Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

9 minutes ago, dejanco32 said:

^

Nisam dugo kupovao pa ni gledao carinske propise, ja sam još u onom sistemu da se do 100 dolara ne plaćaju dažbine. Tek sad videh da su spustili  na 50 eura, tako da mi je svejedno, za bilo koji bi morao platiti.

To zavisi od carinika i odakle stiže. Ja sam za Ociloskop iz Kine vrednosti 230 dolara platio samo 1000din., za SMSL B1 koji košta oko 60dolara isto tako nešto oko 1000din., a za 6 lampi iz Amerike ukupne vrednosti sa poštarinom 45 dolara oko 1500din (10% carine pa na sve to još 20% PDV). Prednost je kad kupuješ iz Kine sve jedno dal je Ali ili ebay, ne stavljaju prave cene na paket, dok Ameri i Evropljani stavljaju i onda platiš po PS koliko te sleduje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, dejanco32 said:

Ok. Par hiljada gore dole i nije neki problem, važnije mi da ubodem neki dobar dak u tom cenovnom rangu:) 

Pazi samo na detalje, Topping D10 ima samo USB ulaz, ostalo su izlazi. Ovaj Toblerone ima i SPDIF/TOSLINK ulaze ako je bitno. Topping ima klasičan USB-B konektor što je bolje nego onaj mini/mikro USB na trouglastom, mada taj ima i poseban konektor za spoljašnje napajanje, dok Topping nema. Topping nema izlaz za slušalice, ali meni izgleda mogo lepše od ovog Toblerone plus mnogo mu je lep displej. Nešto ne verujem da je razlika u zvuku mnogo velika između ova dva modela. Jako je bitan USB kabal, pitaj Miku ako ne veruješ, sa originalnim može da se sluša, ali nije to prava stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dejanco32 said:

Nisu mi drugi ulazi i toliko bitni, jedno ću slušati kompjuter.

Onda uzmi u razmatranje i Khadas Tone Board

https://www.aliexpress.com/item/32891480505.html

ali je izgleda potražnja velika i već je nestala osnovna verzija a ostala ova vim verzija sa ugrađenim konektorima.

Za ovu pločicu ima i pleksi kućište

https://www.aliexpress.com/item/4000166427421.html

ili aluminijumsko

https://www.audiophonics.fr/en/aluminium-boxes-cases/aluminum-case-for-khadas-tone-board-p-13626.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, dejanco32 said:

Znači najbolje Topping D10 pa onda upgrejd sa svojim napajanjem

D10 sa odvojenim napajanjem je potpuno drugi D10.

A promena svih OP-ampova unutra sa OPA1612 je next Level.

Eventualno može da se isprobava sa dodatnim Sparkos - ali zavisi od sistema kako ce da legne.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh glavolomka oko izbora daca se nastavlja. Pojavio se i ovaj novi unapredjeni mini toping D10 za 2019. sa  OPA2134. Dosta je tražen. 

https://www.aliexpress.com/item/32852868314.html?spm=a2g0o.tm31131.8569345810.1.50cc22348kI0L3&scm=1007.25281.150704.0&scm_id=1007.25281.150704.0&scm-url=1007.25281.150704.0&pvid=60409278-8e73-449e-912c-4e02ecbef866

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iščito sam temu i još malo naokolo, pa neko razmišljanje, Topping D10 ili D30, neko je ocenio da tridesetica nešto bolje zvuči, da ima veću mogućnost kopčanja zbog više ulaza, posebno napajanje što i nije nešto od zančaja suštinski, ima strujni prekidač, nema izlaz za sluške, sve je to nekako manje važno, D30 podržava DSD128 dok noviji D10 DSD256, ajd, lepo izgleda i displej. Razlika u ceni nije neka, a oba mogu da se dobiju odmah u Beogradu, što je bitno, nek i trgovci zarade neku kintu. Šta društvo misli o izboru početnog, ili polaznog, DAC-a za PC i eventualo običan CDP?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Uključen Topping D10, instaliran nov Win 10 na konfiguraciju staru 10 godina, AIMP sa ASIO drajverom, iznenađujuće kao dobro zvuči, puna rezolucija između snimaka, bez digitalne agresije koju Lauteri nemilosrdno razotkriva, donje lage izlaze da ne znam ni ja otkud,  voliminoznost kroz ceo spektar, dinamika zavidna, obilje tačnih detalja, ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha, treba prvo na Win 10 da se sviknem, počevši od ikone i naziva "My Computer", sad je "This PC". Naravno, a što se tiče žice, tu  ne zarezujem mnogo, biće neki diy, čim nađem kako to uopšte izgleda, totalni početnik u PC "HI-FI"-ju. Šalim se malo, odlično zvuči, bez neke teskobe, ili težine, ne pritiska ništa, klen što nisam ranije ovo uradio. Dakić će vrlo brzo na kanal, samo da iščitam malo, novi drugi elkosi i adekvatno napajanje za početak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...