Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

ja malko probao kolko sam stigao eksperimente sa trafoom, sa loadovima na sekundaru, sa loadovima na primaru sa uzemljenim ct po nekim preporukama za full es9018, uz korekcije zbog druge otporbosti unutar dac-a, a probao sam i direkt trafo sa uzemljenom jednom stranom na pojačalo (not bad, ali fali mu bafer verovatno, malo krene da se "raspada" kako da nazovem - "orkestracija" kad je muzika malo više busy). treba još da probam sa loadom na primaru bez povezivanja ct-a

za sada je najbolje i jedino gde ima onog "magica" onako kako sam prvobitno povezao - balansirano bez ičega, izgleda da mu prija kako sledeći opamp stepen, tako i load koji mu daje taj stepen na sekundar.

to be continued kad stignem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se što upadam bez kucanja, ali molio bih vaše komentare na ovaj zaključak sa sajta https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/do-you-need-linear-power-supply-for-dacs.7021/

Baš sam se naložio da pazarim jedno kršteno napajanje za netbook i jedno za D10, a onda naleteh na ovo.

Topic ''Do you need linear power supply for DACs?''

image.thumb.png.8d112225132902e9f3883aa4dc562d83.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledaj našta liči napon sa USB sa PC

Screenshot 2020-06-18 at 13.59.50.png

da ne pominjem kad ugasim i upalim monitor da čujem razliku u zvuku na DAC.

onda relej se pali - gasi na DAC kad utaknem telefon u PC

 

ne da se čuje razlika nego preko laptopa nema dovoljno struje. jer koristim miša na laptopu zakačenog i svašta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo je tu teoretisanja i koriscenja poluinformacija.

Ima napajanja smps koja imaju i 150mV spajkove i solidan ripl, ali ih ima i koji nemaju to. Maticne ploce imaju razlicita napajanja.

Od zadnjih par decenija 20-og veka do kraja druge decenije 21-og veka, SMPS su se drramaticno razvili...prema tome nema uopstavanja i univerzalnih mudrosti...komad na komad i za komad, pa ili valja ili ne...

Kod linearaca se takodje probava svasta i osluskuje, niko ne odabira linearac u okvirima potrosnje i adekvatne regulacije, pa je cest slucaj takodje hit and miss.

Odgovarajuce napajanje za odgovarajuce sprave. Jeftno a dobro ne moze, a vrlo cesto skupo a neprilagodjeno takodje ne valja..

Evo ovi su recimo malo drugaciji

https://www.xppower.com

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Gledaj našta liči napon sa USB sa PC

Gledam Miko, ali ništa ti se ja ne razumem u te slike, ja sam samo ljubitelj i voajer, ali shvatio sam tvoju poentu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, vladd reče

Mnogo je tu teoretisanja i koriscenja poluinformacija.

pa audiosciencereview je forum koji živi od recenzija DAC-ova., odnosno admin.... sad zamisli da neko napiše ništa to ne valja.

zato sve valja i sve se valja....

a da ne pričam kakva je ekipa tamo. dan ako uspeš da izdržiš plafon....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA ne ne mislim da ne valja, oni su ko Alvirovici, svaki auto dobar, malo trosi i ima veliki gepek, nego zavisi od vrste cipova, vrste fetova, vrste kondova a najmanje od vrsta zavojnica, ali nije nebitno da li su goluzdrave, jeftine, loseg ferita ili oklopljene i kvalitetne....

Zavisi i od lejauta, ali je to usemljeno, razradjeni blokovi, ali nisu sve ploce iste niti svi recepti za poboljsanje isti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Mikorist said:

Gledaj našta liči napon sa USB sa PC

Screenshot 2020-06-18 at 13.59.50.png

da ne pominjem kad ugasim i upalim monitor da čujem razliku u zvuku na DAC.

onda relej se pali - gasi na DAC kad utaknem telefon u PC

 

ne da se čuje razlika nego preko laptopa nema dovoljno struje. jer koristim miša na laptopu zakačenog i svašta...

A ja sam mislio da sam prolupal :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, black coffe reče

A ja sam mislio da sam prolupal :D

Ma nisi. :sarcastic_hand:

Nego za sve ove što se igraju USB kablovima, kako bi se izbegle greške predlažem da naprave ovakav USB tester. Po jedan ženski konektor USB A i B (može se dodati i mini USB, mikro USB, USB C), odozdo se ožiči kako treba za USB 2.0. Nakon sklapanja kabla proveri se da li pinovi na A i B odgovaraju standardu, da nema kratkih veza i onda ste mirni. Da ne budu PC i DAC-ovi testeri kabla.

USB tester.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ma nisi. :sarcastic_hand:

Nego za sve ove što se igraju USB kablovima, kako bi se izbegle greške predlažem da naprave ovakav USB tester. Po jedan ženski konektor USB A i B (može se dodati i mini USB, mikro USB, USB C), odozdo se ožiči kako treba za USB 2.0. Nakon sklapanja kabla proveri se da li pinovi na A i B odgovaraju standardu, da nema kratkih veza i onda ste mirni. Da ne budu PC i DAC-ovi testeri kabla.

USB tester.jpg

Jednostavno do bola , a nemreš omašit B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 18.6.2020. at 18:55, stefaca reče

Slušao li je neko Topping D50s i/ili mozda D70? Poseduje li ih neko naš? :)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 

slusao sam D50 bez S

meni to sve isto svira kad ima - a ima OPA1612 na izlazu.

nema ni fizicki mnogo bitnije razlike od D10

 

topping-d50-dac-2x-es9038q2m-32bit768khz-dsd512-xmos-u208-black.jpg

jedino sto d50 ima ulaz za napajanje - inace to je to. sema analognog dela je identicna

 

I sa sve opampovima nedostaje bafer koji će da digne drugi harmonik i ošećeri zvuk.

potpuno je nebitno koliko volti imaju na izlazu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pffft, još malo probavao još sa loadom na primaru, elem, i dalje je najbolje onako kako je prvobitno namešteno, tako će i da ostane, bar za sad, treba još drugih stvari da sredim po sistemu pa ćemo da vidimo. na opampe se ne vraćam, treba da poskidam trafoe i stavim neke licnaste žice da bude sigurnije u slučaju "truckanja" i da smislim kako da fiksiram trafoe, pa ću i da fotografišem tačna mesta lemova, ulaza i izlaza :good:

ovaj drugi par sam nalemio žice da proverim jel "lemljiv" i sve je u redu s njima, ko što rekoh Miko ako ih 'oćeš javi se. čak ne znam šta si planirao (a ti još manje:sarcastic_hand:), ako hoćeš mogu i ja da ti ih ugradim možda u taj drugi topping koji imaš (ako nemaš i treći :laugh1tooht:) pa da upoređuješ.

kako god, javiš :crazyrocker:

IMG_20200620_154243~2_resize_91.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...