Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Mikorist said:

E sad... Kakva je zvucna razlika... Imas utisak da slusas gramofon - 1612 je toliko neutralan - i toliko se gadja sa cipom IZA - da imas utisak da sve zvuci lajv... Obaska sto se savrseno gadja i sa Iron Pampkin :D

Nista dok ne cujes sam...Blazeni koji ne cuse a poverovase :laugh1tooht:

Verujem, tako uostalom i zvuči u nedirnutoj postavci, analogija može da bude mlitava, bez dinamike, da nema bas ili visoke itd. al nema ništa da smeta i to je osnovni problem digtalije, barem za mene. Na prvi ton sam osetio obećavajuće, zato sam se uostalom i zakačio na forum, da isteram još više.

Ovde su čipovi koje spomenuh:

" Instead of going for 3 x OPA1612 like they did on D50, newest one has only two of them and a DIP8 socketed LME49720 op-amp – I know this chip pretty well, this is basically an updated LM4562 that everybody hailed as among the most detailed op-amp on the market. It seems that this change impacted the channel cross-talk quite a lot, it sits now at an impressive -130 db compared to just -116 on D50. "

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Lemić said:

Verujem, tako uostalom i zvuči u nedirnutoj postavci, analogija može da bude mlitava, bez dinamike, da nema bas ili visoke itd. al nema ništa da smeta i to je osnovni problem digtalije, barem za mene. Na prvi ton sam osetio obećavajuće, zato sam se uostalom i zakačio na forum, da isteram još više.

Ovde su čipovi koje spomenuh:

" Instead of going for 3 x OPA1612 like they did on D50, newest one has only two of them and a DIP8 socketed LME49720 op-amp – I know this chip pretty well, this is basically an updated LM4562 that everybody hailed as among the most detailed op-amp on the market. It seems that this change impacted the channel cross-talk quite a lot, it sits now at an impressive -130 db compared to just -116 on D50. "

 

LME 49720 sam probao u Marantz CD plejeru, imaju malo hladniji i klinički čist zvuk, čistiji od drugih OP koje sam probavao. Međutim utvrdio sam da mi ipak malo lepše i prirodnije zvuče stari OPA 2604, i ako su ovi LME noviji i bolji po specifikacijama. Možda zato što OPA imaju fetove na ulazu a LME su sa bipolarnim tranzistorima.

 I to njihovo bolje je -130dB od -116dB, mislim da to nema puno uticaja na konačni zvuk. Neki i dalje vole zvuk prastarih NE5532/5534 u kombinaciji sa digitalijom, zato što ublažava oštrinu zvuka, ali fali im detalja zbog toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, NIXIE said:

Neki i dalje vole zvuk prastarih NE5532/5534 u kombinaciji sa digitalijom, zato što ublažava oštrinu zvuka, ali fali im detalja zbog toga.

Jeste vala. Bio je opšti trend menjanja "bubica" i uvek je bilo, "sečeš uši, krpiš dupe", imam još uvek par komada nekih, dok zaista, sa Philps-om sam prestao da se majem jer pomenuti čipovi naj analognije zvuče ipak. Samu digitaliju su razvili ljudi sa analognim ušima i naravno da su se trudili da bude što bliža verodostojnosti, što se dalje išlo, sve je više vodilo u stranputicu, nisu bezveze vinili ponovo postali aktuelni i danas ima puno preobraćenih pravovernika.

 

8 hours ago, Mikorist said:

Vrtimo se u krug - 1612 - kraj price - ubacis i CAO . Posle ovoga  mogu samo da kupim DAC 5x skuplji... Ili neki modularni. Na kom nema OPAmpova - jer je sav - diskretan.

Nećemo, pisali smo o I/V konverziji putem transformatora, Rogićev DAC je potpuno diskretan, više nego dovoljan je tvoj sud, izneo sam ono što natrčah na netu za modele D50. Iščito sam mnogo u kratkom perioudu, pa em nisam znalac, em samo po sebi je sve to običan pregršt informacija bez razuemevanja suštinski, tako da tek sad ništa ne znam. Ti si pisao o "non overesempling-u", jer može D10 da radi u tom režimu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba jedno mesec -dva - da 1612 - legne - odnosno usvira se.

Plus treba da imas - predpojacalo - pojacalo i zvucnike na kom mozes da cujes razliku.

Ko nema - moze neke besne slusalice direkt da zakaci pozadi preko cinca  :D

 

Znaci direkt slusalice na njega kao slusni test - sa pravim napajanjem i 1612 - ubija 

20191201_112020.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Mikorist said:

Treba jedno mesec -dva - da 1612 - legne - odnosno usvira se.

Plus treba da imas - predpojacalo - pojacalo i zvucnike na kom mozes da cujes razliku.

Ako neko ima nemilosrdan koncept, taj sam, sad, uši mogu da otupe al kako izgleda, barem osnovni spektar razaznajem, losles i pun format.

Nego, jel ima smisla samo jedan operacioni da se zameni, taj što ide na podnožje, ja inače volim postupno da graduišem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

Nego, jel ima smisla samo jedan operacioni da se zameni

Nema. Taj na podnozju ne utice na karakter zvuka ista.... Ona dva iza da.

I to na boju tona -- jacinu -- dinamiku...

I to sam ustanovio kad Sparkos stavim... Skoro nikakva razlika. A na maticnoj je nebo i zemlja - jer je taj jedan i izlaz i sve.

 

Taj na podnozju je LPF/Outputstage - ni decibel pojacanja ne donosi. 

A kad ubacim Sparkos na maticnu - usi otpadaju na slusalicama -od decibela.

Sve u svemu - da bi dobio - punu jacinu zvuka na D10 - mora sva tri da se zamene odjednom.

Znaci bez lemljenja na PCB nista.

Lemiću ili neću lemiti:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Znaci bez lemljenja na PCB nista.

Lemiću ili neću lemiti:buehehe:

Auuu, kako si me slatko nasmejao. Lemim samo luster žicu, sutra ću nekog napenalim. Na tu temu, jel uputno dodati podnožja, za eventualnu laku zameni operacioih iz bilo kog razloga?

I, mslim da si oso "dužan", jel može D/A čip da radi u non overespling modu?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...