Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

@Doktor Nisam nikoga vređao osim Mac-a, samo sam iznosio svoje (na žalost jedino do sad) iskustvo sa Apple Mac-om. Na žalost jedino, jer da je taj mališan radio ok možda bih ostao na njemu i pazario sebi MacBook jer ozbiljno sam se razmišljao jedno vreme... Ali zbog njega odustao. Eto sad, jbg, izvinjavam se i sebi :D 

Sa druge strane, stojim i dalje pri stavu da bi software mogao da im bude malo bolji... da se ne lažemo. I dostupnost aplikacija sa App store-a za Srbiju, ako se već prodaje legalno ovde... ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i Sony PS4 se legalno prodaje po ovdašnjim radnjama uz plaćen pdv, račun, garanciju, ali kada se prijaviš nemaš opciju da izabereš SRB. 

Imao sam muke dok sam uspeo da učitam na PS4  App za HBO GO. Naime, jedva sam prebacio nalog sa Greece na Cro, pa je tako "progutao" i učiitao app.

Naravno, uredno plaćam mesečnu pretplatu HBO-u.

Inače, postoji problem sa App store-om za Apple takođe. Ko nam kriv što volimo "jabuku". :D

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Nesic said:

i radi posao. Ima razlike na bolje i na nešto boljim PC spikerima.

Meni je to sve zanimljivo, stvarno ima efekta, a odustao sam od Fidelizer free jer je naporan za upotrebu. Ovo je jednostavnije i delotvornije. Neke starije verzije su valjda bile opasne po PC, pa ih nisam ni hteo da probam,  izgleda da je taj problem rešen u ovim najnovijim.

PS 

Ima neka preporuka da se Album Player startuje iz virtual drive, nisam to još probao, ne znam ni kako, može mala pomoć od Mike?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

by Nik Đ. :

- Skines APlayer, raspakujes na koren diska u neki dir, recimo C:/APLAYER
- Skines program za virtuelne diskove IMdisk (2.09 zadnja verzija) i instaliras (vrlo mali)
   odavde: http://www.ltr-data.se/opencode.html/#ImDisk
- Na desktop iskopiras mali .bat fajl koji prilazem sa izmenjenom ekstenzijom (.txt) da se ne bi bunili antrivirusni programi
- Nakon pokretanja bi trebao da se kreira virtuelni HDD sa pocetnim slovom A (valjda nemas flopi a ako ima, izmeni u B)
- Kroz explorer nadjes APlayer.exe na ram disku i napravis shortcut na desktop pa u properties odredis da se pokrece sa admin pravima
- Isto to uradis i sa ikonom Aplayer sa fizickog HDD-a (pa ih shodno tome i imenujes) cisto da bi poredio zvuk plejera iz  memorije i sa HDD-a

bitch file:
 

Quote

 

@ECHO OFF
rem Kreiranje "A:\" drajva za APLAYER
rem Posle komande "-s ", ono stro sledi je velicina ramdisk-a
rem "m" posle broja znaci velicinu u MB (Megabytes) ramdisk-a
rem "g" posle broja znaci velicinu u GB (Gigabytes) ramdisk-a
IMDISK -a -m A: -s 128m -o hd,rem -p "/fs:exfat /q /a:512 /y"

rem -- Sa desne strane znaka "=" u sledecim linijama specificira
rem -- fizicki (stvarni) HDD gde se APLAYER nalazi (samo SLOVO drajva)
SET APLAYDRIVE=C

rem -- Odredjuje direktorijum (na HDD) ciji sadrzaj treba iskopirati (bez "\" na pocetku ili kraju)
SET APL=APLAYER

rem Kopiranje sadrzaja sa fizickog APLAYER direktorijuma u ram drajv
XCOPY %APLAYDRIVE%:\%APL% A:\%APL%\ /E /Q /Y

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/3/2019 at 1:22 PM, Mikorist said:
  On 12/3/2019 at 1:14 PM, Mikorist said:

1.  D10 sa OPA1612 - direkt na - slusalice

2.   D10 sa OPA1612 -  Iron Pre - slusalice

3. D10 sa OPA 1612 - Iron Pre - SissySIT - slusalice - (da vezao iulaz za slusalice na terminale za zvucnike)

4. D10 sa OPA162 - direkt na SissySIT - slusalice

Sta mislite koja je kombinacija najbolja ?

edit (ima i opcija 4)

 

On 12/3/2019 at 1:22 PM, Mikorist said:

Ovim eksperimentom sam utvrdio da nemam dovoljno dobre zvucnike. :buehehe:

1393058396_SLUKE.thumb.jpg.fa15c5cc2647db69b6068abad512a7b4.jpg

:msn-rofl:

Dakić je počeo da pounjava polje, neverovatno da toliko traže vremena čipovi, ko da usaglašavaju fazu. Sutra će biti gotovo injektorsko "digitron" napajanje, dobio Guja konektor večeras tek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/2/2019 at 10:02 PM, Mikorist said:

I ne zaboravi da ce ispravljac da doda jos magije :D

Od sad, kad Mirko kaže u Dunav, ja skok. Šta je zvuk koji dobijamo iz naših sistema nego do modulisana električna energija, slušamo struju. Zakačio Gujićev injektor sa manjom "digitron" Omegom, kolko god znam iskustveno šta znači napajanje, ovo me ipak iznenadilo, toliko detalja i akustike nisam očekivao, a prostor, pa došla muzika isped stola. Slušam Boubacar-a, silne neke čegrtaljke, usna harmonika reže, a u pozadini talambas tutnji, doza agresivnosti koja mi je malo falila, bogato. 

No, započesmo Guja i ja još onomad, vazda ja imam neke fantazije. Moraće da se uradi ispravljač i da se svi potrebni naponi privedu,  ovih 5v koji se tamo negde dižu na 8v je njesra, još kaže Gujić da je svičerskom metodom. Veli da je problem kutija, ma nije, skutija se to lako, nebitan gabarit koji uvek ograničava. Još jednom hvala što je bio ekspeditivno predusretljiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Doktor said:
  7 minutes ago, Lemić said:

. . .

No, započesmo Guja i ja još onomad, vazda ja imam neke fantazije. Moraće da se uradi . . . .

 

1 minute ago, Doktor said:

Koliko ja vidim iz prilozenog, nayeb'o je Guja samo tako. :roll1:

 

Ma kakvi, :siroma::buehehe:. Šalu na stranu, Guja ima znanje i veštinu, a ja to vrednujem, lako se onda da uskladiti u svakom pogledu. Fantazije su jedno, a realno obrazloženje drugo, koliko ga znam, mislim da ume oba okvira da uklaviri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Lemić said:

Od sad, kad Mirko kaže u Dunav, ja skok. Šta je zvuk koji dobijamo iz naših sistema nego do modulisana električna energija, slušamo struju. Zakačio Gujićev injektor sa manjom "digitron" Omegom, kolko god znam iskustveno šta znači napajanje, ovo me ipak iznenadilo, toliko detalja i akustike nisam očekivao, a prostor, pa došla muzika isped stola. Slušam Boubacar-a, silne neke čegrtaljke, usna harmonika reže, a u pozadini talambas tutnji, doza agresivnosti koja mi je malo falila, bogato. 

No, započesmo Guja i ja još onomad, vazda ja imam neke fantazije. Moraće da se uradi ispravljač i da se svi potrebni naponi privedu,  ovih 5v koji se tamo negde dižu na 8v je njesra, još kaže Gujić da je svičerskom metodom. Veli da je problem kutija, ma nije, skutija se to lako, nebitan gabarit koji uvek ograničava. Još jednom hvala što je bio ekspeditivno predusretljiv.

Ja ti rekoh.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

Za ovakav bass koji cujem direkt na slusalicama -  treba mi drajver od jedno 18 inca na 110 db - i pitanje je da li ce biti ovako linearan :smesna:

Nešto vako?

:buehehe:

930a33b8307e8da48f710cc4bd52812e.jpg.41328df69345e85020b34cf482c9a8b3.jpg

Postavio sam ti stranicu iza Acine slušalice, hit su u Americi. Nikad se nisam primio iako sam uz prvi sistem ih kupio i izmenjo nekoliko, davnih dana batalio. Sluške su neki poseban doživljaj i manje više, svake pružaju dobar rezultat. I one jesu primer kako se sa ultra malim drajverom može čuti nizak bas, bez ograničenja ambjenta, odnosno, sobe, što je inače kamen spoticanja realno, ali i razlog za uprošen rezon, da sve svira jednako i da se razlike ne čuju, te da nema rezona uzeti ne znam kakve sprave ili raditi ovo, ono, ala drndanje sa PRC DAC-om. Svaki drajver svira donji opseg, ali ne proizvodi dovoljan zvučni pritisak u velikoj kubaturi i razdaljini, plus, subjektivni doživljaj ima vrlo značajnu ulogu. Često se čuju komentari, tresu se prozori, udara me u grudi, čuje se bas kod komšije u prizemlju a ja na VI spratu recimo. Pa, jel treba komšija da čuje ili ja, jel slušam il se boksujem, otprilike tako gledam na stvar. Sistem reprodukuje harmonike osnovnog tona i na osnovu njih se praktično prepoznaje, dal ista frekvenca potiče od muzičkog instrumenta il tamo nekog bureta, jel muzika il škripa. Dovoljno dobar i širok, bogat, harmonijski prenos, dočarava  granične frekvence. HI-FI je iluzija, kad čovek vidi vatru, ili da sija sunce kroz prozor, oseti toplinu iako termometar pokazuje da je hladno, jednako se doživljava 3D "prostor" između 2 zvučnika o kome pričamo, a stvarnost je neka polica, slika, zid, TV ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da... Usviravanje. Imaces vise faza - prvo kad se zakaci zvuci hladno . Pa se onda menja sirina pozornice. Bass dobija jos na dubini. Pa zvuci hladnije u srednjim. Pa se visoki izjednace.

Tek posle jedno mesec dana ceo spektar dobije - toplinu. Pre bi nazvao prirodnost nego toplina - zivost - sve izvire podjednako dobro - nema tvdocu -  razlika u mekoći i realnosti zvuka .

Slusalice zakacene na cicnc pozadi ubrzavavaju proces. Brze se usvira nego preko preampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

E da... Usviravanje. Imaces vise faza - prvo kad se zakaci zvuci hladno . Pa se onda menja sirina pozornice. Bass dobija jos na dubini. Pa zvuci hladnije u srednjim. Pa se visoki izjednace.

Tek posle jedno mesec dana ceo spektar dobije - toplinu. Pre bi nazvao prirodnost nego toplina - zivost - sve izvire podjednako dobro - nema tvdocu -  razlika u mekoći i realnosti zvuka .

Slusalice zakacene na cicnc pozadi ubrzavavaju proces. Brze se usvira nego preko preampa

Usviravanje daka ili pak možda privikavanje uha (mozga) na njega?

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...