Jump to content

Odvojena tema D klasa , X, Y klasa - nestandardne klase pojačala


zek

Preporučeni Komentari

15 minutes ago, Pchelac said:

Ma ne ide njemu u zvucnike 25W, ... bilo je puno merenja na tu temu, koliko snage pojacala se u stvari slusa... Sto Mika nema kliping sa Sissijem?

Mika nema dovoljan izlazni napon iz DAC za punu pobudu pojačala, tako je i kod mene (sva sreća). Kad dođe preamp eto ga i klipping.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Pchelac said:

Pa zavisi od preampa , valjda. Ako ovako svira dovoljno glasno, sta ce mu preamp... To i pricam, ne treba mu puna snaga ni tih 25W, a kamoli 200 ili vise... Evo spec. od te yamahe, samo ja ne razumem podatak o osetljivosti...

https://www.manualslib.com/manual/778131/Yamaha-P2160.html?page=11#manual

https://www.random-science-tools.com/electronics/dBm-Watts-volts.htm

Koju vrednost otpora uzeti za računicu, ja stavio 600oma, +4dbm i dobio 1,228VRMS?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Pchelac said:

Amp je izgleda 2x 80W...

Piše 2x125W RMS na 4 oma, ako ne lažu, trafo je 350VA valjda.

Ako slušaš sa recimo 20W prosečno, jer muzika nije čist sinus,  pikovi će ići sigurno preko 100W i tu je problem, eto klipping-a. 

U ovom slučaju bitna je i trenutna snaga koju pojačalo može dati na kratko, a meni oni kondenzatori ne deluju preveliki, plus zvučnici su 4 oma znači ide to i ispod 3oma, a ovo pojačalo se tada pati.

Takva su sva ta masmarket komercijalna pojačala, nije to napravljeno za cepanje, nego da se sluša kući umereno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, aaa zmaju! said:

Ne treba ti uopšte toliko SITs.

Sa dva može da se napravi 2 x 50W u D klasi.  Hladnjak mu ne treba:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ako slušaš sa recimo 20W prosečno, jer muzika nije čist sinus,  pikovi će ići sigurno preko 100W i tu je problem, eto klipping-a. 

Kojih crnih 20 W , ajd u nesto da se prosečno troši 1 do 2 W... i to kad ga odvrne ! Moj problem je što i u toj špekulaciji pikovi idu preko tih 25W... Ako je verovati D Agostinu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...