Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Dobar je to DAC. Lepo i izgleda. Može dosta da se unapredi, ali nije loš ni u osnovnoj verziji. Probaj Album Player obavezno. I nađi neki dobar USB kabal.

Ostao mi je višak par smd opampova u tubi - OPA1612AID

za ove sve TRI  pozicije

P1000650.jpg

 

Ako treba nekom za D10 - neka mi se javi na PP:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Mikorist said:

Ostao mi je višak par smd opampova u tubi - OPA1612AID

za ove sve TRI  pozicije

P1000650.jpg

 

Ako treba nekom za D10 - neka mi se javi na PP:D

kako razvuci par na 3 pozicije

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Mikorist said:

Ako treba nekom za D10 - neka mi se javi na PP:D

Javljam ;). Nego, da istaknem, YT jako dobro zvuči, kad se zagasi TV, reko bi da se radi o vrlo dobrom muzičkom materijalu, kad se gleda okom, sve zvuči dobro, vid potisne čulo sluha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Lemić said:

Javljam ;). Nego, da istaknem, YT jako dobro zvuči, kad se zagasi TV, reko bi da se radi o vrlo dobrom muzičkom materijalu, kad se gleda okom, sve zvuči dobro, vid potisne čulo sluha.

Strasno. :umnik2:

@Lemić, da li ti je neko hakovao nalog, pa pise ovakve postove ?

Msm, ovo prosto ne lici na tebe. Pokojni Sugano i Sakuma-san se u grobu okrecu na ovo. 

A drvene gram. rucice, direktno grejane triode, FR drajveri i unutrasnje biciklisticke gume + antidekubitalni ring-ovi . . .  ehhhhh, zivote, lutalico. :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Strasno. :umnik2:

@Lemić, da li ti je neko hakovao nalog, pa pise ovakve postove ?

Msm, ovo prosto ne lici na tebe. Pokojni Sugano i Sakuma-san se u grobu okrecu na ovo. 

A drvene gram. rucice, direktno grejane triode, FR drajveri i unutrasnje biciklisticke gume + antidekubitalni ring-ovi . . .  ehhhhh, zivote, lutalico. :laugh1tooht:

YT unazad jedno 2 godine je osetno popravio kvalitet zvuka i slike, a takođe mu se diskotka uvećava, može da se vidi i čuje ono što verovatno nikad nebih, recimo ova numera čiji singl se uek vrteo na žurkama i obavezna je bila jedna ploča u rezervi, lepo je videti nekad i sad, istorija:

Zato vredi YT i uz malo truda, mislim na PC DAC kao izvor, je vrlo prihvatljivo, a ima niz svirki koje ne postoje ili nisu dostupne,  za ovo sam davo 5 ćevapa, ko mi nađe na torentu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da dodam malo, danas sam bio po prvi put na HI-FI sajmu kod nas, greška u koracima, prvo kod goga znam da uvek zvuči, pa posle sve bi ga. Bilo je  izloženog da sam se prekrstivši zapitao kako ih nije sramota da tako nešto uopšte mogu da donesu, tako da YT kako ga sad ja doživljavam je High End.

Nego, da ne oživjavam još jednu zamrlu temu, imam problem, ne mogu da dobijem stabilnu sliku na radnom monitoru, pvremeno kao da pada u sleep mod, guram ga sa 15m HDMI kablom koji je širmovan i ima ferite na oba kraja, ide jedna strana preko adaptera na DVI ulaz, kad zakačim na laptop, sve je uredno, dal može da integrisana grafika nema snage il je oslabila, 11-to godina?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

OPAmpovi otišli kod Lemića.:)

Blagodaram, ako nekad budem u prilici, revanširaću se.

10 hours ago, Mikorist said:

Verovao ili ne - oklopljena letva - šrimovan naponski kabl i za monitor (Lapp). Više mi ne titra slika:rofl:

Promeniti sve el. kondezatore na grafičkoj. Posle 11 godina sigurno su se osušili.

Jesu oni kao "solid", al tolke godine, vreme je inače za zamenu cele mašine, ta integruša zapinje na punoj HD rezoluciji, pa je to dodatni zahtev, al i trošak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli operacioni, još jedno veliko hala,  koverta bila skroz odlepljena, da se zna i to. Konačno preslušavam što se sakupilo, raznorazni materijali, snimci i produkcije, definitivno nema nečega što bi me odbijalo, ne postoji neki predominantni karakter zvuka u bilo kom delu spektra, vrlo jasna različitost od snimka do snimka uz izražavanje doza emocija koje muzičari uvek unose dok muziciraju. Digitalija je iluzija u adnosu na analogni prenos, no, ova spravica vrlo lepo laže u smislu verodostojnosti, zaista je nadmašeno očekivanje u svakom pogledu, jednostavno pobuđuje žeđ sa slušanjem, čak i za povećanjem glasnosti što mi nije inače svojstveno.

Sad će bude malo kabloblesavljenje, pa redom, al svakako u razumnom okviru i uz pomoć "stare garde", sve mora bude DIY, to se uvek pokazalo zvučno naj bolje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

. . .  Konačno preslušavam što se sakupilo, raznorazni materijali, snimci i produkcije, definitivno nema nečega što bi me odbijalo, ne postoji neki predominantni karakter zvuka u bilo kom delu spektra, vrlo jasna različitost od snimka do snimka uz izražavanje doza emocija koje muzičari uvek unose dok muziciraju. Digitalija je iluzija u adnosu na analogni prenos, no, ova spravica vrlo lepo laže u smislu verodostojnosti, zaista je nadmašeno očekivanje u svakom pogledu, jednostavno pobuđuje žeđ sa slušanjem, čak i za povećanjem glasnosti što mi nije inače svojstveno. . . . 

Ovi it Topping-a da te pod hitno uzmu za influensera. :)

Lud'lo od turiranja i lozenja. Boldovano je IMO definitivno hajlajt. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nova tastatura pa još nisam naviko,  " odnosu". Što se tiče loženja, znaš odlično šta imam i od kada još, iz prošlog veka, mislim prvenstveno na gramofon. Na žalost, nemam iluzija, nemam novaca za ploče, a ni za diskove, da ubeđujem sebe da PGP, Jugoton, Suzi,... vinil zvuči dobro, jednako kao i gro vinila, tek 180+gr ploče zvuče kako bi ja hteo, kao i direkt kat, sve skupe i preskupe, a ne nalazim da šum i pucketanje čini šarm, tih nekoliko primeraka je bešumno i to se smatra vrhunskim dostignućem u analognom domenu, na žalost nedostižno i suženog izbora, mada sada dosta produkcija  radi dvojna izdanja, no, ne bi bila oba bubrega dovoljna. Tako da zaludna priča, deljenje  moje impresije je čisto kolegijalno, u smislu da za mnogo malo para može da se dobije prihvatljivo audio zadovoljenje uz istovremeno gotovo neograničan izbor muzike, dugo nisam skidao ništa a imam preko tera i po losles materijala koji će se sada trijažirati pa idem dalje. Kad sam rešio da zakačim PC, nakon spoznaje komfora i zaključka o minimalnom pragu kaliteta zvuka, potražio sam naokolo šta mogu da dobijem od DAC-ova, kad sam čuo krajnje prijateljske cene, jdnostavno sam odbio i da čujem, a čitajući komentare po netu napravio izbor i nisam pogrešio, a takođe ne smatram da je iko grešan što sluša ili ima nešto što ja recimo nikad ne bi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ni malo šaljivo, ovo ilustruje totalnu nesigurnost. Razumem da postoji nužna kontrola, ali ako se već proverava pošiljka, onda treba to da bude i jasno, prepakovano u drug koverat uz napomenu da je vršena kontrola. Šta ovako znači, može i prazan koverat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Lemić said:

Nije ni malo šaljivo, ovo ilustruje totalnu nesigurnost. Razumem da postoji nužna kontrola, ali ako se već proverava pošiljka, onda treba to da bude i jasno, prepakovano u drug koverat uz napomenu da je vršena kontrola. Šta ovako znači, može i prazan koverat.

Bez potrebe komplikuješ. Lepo preko mosta na Adi, pa lično preuizimanje. Nije na kraj sveta.

Kada god mogu da na taj način zavšim primopredaju LP-a sa dilerima, bude idealno.

Nego, veliki si komformista postao u poslednje vreme. Mrdaj se malo iz office-a i gajbe. :jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Lemić said:

Nije ni malo šaljivo, ovo ilustruje totalnu nesigurnost. Razumem da postoji nužna kontrola, ali ako se već proverava pošiljka, onda treba to da bude i jasno, prepakovano u drug koverat uz napomenu da je vršena kontrola. Šta ovako znači, može i prazan koverat.

Ja mislim da to rade samo da vide da li ima love u kovertima, jasno je da nešto tako sitno ne može biti opasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...