nepritiskajuće kao što zvuče Philipsovi 1540 / 1541, što je meni primarno, kolko sam video, E30 ima drugi čip a meni je celo digitalno polje potpuna nepoznanica jako dugo zbog pomenutih Philipsa. 

Ako moze dodatno pojasnjenje za ovo boldovano.

Ne razbiram ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

Ako moze dodatno pojasnjenje za ovo boldovano.

Ne razbiram ? 

Davno nisam slušo digitaliju sem Philipsovih čipova, preseko sam slušavši top Wadiu, ili model ispod, paralelno sa Cambridge CD 3, ko što ti imaš, sa 1541, jednostavno sve to zvuči na neki način koji nije prirodan, a to opterećuje, uprkos dobrim detaljima, dinamici, energiji itd. Topping je nakon mnogo godina meni lego kao slušljiv, nemam podsvesnu potrebu da želim da prekinem slušanje sa njim, a kad ugasim, nema osećaja relaksa, drugim rečima, ništa ne vuče za uvo ko što  možda većina digitalije čini. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Lako je Miki kada ga napaja

Upravo sam dogovorio kupovinu Teradac LPS, valjda će da učini neki pomak u odnosu  sadašnji Gujin "digitron" AC izvor, koji je samo pozajnmljen i treba da se vrati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja i Audial The Model DAC takodje sa 1541. :)

Imamo dijametralno razlicite utiske vezane za ovaj chip.

TDA 1541 ako se dobro implementira, upravo ima suprotan efekat : ne umara, ne opterecuje, bude veoma blizu analognog utiska jednog dobrog gramofonskog seta ili magnetofona. 

No, 100 ljudi, 300 cudi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

Imam ja i Audial The Model DAC takodje sa 1541. :)

Imamo dijametralno razlicite utiske vezane za ovaj chip.

TDA 1541 ako se dobro implementira, upravo ima suprotan efekat : ne umara, ne opterecuje, bude veoma blizu analognog utiska jednog dobrog gramofonskog seta ili magnetofona. 

No, 100 ljudi, 300 cudi. 

 

Pa šta sam ja napisao:

1 hour ago, Lemić said:

D10 zvuči nepritiskajuće kao što zvuče Philipsovi 1540 / 1541,

Znači, Topping D10 zvuči jednako analogno dobro ko što zvuče Philipsovi TDA 1540/1541, mada 1541 u nekim varijantama ume da bude blago agresivan. Rogićev Model One je po meni naj bolje što sam slušao, živo bi me intersovalo kako zvuči današnji model isto sa 1541 i koji sampluje sve kao što to čine sadašnji DAC-ovi, no nismo već dugo ni u kakvoj relaciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

D10 ima veću štampanu ploču imaš više manevarskofg mesta za modifikacije...

Glavna prednost E30 je koaksijalni ulaz. Što se tiče modifikacije, na žalost, vremena su se promenila i nema više toliko ljudi koji su o uvoj priči i bez obzira na prijateljstvo i poštovanje sve je teže i teže. Recimo, preliminarno sam pričo oko izrade  LPS za D10, upravo se spremam da odem da kupim gotov polovan. Za Philipsa sam bio voljan da platim pozamašnu svotu, da se od 2 napravi jedan, ne ide i otuda kompas ka gotovom uređaju. Poznavao sam četu mladih ljudi sa znanjem i elanom u ovoj sferi, nestali su a ostali malobrojni poslednji Mohikanci, koji se dobrim delom bore za svakdnevnicu i nemaju vremena za marifetluke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Linerano napajanje kome je predhodni vlasnik zamenio kondiše kvalitetnijim, injektorski kablić valjda zasebno kupljen, knap u davnašnju policu:

20201104_173703.jpg.24bca1854c3829d620292f1528d0dacb.jpg

 

20201104_175911.jpg.133b6e8bb90f555fa7e3627008f86f10.jpg

 

20201104_180005.jpg.0d04fa89d5263f07ccbe50e5f822f592.jpg

 

LM, priča je malo šira pa skraćeno. Sad sam potražio temu reparacije svog GM70 pojačala, "umalo se ne šlogirah", bilo pre 6 i kusur godinaaa, al vreme leti. Prekjuče je amp išao na intervalni servis, pobedio je moj "audiofilski" glas, podešena radna tačka izlazne cevi posle višegodišnjeg protestvovanja i zemenjena sva 3 para cevi, jednu razbili, druge van parnosti, treća izgubila performansu, sad, umesto Telefukena Ei kao privremeno rešenje na ulazu. Iznosio sam neka zapažanja na račun DAC-a, pa u odnosu na modifikaciju drajvera, međutim, čitav splet istovremenih okolnosti je bio praktično. Philips CD 304 Mk2 by PeđaRogić je kopnio nekoliko sezona pre nego je pre par godina potpuno otkazao, stavljen serijski koji radi kako radi i sav nedostatak u zvuku je praktično pripisivan tome. Topping je uneo boljitak ali nije bilo direktne reference za poređenje  osim iz memorije, cevi se topile i nezadovoljstvo raslo uz osećaj nemoći zbog tihe i postepene degradacije. Uključen amp sa starim cevima, zvuk se vratio sa podsećanjem na stare dobre dane, par po par novih cevi uz među preslušavanje, to je to, potom D10, serijski CD 304 nije za usporedbu, na kraju LPS i sve ukupno je rezultat odličan.

Za nepoverovati je kako ova mala spravica radi. Amp nije u punoj performansi, popustili su elkosi u visokom naponu, ali pruža vosoku performansu da može da se čuje i razluči. Moj reper je zvuk Philpsovih čipova TDA 1540 i 1541, uvek ih navodim zajedno. 1540 je najlepši u  nekoj približnosti analogiji, 1541 je po performansi bolji ali uz blagi gubitak  analogičnosti vinila čak i NOS modu, no, po mom ukusu najbolji kompromis. Po memorijskom poređenju u odnosu na pomenuti "bojni brod", D10 radi bez zamerke, analogno oblo uz digitalnu performansu, pun stage i volumen, a nadasve je uvek prisutna neka akustika ambijenta snimanja što daje osećaj žive svirke i doprinosi osećaju prisutnosti. Javlja se želja da se sluša glasno, iako ne slušam tako, a ukućani ne opiru iako malo šta vole da čuju od mog izbora. Poenta je što nema izobličenja koja paraju uši i čine zvuk agresivnim i pritiskajućim, tako da sam nivo glasnosti lepog signala može da bude prihvatljivo všii nego kad ima distorzije, a digitalni supstitut uvek ima neku devijantnost u većoj ili manjoj meri. Kroz tamo neke godine intenzivnog zanimanja za hifilogiju, naučio sam da sve što se više nastoji ispraviti krivu Drinu, ona sve krivlja, jednako i u digitaliji i otud moja opredeljenost ka pomenutim čipovima i to samo u singl modu, znači jedan čip za 2 kanala. Šta je u ovom Toppingu doprinelo nekom mom zadovoljenju, nemam pojma. Prema onome šta je Mikorist iznosio nije da sam imao nevericu, već mi se činilo nekako nestvarnim i nedostižnim, sad se u potpunusti slažem. Napravio sam par svojih semplera od po 170 i kusur numera, šta god da slušam po žanru, moram da cupkam, da se klatim, zapevušim, viknem uh bo te,... Digresija, tako sam uzeo Ongaku sa GM 70, kad sam ga prvi put čuo,  zacupkale noge posle tridesetak sekundi.  Radi se o nekom ličnom spontanom  meraku izazvanim suštinskom pobudom čula, a ne racionalisanjem u bilo kom vidu. Juče i pogotvu večeras, me je ovaj DAC baš pogodio u žicu. Sve protekle godine nopodaštavam kinesku populaciju iako traju neprekidno ko zna kolko, svaka čast za ovaj uređaj. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo se igramo, Miraudio crveni kabl, hteo sam odmah da skinem al znam da mora žica da se opruž, mic po mic i nakon jedno sat proradi ljudski. Nisam kabloman, na vreme sam prekiuo dok sam bio još mlađi, al ovaj zvuči za sve pare, nije jeftin a ni skup, šta znam, sivi je neko iz SLO, doći će na red i on.

20201108_111247.thumb.jpg.e79939004844d8f5e43ebefce8d37c7a.jpg

I DAC istog konstruktora. Ne znam tehničke podatke, al da moćno zvuči, to sam se uverio zajedno sa mladim drugarom koji sigurno bolje čuje od mene, možda ne razaznaje šta i gde, al ume da zapazi jako dobro. Volumen cele slike je impozantan, detalja mnoštvo, dubina i čvrstina niskih tonova je ekstremno dobra, da nije moj sistem, reko bih da iza FR zvučničića stoje još neki drajveri. Skuplji je od Toppinga D10 neuporedivo, a sa druge strane, da je sa ino tržišta, koštao bi barem 3-4 puta više nego što je redovna domaća cena, neću da kazujem cifre.

D10 je slušan sa crvenim kablom, osetno poboljšanje u zvuku u odnosu a mog pravišu. Neću da kažem da nisu za poređenje ova dva DAC-a baš, Topping nema tih parametara, ali ne brojčano puta manje kolko je ovaj skuplji, no to je uvek tako u hifilogiji, mali pomak se plaća nesrazmerno. D10 zvuči zaista slušljivo lepo, pitko, kako je govorio pokojni Lotke kad bi mu se nešto dopalo nenadno i nije bilo trange frange po sredi.

20201109_181227.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 4.11.2020. at 19:22, Lemić reče

Prema onome šta je Mikorist iznosio nije da sam imao nevericu, već mi se činilo nekako nestvarnim i nedostižnim, sad se u potpunusti slažem. Napravio sam par svojih semplera od po 170 i kusur numera, šta god da slušam po žanru, moram da cupkam, da se klatim, zapevušim, viknem uh bo te,... Digresija, tako sam uzeo Ongaku sa GM 70, kad sam ga prvi put čuo,  zacupkale noge posle tridesetak sekundi.  Radi se o nekom ličnom spontanom  meraku izazvanim suštinskom pobudom čula, a ne racionalisanjem u bilo kom vidu. Juče i pogotvu večeras, me je ovaj DAC baš pogodio u žicu. Sve protekle godine nopodaštavam kinesku populaciju iako traju neprekidno ko zna kolko, svaka čast za ovaj uređaj. 

Nisam ja džabe ubacio D10 u veliku kutiju dodao mu ozbiljan trafo i napajanje...i kasetoven u izlazu :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/14/2020 at 9:49 AM, Mikorist said:

Kod mene mogu audiofili pelene da ponesu rezervne kad pustim YouTube... Trbaće im....

Toliko dobro svira... Čak sam skidao sa youtube-dl  skriptom da vidim o čemu se radi 

https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/blob/master/README.md#readme

kad se prebaci u pure WAV - ispada da kače snimke i po 24bit - 192khz....

Nikakve razlike nema dal pustio sa YouTube ili DSD:D

 

On 8/14/2020 at 9:57 AM, Mikorist said:

Ja VAM kažem...usraćete se u gaće kad VAM pustim YouTube..... :laugh1tooht:

Tražićete iza gde sam sakrio gramofon ,  lampe... TOLIKO.... 

Već mi je jedan dolazio koji ne veruje da samo ovo svira (da je izvor onlajn direkt - NEMA čak ni RAM Buffer Playback) - misli da je obmana neka.... :hihihihi:

 

Svako veče zalegnem i pred spavanje izlistavam YT klipove, praktično mnogo toga što nikad ne bi video a imam il na vinilu il na CD-u. Kad je snimak relativno skorašnji, dekada ili 2 protekle, zvuk je priličan, mada ni stari snimci ne zaostaju mnogo, skoro sam gledao Santanu na Wudstoku sa velikim uživanjem. Da nije YT-a, ja nebi otkrio niz grčkih muzičara niti znao sa kakvih instrumenata potiče zvuk. Ovo je numera simboličnog naslova koji svi sada živimo u koroni:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...