Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

58 minutes ago, Mentok said:

Zene, čisto akademsko pitanje, ne nužno vezano za toppinga, samo da ili ne je dovoljno :P

Koliko je opravdano, odnosno da li se mogu očekivati dobri rezultati i vredno eksperimentisanja sa neuobičajenim redosledom : mali signalni trafo na balansirane strujne izlaze odgovarajućeg daka za IV konverziju, ali sa odnosom 1:1 i onda dodavanje gain stepena posle trafoa. Hvala.

to ti je moja omiljena vrsta sporta

tako uradjeni Primare CD-ovi, Teac DAC , i jos poneke boranije

DAC vidi samo primar direktno, izmedju dve faze, loadingom sekundara postizes linearnost grupe DAC+trafo, dalje po moranju , koliko signala ispadne pa koliko ga moras pojacati

kad ima mest, onda diskretno, kad nema onda OPA1632 , svira za nebiliviti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

ne treba lampa da se od D10 dobije zvuk lampe. ja sam već postigao to. samo sve da ubacim u kutiju ;)

Pa zavisi koje lanpe, sa istaknutim drugim harmonikom, nelinearnu ili linearnu, sustecu ili gluvu.....

To brljavo se sa cipom se komplikovano dobija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafoi po pravilu ubijaju drugi i izdizu treci

sto je bolji trafo i implementacija, nivo THD je nizi, pa ako je zelja - dominantan drugi postizes aktivnim kolom pre ili posle trafoa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih al ti je referenca, on cuje trava kad raste iz suve zemlje, susti ubija, ovu iz vlazne slabije ...:crkavanje:

Samo tako moz' da cujes -100dB pa malo vise :) 

 

P.S>

Ili da se ubacuje kao gmo, drugi harmonik,  sto rece Zen, ali je ipak to izvor sa dva putica, pa ili levo ili desno.. :) 

Trafo je nekako najzdraviji stujni potrosac posle dac-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Zen Mod said:

to ti je moja omiljena vrsta sporta

tako uradjeni Primare CD-ovi, Teac DAC , i jos poneke boranije

DAC vidi samo primar direktno, izmedju dve faze, loadingom sekundara postizes linearnost grupe DAC+trafo, dalje po moranju , koliko signala ispadne pa koliko ga moras pojacati

kad ima mest, onda diskretno, kad nema onda OPA1632 , svira za nebiliviti

na to sam mislio, ali nisam nigde naleteo na implementaciju, obicno koriste trafoe sa odnosima koji već imaju značajni gain :umnik2:

imam neke, čini ni se vrlo kvalitetne male male 1K:1K trafoičiće koje sam, ima već vremena, dobio na poklon ovde na forumu (hvala Zflazar :worship:) koji mislim da bi bili idealni za ovu primenu i male struje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Mikorist reče

Čuo je NIXIE 1612 - fali mu kao za nokat da bude lampion. i to može da se reši - prosto:smesna:

Fali mu malo fluidnosti u zvuku koju imaju lampe, inače je stvarno dobar OP. To se rešava (samo delimično) onim mosfet source follower-om na izlazu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci trafo, ono iv, bez ojacanja, pa opamp da malo ojaca, pa lanpa, da modeluje i obezbedi sving za "mosvet source follower", da bi se dobila fluidnost :D 

Sta god to znacilo... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa nije savršeno, ali što se tiče definicije zvuka, detalja, brzine, niskih izobličenja, OPA1612 sve ima i to za male pare. Plus podesiš pojačanje koliko ti treba.  A kako nema skoro ništa od THD, nema ni tog prizvuka lampi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mentok said:

na to sam mislio, ali nisam nigde naleteo na implementaciju, obicno koriste trafoe sa odnosima koji već imaju značajni gain :umnik2:

imam neke, čini ni se vrlo kvalitetne male male 1K:1K trafoičiće koje sam, ima već vremena, dobio na poklon ovde na forumu (hvala Zflazar :worship:) koji mislim da bi bili idealni za ovu primenu i male struje.

ne pije vode bez gaina u trafou; ja sam koristio 1:10 trafoe i jedino sam se kod Teac (HiFish) izvukao da nisam morao dodavati gain stage nego samo buffers, jer je David pristao na malo nizi izlazni nivo, buduci da je svejednako imao dovoljno gaina u preampu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, vladd reče

Znaci trafo, ono iv, bae ojacanja, pa opamp da malo ojaca, pa lanpa, da modeluje i obezbedi sving za "mosvet source follower", da bi se dobila fluidnost :D 

Sta god to znacilo... 

Ne preteruj. Trafo može biti put za nirvanu ili u propast, dobri su skupi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao i sve ostalo, moze bude nirvana a moze bude i pinkana

ako uspes, troskovi su opravdani, ako ne uspes dzaba krecenje

gomila primera u dacariji gde su trafoi nakaceni samo nako, da se vidi da je trafo unutra i da moze lepse da se hajpuje

moja ideja, daleko od toga da nije izmisljena i napravljena odavno, je bila da DAC vidi samo primar i nista drugo,osim kompenzacionog konda koji neutralise eventualni stepping ; u tom aranzmanu trafo ima visestruku ulogu - em radi I/V, em dobijas neki znacajan nivo AC signala, em vrsi galvansko odvajanje

nudgenudge

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Zen Mod said:

ne pije vode bez gaina u trafou; ja sam koristio 1:10 trafoe i jedino sam se kod Teac (HiFish) izvukao da nisam morao dodavati gain stage nego samo buffers, jer je David pristao na malo nizi izlazni nivo, buduci da je svejednako imao dovoljno gaina u preampu

aha, okej, ključno u mom pitanju je i bilo to da se koristi 1:1 trafo, na takvu implementaciju nisam naišao.

ništa, back to the drawing table :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

U nekim DAC uređajima trafo služi samo da bi mogli da stave balansirsn izlaaz. 

to OK, legitimna upotreba, pod uslovom da ne napisu da je trafo upotrebljen za nesto drugo, ono - Kosher prica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...