Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Mikorist said:

E da... Usviravanje. Imaces vise faza - prvo kad se zakaci zvuci hladno . Pa se onda menja sirina pozornice. Bass dobija jos na dubini. Pa zvuci hladnije u srednjim. Pa se visoki izjednace.

Tek posle jedno mesec dana ceo spektar dobije - toplinu. Pre bi nazvao prirodnost nego toplina - zivost - sve izvire podjednako dobro - nema tvdocu -  razlika u mekoći i realnosti zvuka .

Slusalice zakacene na cicnc pozadi ubrzavavaju proces. Brze se usvira nego preko preampa.

Svako sledeće uključivanje nosi neku različicu, a zanimljivo da i u toku jedne sesije ima oscilovanja, u nekom trenutku kao da zanemoća, a onda se razmaše.

56 minutes ago, Aleks said:

Usviravanje daka ili pak možda privikavanje uha (mozga) na njega?

:buehehe:

Peting za oboje. Čovek je inertan i svaku promenu može dvojako doživeti zbog toga, na bolje ili lošije, treba neko vreme za razgaživanje, zavisi kolko je trezven i šta još utiče, recimo, cena, skupo=dobro, jeftino=loše, a to kad je u pitanju HI-FI, ne retko ne važi itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/7/2019 at 6:30 PM, shonne said:

nikad vece buke oko malog prdavca :P

 

Ja imam SE preamp line, znači, jedna trioda sa izlaznim trafoom po kanalu, sa kutijom bi to bilo teško 5-6 kila, a ceo uređaj ima 32 kila. Praktično je ispravljač jedno 25 kila, bez njega bi uređaj bio minran, prdavac u domenu cevne topologije. Jednako posmatram i ovaj dakić, veliki potencijal a u suštini vešto napravljen prč, da je u gabaritu gajbe za pivo, bilo bi ohoho.

On 12/7/2019 at 8:09 PM, Mikorist said:

Ja vam kazem da je savrsen za kasapljenje.

Samo nema mesta u tolicnoj kutijici za sve modove :smesna:

Napraviće se GS, ne BMW GS,(gelande štrase), već G-uja S-truja. On ima veliko poštovanje prema kompletnim uređajima, "da je jedan nedirnut a drugi za kasapljenje", dobio je od mene blanko da može da vršlja kolko mu volja, il dok mu ne dosadi-m.:whiteflag:.

Instaliro  mi drugar onaj monorityrclean, task manager stop-start, ima pomaka, za neverovati, barem meni. Očito nije na odmet  zaći u tu sferu, hendikepiran sam totalno i oslanjam se za 5 ćevapa, tako se drugar i ja prebijamo. Već juče, a sad još izražajnije, forimro se prostor, nije baš 3D ali neka razvučena elipsa, zanimljivo je da zvuk na momente stidljivo izlazi malčice van ravni drajvera ka napred u polje, u nekom drugom ambijentu sam imao i malo van spoljašnih granica kabineta, mislio sam da to nikad neće više biti moguće. Dubina je plitka ali zbog pozicije mislim da neće biti nešto dublja, po visini se prilično raširila slika ali još uvek nije dobro definisana, muzikalnost je sve prijatnija, epitet koji je Guja odlično upotrebio, tako da uživancija se uvećava iz dana u dan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Spachek said:

Blago tebi kad imas majstora 'pri ruci' pa sve zamisli mozes lagano da sprovedes

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Svi mi radimo da bi živeli, preživeli, često i ono što nam je mrsko, potrebna je s vremena na vreme neka inventivna inekcija, napraviti nešto novo i bolje, zato je blanko po svim pitanjima, nadam se obostranom zadovoljenju, a 2 gasa do Guje, no ništa nije lako, hteti i napraviti, dug je put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Lemić said:

Ja imam SE preamp line, znači, jedna trioda sa izlaznim trafoom po kanalu, sa kutijom bi to bilo teško 5-6 kila, a ceo uređaj ima 32 kila. Praktično je ispravljač jedno 25 kila, bez njega bi uređaj bio minran, prdavac u domenu cevne topologije. Jednako posmatram i ovaj dakić, veliki potencijal a u suštini vešto napravljen prč, da je u gabaritu gajbe za pivo, bilo bi ohoho.

 

Taj ES chip je slabiji od full verzije. Probaj nesto sa ES9018, 9028,9038...

tek onda ce da bude naucna fantastika :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, shonne said:

Taj ES chip je slabiji od full verzije. Probaj nesto sa ES9018, 9028,9038...

tek onda ce da bude naucna fantastika :D

Vidim da je poplava raznoraznih DAC-ova, ko bi se snašao, ovo bilo preporučeno od strane Mirka, dostupno odmah i sad svira. Sve drugo bi bilo  istovetno, morao bi da pogledam recenzije, ne bilo čije naravno, net je prepun gluposti. 

Preslušavam svoj sampler, ne znam nešto numere al prepoznajem generalno opšti boljitak u odnosu na juče. Minorityclean utiče na matematčke procese u samom procesoru, koliki je udeo razrade od još nekoliko sati po operacione i celi DAC, ili program čini, ne znam, uprkos razdelu iz nekoliko puta od jednog minuta iste numere. Ovo sad zvuči bezobraznije, u pozitivnom smislu, baš mi se sviđa i to sve više i više, glavudža samo klima, ne čujem suprugu, što je dodatni bonus. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Lemić said:

Vidim da je poplava raznoraznih DAC-ova, ko bi se snašao, ovo bilo preporučeno od strane Mirka, dostupno odmah i sad svira. Sve drugo bi bilo  istovetno, morao bi da pogledam recenzije, ne bilo čije naravno, net je prepun gluposti. 

Preslušavam svoj sampler, ne znam nešto numere al prepoznajem generalno opšti boljitak u odnosu na juče. Minorityclean utiče na matematčke procese u samom procesoru, koliki je udeo razrade od još nekoliko sati po operacione i celi DAC, ili program čini, ne znam, uprkos razdelu iz nekoliko puta od jednog minuta iste numere. Ovo sad zvuči bezobraznije, u pozitivnom smislu, baš mi se sviđa i to sve više i više, glavudža samo klima, ne čujem suprugu, što je dodatni bonus. :buehehe:

pa vidi...

https://www.ebay.com/itm/Topping-DX7-Pro-ES9038PRO-DSD1024-Bluetooth-LDAC-Hi-Res-DAC-Headphone-Amplifier/123921218423?hash=item1cda47bb77:m:ms3k_25LISC683nVmvdeLAQ

20 dolara i ovo nije isto :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odbio dsam da čujem DAC od 1.600€ sa cevnim izlazom, u nekoj kit varijanti 600€, drugarski i sa punom podrškom. Naravno, uvek ima dalje, bolje, male razlike se plaćaju na kub više, a budžet nije beskonačan. U načelu imam svoj ukus i neki prag zadovoljenja i kad uskočim, odnosno, čujem to što mi je od značaja, ne talasam previše. Ovo sad kako zvuči je nadmašilo očekivanja, razmatrao sam D50 ali zbog nepotrebnih džidža sam ga odbacio, ne trebaju mi slušalice, pot itd. to sve može da kvari i komplikuje, D10 je arijevac u tom pogledu, no videćemo, deceniju  se nisam bavio digitalijom, imam Philps CD 304 MK 2 sa punom prepravkom Peđe Rogića, sad sam na sledećem početku, ali ko što ni onda nisam hteo da uzmem zaseban DAC, tako ni sada neću ne znam koji novac da dajem, digitalija traži razumnu meru ipak, a i diy ima svoju veliki uticaj bez obzira što ne uzimam lemilicu u ruke. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Brate nista narocito ne dobijate ni sa DX7 , D50, D90 

Sve je to ograniceno opampovima - da ne pominjem jos neki DAC - uvredice se neko.

Sve to od 50 do 600 evra - sa opampovima relativno isto svira. Ma stavio neko Wima kondezatore u izlazu sa opampovima...

DAC ce biti onoliko dobar - koliko su opampovi na izlazu dobri - da ne kazem originalni - nisu BB kopija :smesna::sarcastic_hand::D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Brate nista narocito ne dobijate ni sa DX7 , D50, D90 

Sve je to ograniceno opampovima - da ne pominjem jos neki DAC - uvredice se neko.

Sve to od 50 do 600 evra - sa opampovima relativno isto svira. Ma stavio neko Wima kondezatore u izlazu sa opampovima...

DAC ce biti onoliko dobar - koliko su opampovi na izlazu dobri - da ne kazem originalni - nisu BB kopija :smesna::sarcastic_hand::D

a dac chip nema veze koji se stavi? :P

bitni su opampovi, haha...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iako izašli iz TI fabrike, BB čipovi su do pre neku godinu i dalje imali BB logo na njima.

Ne znam kako je sada, ali imaš brdo originalnih BB OPA2134 svud redom. Fejkovi su oni sa "običnim" BB slovima, a i njih je malo. Gde da fejkuješ čip od 5 dolara, ne ide...

 

Meni pre 10ak godina direktno iz TI stigli PGA2311P samples, na njima uredno BB logo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Brate nista narocito ne dobijate ni sa DX7 , D50, D90 

Sve je to ograniceno opampovima - da ne pominjem jos neki DAC - uvredice se neko.

Sve to od 50 do 600 evra - sa opampovima relativno isto svira. Ma stavio neko Wima kondezatore u izlazu sa opampovima...

DAC ce biti onoliko dobar - koliko su opampovi na izlazu dobri - da ne kazem originalni - nisu BB kopija :smesna::sarcastic_hand::D

Ja se slazem sa ovim. Imam i SMSL su-8 i Sabaj D5 (I jako kratko D10). razlika je bas minimalna (I to kazem jer ostavljam mesta za gresku). Slusao sam na Adam T7v.

Nisam radio A/B test jer me nije preterano ni interesovalo, ali kada sam izvadio jedan i pustio drugi, muziku koju sam pustao....necete verovati.....zvucala je isto.

Mojih dva centa je da ako zelite neki ok DAC, slobodno uzmite jedan ovih kinescica (na primer SMSL su-8) i bicete zadovoljni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se slazem sa ovim. Imam i SMSL su-8 i Sabaj D5 (I jako kratko D10). razlika je bas minimalna (I to kazem jer ostavljam mesta za gresku). Slusao sam na Adam T7v.

Nisam radio A/B test jer me nije preterano ni interesovalo, ali kada sam izvadio jedan i pustio drugi, muziku koju sam pustao....necete verovati.....zvucala je isto.

Mojih dva centa je da ako zelite neki ok DAC, slobodno uzmite jedan ovih kinescica (na primer SMSL su-8) i bicete zadovoljni.
Napokon nesto BAL da se prikaze. Thx za tip [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...