Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, krca44 said:

Jel ovo u prevodu :

DAC - Picatron Trafo - Relej - Bufer+ Autotrafo Volume ( Iron Pre ) - Trafo 1:1 ( Iskra ) ?

:hihihihi:

da vidiš ovo se polako pretvara u konverzaciju za koju će trebati ona nemačka Enigma mašina da je dekodira :ph34r: jedino moja greška, nije Pikatron, već baš PICO, druga firma neka, svejedno bi trebalo da su kvalitetni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma naravno, moguće da tako sa opa1612 u I-V radi i bolje, a i kako kome prija. Daleko od toga da taj D10 svira loše i onako stock, ja sam pošao od nekih navoda po net-u gde su neki hvalili kako radi u Voltage out modu, i glavna namera mi je bila da to proverim naspram fabričke I/V konverzije i za sada mi se sviđa šta čujem. Plus što ti imaš još karika u lancu - iron i iskre pa to opet sve zajedno svira drugačije. No, opcije su tu pa se valja poigrati :oke:

U svakom slučaju, ubismo sat vremena drveći o Toppingu i ne razmišljajući o izborima, koroni i civilizaciji kao takvoj :sarcastic_hand: mission accomplished :P Ojdok da se bačim u krpe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, Mentok reče

pa da, direkt izlaz iz dac-a ima 1.65V DC, a i bolje je da koristiš oba izlaza iz DAC-a (+ i -) kad su već tu pa ti treba nešto da ga debalansira i da mu skine DC, a to može ili trafo ili ovaj treći opamp u ovoj konfiguraciji. Ne znam da li si me razumeo ovako kad se izbaci komplet IV stepen i bez trafoa veže DAC balansirano na treći opamp, izlaz iz Toppinga je i dalje na 0V

da pratim ovaj tvoj mindset :

bilo je      : DAC čip - PICO - 1612 - relej

a sada je : DAC čip - 1612 - relej

(doduše kod mene nije 1612 treći opamp nego opa2111 al nema veze)

slatke muke kombinatorike :sarcastic_hand:

a i toliko smo ga zakomplikovali sa kombinacijama da će ostali članovi foruma uskoro da nam viču: "Ma j**o vas više Topping :vava:"

nego me zanima da li u tom trećem sklopu sa opa ima kondezator na putu signala 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6/21/2020 at 12:35 PM, bnb said:
On 6/18/2020 at 1:57 PM, Morrison said:

 

Što ne bi probao sa Li-ion baterijom.A traje u .......materinu!

Pročitah negde da baterija ima varijabilni ( visok) unutrašnji otpor , kao i visok nivo električnog šuma, pa se više savetuje kvalitetno odradjeno napajanje...

Sad, bem li ga šta je tačno.

Neko stručniji će se možda nadovezati, u svakom slučaju hvala na predlogu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 časa, Mentok reče

sa trafoom izgleda ovako, simplest šema koja meni najbolje svira, bez ikakvih load-ova ni na primaru ni na sekundaru, ali za sada mi se više sviđa i bez I-V sekcije i bez trafoa, less is more :dance4:trafo.jpg.44361e20431d78aa80cb87f2245bc38a.jpg

 a si merio da vidis da li dobacuje ispod 50hz

pico.png

FREQUENCY RESPONSE: ±3db, 50 Hz - 30 KHz at 1.0 Milliwatt. (±0.5 db, 300 Hz - 5 Khz).
MAXIMUM DISTORTION: 5% With Rated Power Level at 1 KHz, 300 Hz and 50 Hz.

 

Na zvucnicima tesko da mogu da provalim...Ali slusalice sibaju od 10hz :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam, gledao sam te specifikacije pa sam takođe kontao da će da fali basa. merio nisam, nešto me ARTA zajebavala onaj jedan dan pa odustao, svakako sam u ultra gužvi ovih dana, ali planiram da premerim razne kombinacije kad stignem :oke:

znači, merio nisam, ono što jesam radio jeste slušanje pesama koje su mi poznate, sa dosta basa,  tj. niskih frekvencija na ovaj ili onaj način, subjektivni utisak je da basa ne fali ni malo, a idu mi zvučnici dosta nisko (po specifikaciji do 28 herca, merio sam ih jednom davno, realno idu do zdravih 30 herca), videćemo dok premerim 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

verovatno postoji neki "scientific" metod za merenje karakteristika samog trafoa, ali u ovom slučaju sam mislio da premerim opseg celog sklopa u koji je trenutno ugrađen, tj. odradim sweep DAC-a sa običnom loopback metodom, doduše, u slučaju Toppinga, "lažnim" loopbackom uz pomoć druge "zvučne" jerbo Topping nema analogni ulaz (a ni digitalni :D)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Zen Mod said:

dovoljni su ti posebni fajli 20,50,500,1K,10K,20KHz

To sam imao na umu. Meriti ih van kola zbog objektivnosti. Signal generator na primar, redno sprezni kondenzator za eliminaciju DC, podesiti izlazni napon signal generatora na vrednost blisku realnoj sa DAC-a, osciloskop sa dva kanala - jedan na primar za monitoring a drugi na sekundar za merenje i onda krenuti sa 1KHz kao referencom pa redom diskretne vrednosti kako ih je Zen nabrojao. Rezultate upisivati na logaritamski papir pa spojiti u "krivu". Kopka me samo da li i kako opteretiti sekundar (osim osciloskopom) i kako meriti trafoe sa vise sekundara, uzemljenjima i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e vidiš, dobra ideja. već sam probao sa stock toppingom u ARTI sa fajlom od 1K nego sam dobijao neke čudne grafikone, 1K je izgledao ko veliki trougao a ne kao peak, a i stalno bi mi crashovala kad namestim da je izlaz iz jedne a ulaz sa druge zvučne. nego pade mi na pamet HOLM, on mi je super radio za merenje zvučnika sa mikrofonom, a ne vidim što ne bi radio sa linijskom signalom, signal je signal.

mada evo sad dok kucam kontam :sarcastic_hand: za ovako jednostavni test verovatno je dovoljno da pustim signal i snimim ga u audacity ili soundforge ili tako nešto pa uporedim jačinu, nego uvek mozak komplikuje pa mislim da mi treba neki "measurement software" moš misliti :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, mutayu said:

To sam imao na umu. Meriti ih van kola zbog objektivnosti. Signal generator na primar, redno sprezni kondenzator za eliminaciju DC, podesiti izlazni napon signal generatora na vrednost blisku realnoj sa DAC-a, osciloskop sa dva kanala - jedan na primar za monitoring a drugi na sekundar za merenje i onda krenuti sa 1KHz kao referencom pa redom diskretne vrednosti kako ih je Zen nabrojao. Rezultate upisivati na logaritamski papir pa spojiti u "krivu". Kopka me samo da li i kako opteretiti sekundar (osim osciloskopom) i kako meriti trafoe sa vise sekundara, uzemljenjima i sl.

to je jedno ,ali finalno merenje za potvrdu/postizanje freq. linearnosti je neophodno - dakle cela skalamerija 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

 ja koristom osciloskop za to , 1KHz mi je ref

 

će probam, eno ga ispod stola, skuplja prašinu, red je da ga upotrebim jednom za nešto, a imam i bolji kod ćaleta - isto skuplja prašinu :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...