Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

22 minutes ago, vladd said:

Ne vidim gde mu se zatvara strujica signala u primaru. :) 

Mozda je ovo sema za merenje parazitne kapacitivnosti primar-sekundar. Nemam drugo objasnjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SE izvor na differencijalni ulaz.

Treba da stave izvor u poziciju tacke i bez mase.

Ili spojene pinove 1 i 6 na masu.

Za kapacitivnost mu ne treba opteretni otpor na sek...

Ma to tamo rade opste sluzbe tek da se nesto nacrta, nema ni1% sto bi nesto testirao, a i oni znaju za sta im treba test. :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Testovi 2 i 3 bi trebali da budu simetricni, bitni su ako ide ogromno pojacanje(mada se preslikana kapacitivnost moze meriti  direktno), tipa mikrofoni  gramofoni, ali im je sema univerzalna i za nesimetricne trafoe...

Kada su 600/600 sve jedno je ulaz izlaz...osim ako ga ne dele po drugom kriterijumu sta je blize jezgru npr...sild treba ravnopravno identicno vezivati.

P.S.

Mada i ovako vezivanje govori o samom vezivanju silda i efekta u dB

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Apropo one priče Intel vs. AMD...

Već drugi dan, po ceo dan, radim neke zahtevne stvari u Photoshopu, i na svakom hitu Enter razmišljam koji ću Intel da pazarim... Breeee... kanturina, 16G rama, SSD-i, i jebani AMD FX osmojezgarni ne može to da gura, nema on taj kapacitet... Mislim, ista konfiguracija, samo na poslu i5 umesto hebenog AMD-a i to sve leti.

Ma daa brate, samo Intel, AMD je kanturina obična - kraj priče .

p.s. Na sve to, i pored Cooler Master Venom kulera, kada dođe do najzahtevnijih stvari, sve mislim da će kućište da poleti koliko se vrti... Onaj Dell Optiplex sa i5 na poslu jedva se čuje.

Ma samo Intel.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono jes, ne bih da ulazim u raspravu Amd vs Intel, svako nek koristi šta hoće, ali FX serija je bila totalni flop Amd-a i od najjačeg osmojezgarnog FX-a čak i nejački Ryzen 3 i to prve generacije tipa 1200 bolje radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti si dobar, kod mene je obrnuto, uvek sam kod kuće imao relativno jak moderan kompjuter (ništa high end, sa razumnim budžetom) na kojem obično nisam ništa pametno radio, najčešće blejim po internetu, a na poslu (poslovima) sam uvek radio (zahtevne stvari isto, photoshop, video montaža) na kojekakvim mega krševima starim po 10 godina što AMD što Intel :laugh1tooht: trenutno imam ryzen 3600 i mogu ti reći da leti, mada opet slabo šta radim na njemu :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...