Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

" A escrava Isaura ", no, valjda sam pročitao po sistemu, "što je babi milo, to joj se snilo". Kod diferencijalnog "tipa", risivier očitava razliku u elektromagnetnom polju vodova, kad su oni razmaknuti ono slabi i bubac, šta će izmeri. Kod upredenog to nije problem, ali se javlja " delays " koji može kriviti video signal, pa što ne bi i audio, a tako sam ga i na površno uvo i procenio.

Nepoznata materija, otprilike, što neki snimak koji je recimo formata 24/96, propuštati kroz nešto što se može podesiti na 32/384 ili više, godnama sam slušao na Philipsu ono, 16/44,1, pa je sve što je dobro tako je i zvučalo, bez obzira u kom formatu date je izvorno. Neki link, objašnjenje,...da ne bude tupljenje račun bez računa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
On 12/25/2019 at 6:35 PM, Lemić said:

koji može kriviti video signal

Mozes da nabavis "skew free" utp koji ne krivi signal ni na gigahercu, a za digitalni audio od par MHz nema bas nikakve moguce price o fazama , kasnjenjima ili naginjanju impulsa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Šta ima Lemiću novo ?

Novi Sad, Novi Banovci,...praznici, a u suštini borba za opstanak, radih 31 do 14h, samo prvi januar i na Božić ne radih, pun gas da ruke bole, jurim 2025. pre vremena. Zeznula mi se sofa ležaj pa nema slušane već neko vreme, trijažiram što sam skinuo pa se naslušam na Microlabovima. Obećo Grozni da će donese dobar USB konekt, al omanu. To što sam islušo, jeste nekako svaki put drugojačije, na bolje, iznenađen sam tim zaključkom sa nevericom, sad i ti potvrđuješ isto. Neverovatno da toliko traje usviravanje, voleo bi da neko to malo pojasni, trebalo bi da se već svuda oformila strukturna rešetka il šta već. Jedino mi pada na pamet da ima matorih delova kojima treba vreme da se razbude, nije to zvučnik pa da bolje svira što duže radi, čak i tu ima neki ograničen period. Kad rezimiram, dostigao je neki nivo slušnog kvaliteta koji me zadovoljava da ne moram da jurim pomak iz sve snage. Nisam ni Gujka čuo već ohoho, a preliminarno  za napajanje. Drugo, postavio sam pitanje u predhodnom postu, nije bilo odgovora, pa reko da ne smetam, otuđujemo se sve više, na žalost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Lemić said:

nije bilo odgovora, pa reko da ne smetam, otuđujemo se sve više, na žalost.

 

On 12/25/2019 at 6:35 PM, Lemić said:

Nepoznata materija, otprilike, što neki snimak koji je recimo formata 24/96, propuštati kroz nešto što se može podesiti na 32/384 ili više, godnama sam slušao na Philipsu ono, 16/44,1, pa je sve što je dobro tako je i zvučalo, bez obzira u kom formatu date je izvorno. Neki link, objašnjenje,...da ne bude tupljenje račun bez računa.

ja ga slusam na 192 PCM - Boki rece kad je bio kod mene da je to neki optimum. negde je procitao

kad sam u Windowsu sam seta gore dole - na MacOS mi stoji zakucano

Screenshot 2020-01-19 at 23.25.30.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

bila tema onomad , prevideo si.

jeste, velike ribe jedu male tako da BB nema još poodavno, ugazio ih texas.

samo ukazujem na ovaku vrstu oglasa koja ide na p. živac, i najgore narod pada na to.

znači sasvim korektno je napisati "prodajem original teksas opa" a ne pljuvati po žutaćima kako uvek valjaju fake.

to je stil na koji ameri kupci padaju ko muve na g.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, guja011 said:

znači sasvim korektno je napisati "prodajem original teksas opa" a ne pljuvati po žutaćima kako uvek valjaju fake.

E pa to su trgovci, mora da se naglasi. Treba mi jedan jedini komad sa adapterom SOIC8/DIP8 da probam kako zvuči protiv OPA2604.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, guja011 said:

neki raspar je bio kod mike, al dal je uvaljao ili ne nemam pojma.

adaptere soic na dip imam ja nešto

Pitaću Miku da mi da onaj jedan iz DAC-a sa sve adapterom, na pola sata, samo da čujem dal je bolji od  starca. :D

Da ne bacam pare ako ne valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/29/2020 at 2:25 PM, Mikorist said:

A njega nema - znači svira za medalju. :happy64:

 

Ma svira žena, za dve, tj. nema takve medalje :placeem:Pukla sofa u rasklopljenom stanju, nema slušanja već neki period, ne pitaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...