Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Ima...znači zavisi od konfekcije koliko košta...Kakava je kutija , displej broj lampica i priključaka...

Inače unutra bitne razlike nema...Električno gledano jer su merenja 30 različitih DAC-ova skoro ista....

Eventualno neko može da nabudži ANALOGNI DEO....Ali to se ne čuje kroz grafikon...Eventualno možeš da vidiš 2 harmonik izdvojen....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja preporuka je probati OPA1642 za D10.

Imam i dva pojačala sa TPA3255 i tu koristim različite kombinacije, pošto idu četri komada ali par OPA2132 je u oba uvek tu i lepše mi zvuče u pojačalu od OPA2228, OPA2107, OPA627 koji su isto dobri.

Čekam da mi stignu dva para OPA1642 i očekujem da će zameniti OPA2132 ili se dobro sa njima složiti.

Posedujem dosta OpAmp-ova i većina mi zvuči  tanko u pojačalu. Za primer da spomenem neke od probanih, OPA1612, MUSES01(02), OPA1622, LME49720, AD8066, LT1358... tako da sumnjam da bi mi OP1656 legao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opanci (licki, kovani) na KP kostaju nesto preko 10E za par

da se zna, Nele i supruga mu su ponosni uzivaoci istih , sto ce reci - nasih opanaka ima i u merikama

sd cu tacno da narucim jos jedno 6 pari..... da se ima za svaki dan u nedelji po jedne, a bogumi i posebne izlazne

 

:Viannen_loungelizard:

 

bolje citajte knjige ili pecajte, namesto bockanja OPova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, taner reče

Moja preporuka je probati OPA1642 za D10.

2038240675_Bildschirmfotovom2019-08-1908-27-19.png.697aa271b335899c166e9c8f20e0df72.png

OPA1612, OPA1642, LME49720

Svi gađajau D10 ....

OPA1612AID  - ko da ga je Zen pravio. Nikakvu nervozu nema u zvuku. Jedino nije JFET input - bipolaran je 
Neutralan do bola. Nema ni S od sibilanata. Dinamika je kao da voda šiklja čista sa izvora 8 atmosfera - samo pumpa bistro.
Niti ima izobličenje. Nikakva zamućenost.

 

d10.thumb.jpg.fc9129ebdbb0f7e48e822657b6254cb7.jpg

Na to direkt sa releja će da ide na Iron bafer (JFET)  (2SJ74BL , 2SK170BL) koji je u istom kućištu + dve Iskre trafori na izlazu....sve povezano sa VDH SCS-18 

Sa linearnim napajanjem i torusom od 80VA - overkil....

Može da se desi da potpuno izbacim OP-ampove - po Mentokovom metodu - i da na DAC čip direktno idu trafoi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Zen Mod reče

opanci (licki, kovani) na KP kostaju nesto preko 10E za par

da se zna, Nele i supruga mu su ponosni uzivaoci istih , sto ce reci - nasih opanaka ima i u merikama

sd cu tacno da narucim jos jedno 6 pari..... da se ima za svaki dan u nedelji po jedne, a bogumi i posebne izlazne

 

:Viannen_loungelizard:

 

bolje citajte knjige ili pecajte, namesto bockanja OPova

Pa da, "radni" I "paradni"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Zen Mod said:

opanci (licki, kovani) na KP kostaju nesto preko 10E za par

da se zna, Nele i supruga mu su ponosni uzivaoci istih , sto ce reci - nasih opanaka ima i u merikama

sd cu tacno da narucim jos jedno 6 pari..... da se ima za svaki dan u nedelji po jedne, a bogumi i posebne izlazne

 

:Viannen_loungelizard:

 

bolje citajte knjige ili pecajte, namesto bockanja OPova

Molba za hint: gde mogu da se nabave dobri (licki, kovani)  po toj ceni... Tražio sam i nisam našao a istrošiše se jedni (ne tako dobri) koje kupih na slepo... Nije šala, ozbiljno pitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, taner reče

OPA2132 je u oba uvek tu i lepše mi zvuče u pojačalu od OPA2228, OPA2107, OPA627 koji su isto dobri.

Koristim OPA134 ( cini mi se vrlo slicno 2132 gledajuci datasheet ) gde je originalno predvidjen OPA627 - zbog razlike u ceni ( x10 ) da li se isplati nabavljati OPA627 ?

P.S. U pitanju je input kolo u phono preamp-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, zika said:

Molba za hint: gde mogu da se nabave dobri (licki, kovani)  po toj ceni... Tražio sam i nisam našao a istrošiše se jedni (ne tako dobri) koje kupih na slepo... Nije šala, ozbiljno pitam...

info otisao  na PM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nisu baš zvučno isti, OPA2132 ima mastan ali bolje definisan bas i nešto je detaljniji i otvoreniji od OPA2134. Ako si iz Beograda mogu da ti dam da probaš OPA2132 i OPA627. Kako će zvučati u phono preampu ne možeš znati dok ne probaš.

Sent from my MI CC 9 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, taner reče

OPA627

Hvala

Novi Beograd, interesuje me OPA627 da cujem pre nego sto se odlucim za kupovinu.  2132 ne znam da li moze, kod mene je jednostruka verzija 134.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...