Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

4 hours ago, krca44 said:

Hvala

Novi Beograd, interesuje me OPA627 da cujem pre nego sto se odlucim za kupovinu.  2132 ne znam da li moze, kod mene je jednostruka verzija 134.

Bio sam u žurbi, mislio sam na OPA132 i OPA627. Od srede sam na Bežanijskoj kosi, pa kad budeš imao vremena, javi se da se dogovorimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, taner reče

Bio sam u žurbi, mislio sam na OPA132 i OPA627. Od srede sam na Bežanijskoj kosi, pa kad budeš imao vremena, javi se da se dogovorimo.

Moze javljam se.

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 24.11.2019. at 10:50, Lemić reče

YT jako dobro zvuči, kad se zagasi TV, reko bi da se radi o vrlo dobrom muzičkom materijalu

Kod mene mogu audiofili pelene da ponesu rezervne kad pustim YouTube... Trbaće im....

Toliko dobro svira... Čak sam skidao sa youtube-dl  skriptom da vidim o čemu se radi 

https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/blob/master/README.md#readme

kad se prebaci u pure WAV - ispada da kače snimke i po 24bit - 192khz....

Nikakve razlike nema dal pustio sa YouTube ili DSD:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja VAM kažem...usraćete se u gaće kad VAM pustim YouTube..... :laugh1tooht:

Tražićete iza gde sam sakrio gramofon ,  lampe... TOLIKO.... 

Već mi je jedan dolazio koji ne veruje da samo ovo svira (da je izvor onlajn direkt - NEMA čak ni RAM Buffer Playback) - misli da je obmana neka.... :hihihihi:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, presudan faktor na kvalitet svirke ima soba i količina azbesta u betonu, koji su neštedimice koristili u toku gradnje tvoje i susednih kula. Mora da se našao neko ko je potkradao azbest i beton tvoje kule je boljeg zvučnog karaktera tj. ponaša se kao prirodna stena. Ako nije do betona, onda je zasigurno zbog razvodne letve i plemenitog napojnog kabla.   :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
On 6/14/2020 at 10:04 PM, Mikorist said:

Ovo ti je kao da na fiću stavljaš ferari motor :smesna:

Fiat 750 - Fića je mladost i istorija za mnoge u svakodnevnom životu, a vrlo značajan u auto sportu. Inženjer Karlo Abart ga je pretvorio u rasni takmičarski bolid, 1000TC je imao oko 125 konja  što je za ono vreme bilo ko spejs šatl. Postojala je i slabija verzija od 850 kubuka i praktično su ta dva modela uspostavila takmičarske klase koje su omasovile trkanje generalno. Kod nas je bila "Nacionalna klsa 785", brzinska trka na beogradskom Ušću, "Letnja liga Beograda", četiri trke vikendima za redom, prijavljivalo se preko 100 takmičara samo u toj klasi. Nestankom Fiće je postepeno iščezo sportski automobilizam u celoj exYu i danas je na nivou entuzijazma, ja nisam godinama išao da gledam neku trku iako sam svojvremeno bio akter. 

Ugrađivan je motor od Alfe sa oko 165 konja, danas tu i tamo se ubacuju agregati od motorcikala, mislim da imaju blizu 200 konja, što za težinu od oko 600 kila i tako malenu šasiju je prilično. Inače se Fića vozi identično kao Porše, upravlja se i prednjim i zadnjim točkovima.

 

  

On 8/14/2020 at 9:49 AM, Mikorist said:
On 11/24/2019 at 10:50 AM, Lemić said:

YT jako dobro zvuči, kad se zagasi TV, reko bi da se radi o vrlo dobrom muzičkom materijalu

Kod mene mogu audiofili pelene da ponesu rezervne kad pustim YouTube... Trbaće im....

Toliko dobro svira... Čak sam skidao sa youtube-dl  skriptom da vidim o čemu se radi 

https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/blob/master/README.md#readme

kad se prebaci u pure WAV - ispada da kače snimke i po 24bit - 192khz....

Nikakve razlike nema dal pustio sa YouTube ili DSD:D


Iščitah zaostalo štivo, danas imam nameru da palim sistem posle letnjeg sna, imam trafoe 1:1 za izlaz iza digitalije, ima probam i to sa Topingom, iza Philipsa nije pasovao na TVC preamp pa sam potpuno potisnuo tu kombinaciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Lemić said:

Fiat 750 - Fića je mladost i istorija za mnoge u svakodnevnom životu, a vrlo značajan u auto sportu. Inženjer Karlo Abart ga je pretvorio u rasni takmičarski bolid, 1000TC je imao oko 125 konja  što je za ono vreme bilo ko spejs šatl. Postojala je i slabija verzija od 850 kubuka i praktično su ta dva modela uspostavila takmičarske klase koje su omasovile trkanje generalno. Kod nas je bila "Nacionalna klsa 785", brzinska trka na beogradskom Ušću, "Letnja liga Beograda", četiri trke vikendima za redom, prijavljivalo se preko 100 takmičara samo u toj klasi. Nestankom Fiće je postepeno iščezo sportski automobilizam u celoj exYu i danas je na nivou entuzijazma, ja nisam godinama išao da gledam neku trku iako sam svojvremeno bio akter. 

Ugrađivan je motor od Alfe sa oko 165 konja, danas tu i tamo se ubacuju agregati od motorcikala, mislim da imaju blizu 200 konja, što za težinu od oko 600 kila i tako malenu šasiju je prilično. Inače se Fića vozi identično kao Porše, upravlja se i prednjim i zadnjim točkovima.

Kakav flešbek! :)

Moj tata je početkom sedamdesetih vozio polovnog fiću kojeg je nabavio preko Dejana Zdravkovića, poznatog trkača, koji je bio rođeni brat njegove tadašnje devojke.

Kao klincu od nekih sedam-osam godina mi je bilo zanimljivo što je fića imao nekakvog škorpiona na volanu. Tada nisam imao pojma o čemu se radi. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Abart je postao sinonim za uspešne modifikacije u tehnici, dandanas na bilo čemu kad nešto uznapredim, kažem da sam ga abartovao.

Upalih sistem iz prve, slušam nove materijale koje sam torentovao u predhodnom periodu,  dobro radi, naročito kad se čovek zaželi, ili se pak Top DAC još više razradio pošto se svaki dan pali uz PC. Pošto je brat iz centrogradskog kraja dobrano odmako u abartovanju, večeras će da popije pp.:dance4:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Pošto mi je Philips CD 304 MK2 by Peđa Rogić geknuo i nemam nikog za opravku, verovatno servo čip, prinuđen sam da slušam drugi isti plejer ali serijski, ideja je staviti DAC. Topping D10 nema mogućnost priključenja van USB-a, novo izašli model od proletos, Topping E30 ima sve ulaze, lepe su recenzije, upravo čitam temu, ima li ga ko, slušo, čito itd. Mikorist ćuti ko zaliven? D10 zvuči nepritiskajuće kao što zvuče Philipsovi 1540 / 1541, što je meni primarno, kolko sam video, E30 ima drugi čip a meni je celo digitalno polje potpuna nepoznanica jako dugo zbog pomenutih Philipsa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...