Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

16 minutes ago, Lemić said:

Ti su preskupi, a i lažu za copper, telo konektora nije bakar,  probao sam magnetom one moje, čelik pobakren pa pozlaćen (ima žuta i roze pozlata, kao ovi što si okačio link). 

Ja bih uzeo ove, isti đavo.

https://www.ebay.com/itm/5Sets-USB2-0-A-to-B-Male-Plug-Connector-Gold-Plated-Case-Cover-fr-USB-Cable/263434489278?hash=item3d55eb4dbe:g:QroAAOSw3ydV5qsm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Lemić said:

nikada nisam bio zadovljan koju god sam stavio, pričasmo već o prvim Philips-ovim operacioim i kako oni uz nedostatke prijatno zvuče.

Problem sa fabrickim D10 - pricasmo na PP - sto on ima ugradjene BB OPA2134 - Burbraun ne postoji od 2000e godine, kupio ga teksas instruments.

Dakle, odakle Kinezima - 10.000 - komada BB OPA2134 ? Posle 20 godina ?

Svi koji imaju BB logo - su fejk  - Kineski print. 

Dakle prvu stvar i najvazniju - izbacili smo divca opampove iz D10 - ubacili zadnju generaciju originalnu TI.

Druga stvar - TI OPA1612 - ima izoblicenje 0.000015% at 1 kHz - Bandwidth: 40 MHz - i Gain od 130db.

Treca stvar - analogni deo u D10 savrseno pasuje za 1612 - kao i za Sabre iza -odnosno - 781.5 Ohm Rs Source impedance.

Cetvrta stvar je opseg voltaze na kojem radi - ±2.25 V to ±18 V. Teoretski moze da se poveca - a i ne mora - meni usi odpadaju i od sadasnjeg gain-a.

Peta stvar - ne znam cime bi ga zamenio drugim - proucavanje ovoga svega mesecima je trajalo. U opticaju je gomila fejk opampova.

Postoji opcija da se izbaci ceo analogni deo - i zameni drugim - meni je to prekomplikovano - vise se isplati nov DAC da pravim a ovaj nek stoji za te pare ovakav kakv jeste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Mikorist said:

Dakle, odakle Kinezima - 10.000 - komada BB OPA2134 ? Posle 20 godina ?

Imam i ja par komada tih 2134 iz Kelco, zanimljivo je da to svira malo bolje od NE5532 (za koje zam da su originali jer su iz 90 tih).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto @NIXIE, sace kinezi da te uzapte da budes slusni sudac za opampe.  :) 

Problem je sto kinezi falsifikuju svasta i prave jeftine verzije svacega, pa su i ti opampovi pod nazivom BB mozda neki tl 071 ili slicno. A uslovi na izlasku iz dac cipa nisu bas za sve opampe.  

E sad, sta ce da stave u kuciste, to je vrhunska nepoznanica, bez otvaranja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ti su preskupi, a i lažu za copper, telo konektora nije bakar,  probao sam magnetom one moje, čelik pobakren pa pozlaćen (ima žuta i roze pozlata, kao ovi što si okačio link). 

Ja bih uzeo ove, isti đavo.

https://www.ebay.com/itm/5Sets-USB2-0-A-to-B-Male-Plug-Connector-Gold-Plated-Case-Cover-fr-USB-Cable/263434489278?hash=item3d55eb4dbe:g:QroAAOSw3ydV5qsm

limarija je spcc , i taj se lepi na magnet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, vladd said:

E sad, sta ce da stave u kuciste, to je vrhunska nepoznanica, bez otvaranja...

Ne znam, ali ima ih svuda da se kupe ti BB OP, kao i Motorola tranzistori, više nego što ih je bilo u najboljim danima BB i Motorole.

Trenutno sam krenuo da pravim jedan skroman preamp sa OP i mosfetom na izlazu kao emiter follower-om,  čisto da saznam kako to zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

What is SPCC Steels? SPCC steel is a commercial quality cold rolled steel. SPCC is a material grade and designation defined in JIS G 3141 standard. As a basic Carbon Steel it can be enumerated in dead mild steel. What is JIS G 3141? JIS G 3141 is a Japanese material standard for cold rolled steel.

 

piše tamo na (tvom linku na) ebayu da je usb limarija spcc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman, jel neko gledo malo oznake tj sito štampe D10?

uđeš sa 5 volata od usb a onda praviš bar 4 napona sa zujavcima (dcdc) . plus oni očajni smd elektroliti.

da je do nekog  bitnijeg tvikovanja, onih +/- 8 volti za opove bi bilo bolje rešeno npr

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, guja011 said:

What is SPCC Steels? SPCC steel is a commercial quality cold rolled steel. SPCC is a material grade and designation defined in JIS G 3141 standard. As a basic Carbon Steel it can be enumerated in dead mild steel. What is JIS G 3141? JIS G 3141 is a Japanese material standard for cold rolled steel.

 

piše tamo na (tvom linku na) ebayu da je usb limarija spcc

Da za te jeftine znam, oni su uvek čelični, takvi su i ovi što se kod nas prodaju po radnjama samo su niklovani. Svi imaju pozlaćene kontakte, od čega su ne znam, bronza verovato.

Problem je što sam ranije kupio neke mnogo skuplje gde pisalo da su komplet od bakra, a nisu, prevarili su me. Zato i mislim da ne treba bacati pare nego uzimati ove jeftinije. Nisam još našao komplet bakarne USB A/B.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Pa ne mora. Ali ako cu novu kutiju - onda cu da dam i za nove iznutrice:buehehe:

Pa da.

I krštena napajanja, i sve kako treba.

Ovakav kakav je, ovaj dac ne zaslužuje više od 2 paragrafa u tri posta, ukupno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, guja011 said:

litl tumorou.

možda ako upazarim 1 kom d10 pa upuckam prerade pa poredite do mile volje.

pa to. realno boli me cosak da se zamaras za pola koplja boljitka. 

pitanje je da li ce da se cuje razlika. eno ga onaj bugarin ga prepravljao i prepravljao - i ni sad nije zadovoljan. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...