Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Sory što upadam , al kao što sam pisao imam dotični d 10 nisam još ništa "čarobirao" ali primjetio sam čudnovatu stvar naime kad upalim stolnu lampu (s trafoom) dok mi je bio u sobi a sad u radionici neon rasvjetu jednostavno prestane svirati . Da bi proradio moram pauzirati laptop , ištekati usb kabel , ponovo uštekati uključiti play i proradi normalno ? Ovo se dešava kad je na istoj fazi sa osvjetlenjem , kad ga produžnim spojim na drugu fazu sve ok . Jel moguče da je tak osjetljiv ? :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zameni prekidač, stavi nov kvalitetniji, možda ovaj puno varniči. Na taj novi prekidač za osvetljenje dodaj paralelno kontaktu polipropilenski 10-22nF 275VAC X2 kondenzator (samo X2 nemoj neki drugi).  Ili u razdelnik gde zabadaš laptop stavi paralelno nuli i fazi isto taj kondenzator, ili uzmi neki razvodnik koji ima filter RFI smetnji.  Ako ne pomogne, turaj laptop i DAC na drugu fazu,  preko žica prolaze smetnje od varnice kad pališ svetlo ili imaš veliki pad napona kad uključuješ svetlo. Proveri i da li USB kabal ima širm, ako nema traži širmovan, DAC se napaja iz laptopa. Prvo probaj ovo poslednje, pa onda pređi na ostalo. Možda nemaš bateriju u laptopu pa te zeza pad napona?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baterija ti drži napon ako ima neki pad kratkotrajni. Zavisi i od ispravljača za laptop, koliko brzo reaguje. Topping troši maksimalno koliko može da daje USB 2.0 pa ti je to malo kritično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, black coffe reče

Jel moguče da je tak osjetljiv ?

jest. relej mu reaguje na promenu i pad u miliamperima. ako laptop ili PC ima vrljavo napajanje onda oće tako da radi.

ako kabl interkonekt ne valja - i ulaz RCA na pojačalu takođe oće da se pali i gasi. 

ako nema uzemljenje kako treba također.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ja se sećam kad si prvi put zabo narandžasti USB sa žicama 0,8mm na napajanju, odmah je propevao ko u Gestapo. DAC bez eksternog napajanja, koristan ko vibrator bez baterija. :curica:

Aj pričaj kak da ja kaj nisam elektroničar, a električar jesam smandrljam vajnsko napajanje. Najjednostavnija varijanta , ne moradaje "haj end" :icon_redface:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 51 minuta, Zen Mod reče

pitam se pitam...... plod li je licnog iskustva, ili se zna samo iz prica......

 

:smesna: 

Iz filmova, edukativnih, sa domaćicama kojima je dosadno dok ne dođe majstor banderaš da zameni osigurač. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, black coffe reče

Aj pričaj kak da ja kaj nisam elektroničar, a električar jesam smandrljam vajnsko napajanje. Najjednostavnija varijanta , ne moradaje "haj end" :icon_redface:

Mora da se napravi jedan prelazni komad USB B ili USB A (muški i ženski priključak), gde se prekida napajanje +5V sa PC (-5V ostaje obavezno inače neće da ga prepozna PC) i tu se doda priključak za spoljašnje napajanje +5V plus i minus. Možda ima na ebay to da se kupi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga injector USB A, možda ima i Type B da bude napajanje bliže DAC-u.

https://www.mikrotik-store.eu/en/MikroTik-5V-USB-Injector

Evo ga USB B sa sve napajanjem

http://www.aqvox.de/usb-power_en.html

Mislim da ti je sad jasno otpilike kao se to radi. Možeš i sam da napraviš USB kabal sa priključkom za eksterno napajanje, samo preskočiš žicu +5V iz PC, a ostaviš ostale tri i širm. A možeš i injektor da napraviš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Evo ga injector USB A, možda ima i Type B da bude napajanje bliže DAC-u.

https://www.mikrotik-store.eu/en/MikroTik-5V-USB-Injector

Evo ga USB B sa sve napajanjem 

http://www.aqvox.de/usb-power_en.html

Mislim da ti je sad jasno otpilike kao se to radi. Možeš i sam da napraviš USB kabal sa priključkom za eksterno napajanje, samo preskočiš žicu +5V iz PC, a ostaviš ostale tri i širm. A možeš i injektor da napraviš.

Ovo dole sam vidio u oglasniku trazi 130 ojra ,nedam ?,precvikao bi kabel i na njega za probu ubacio napajanje al neznam koja je koja zica.znaci napajanje bi na ulaz u dac (onaj kockasti ) ??. ma pisem s moba.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je kršten kabl sa krštenim provodnicima obeleženim po specifikaciji onda je crvena 5v, crna zemlja, a zelena i bela se DATA linije. No, naravno, ja i kršten kabl proverim unimerom od konektora na kabla, a posle cvikanja i uključen sa uninerom da li daje napon na crvenoj i crnoj, da ne bi bilo kaboom i na kompjuteru i na DAC-u

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je treba proveriti, a može da pogleda i USB 2.0 standard. Ako pogreši može biti svašta.  @black coffecrvenu +5V treba preseći ba par cm od DAC- a, odspojiti i izolovati deo koji dolazi iz PC.  Na taj deo do DAC priključuješ +5V eksterno napajanje. Crnoj GND oguliš samo deo izolacije da žica ostane cela i tu prikjučiš GND od eksternog napajanja. Ništa više od toga, sve spojeve dobro izoluj. Ako nešto zezneš .... :bye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nešto zezne : nagledao sam se eksplodiranih napajanja, potpuno izgorelih ploča od kompjutera, nepopravljivo spaljenih laptopova, sve zbog kratkog spoja na USB-ovima. Sećam se jednom prilikom, laptop mrtav, mrtav, ali za smeće - uzrok : oštetili kabl na mišu i onako gole žice sve zajedno zalepili hanzaplastom :ph34r:

naravno svaki USB port ima jal klasični osigurač, jal digitalni, al osigurači ko osigurači, vole da prežive pa nek crkava šta oće :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...